Kryptowaluta Xia zajmuje więcej miejsca. Już ponad 1 eksabajt

Kryptowaluta „Xia”, która wykorzystuje przestrzeń dyskową, rośnie w niesamowitym tempie. W ciągu miesiąca jego sieć rozrosła się ze 120 petabajtów do 1,14 eksabajtów. Wraz ze wzrostem zainteresowania jego zdobyciem pojawia się problem braku dysków.

Zia to kryptowaluta oparta na czasie i przestrzeni. Wykorzystuje miejsce na dysku w systemach „rolniczych” do przechowywania zestawu liczb kryptograficznych zwanych „mieszkaniami”. Z tego powodu ci, którzy są zainteresowani zarabianiem na nim pieniędzy, potrzebują dużej ilości miejsca na dysku. Jednocześnie dobrze jest, aby kierowcy byli jak najbardziej wydajni.

Chińscy górnicy kupują dyski SSD i HDD.  Wszystko za sprawą nowej kryptowaluty

Chińscy górnicy kupują dyski SSD i HDD. Wszystko za sprawą nowej kryptowaluty

Obecnie każda działka wymaga około 350 GB miejsca na dysku i 4 GB pamięci RAM. Tak więc, aby zaoszczędzić 100 warstw, aby to mieć sens, potrzebujesz 35 TB dysków i 400 GB pamięci RAM. Nie jest to duży koszt, jeśli chodzi o dyski, jeśli chodzi o pamięć, zakup 400 GB RAM i procesorów, które je obsługują, liczby są ogromne.

Dzielić
Źródło zdjęcia: © Toms Hardware

Dzielić

Prowadzi to do masowego zakupu dysków SSD i HDD. W zeszłym tygodniu w Chinach zabrakło sprzętu. Górnicy lub farmerzy kryptowalut rzucili się na dyski, w wyniku czego producenci byli zmuszeni sprzedawać tylko ograniczoną liczbę produktów, aby nie doprowadzić do kolejnego kryzysu podobnego do problemów na rynku GPU.

bDWDkHvr

Chińscy „farmerzy” kupują dyski HDD i SSD do serwerów, więc ich ceny dynamicznie rosną. Sprzęt o pojemności TB 16-18 wzrósł już o 30-60 procent. Jeśli tak się stanie, spodziewaj się dalszych wzrostów cen.

READ  Polskie otwarte wejścia są niesamowite

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top