Kryptowaluta Xia zajmuje więcej miejsca. Już ponad 1 eksabajt

Kryptowaluta Xia zajmuje więcej miejsca.  Już ponad 1 eksabajt

Kryptowaluta „Xia”, która wykorzystuje przestrzeń dyskową, rośnie w niesamowitym tempie. W ciągu miesiąca jego sieć rozrosła się ze 120 petabajtów do 1,14 eksabajtów. Wraz ze wzrostem zainteresowania jego zdobyciem pojawia się problem braku dysków.

Zia to kryptowaluta oparta na czasie i przestrzeni. Wykorzystuje miejsce na dysku w systemach „rolniczych” do przechowywania zestawu liczb kryptograficznych zwanych „mieszkaniami”. Z tego powodu ci, którzy są zainteresowani zarabianiem na nim pieniędzy, potrzebują dużej ilości miejsca na dysku. Jednocześnie dobrze jest, aby kierowcy byli jak najbardziej wydajni.

Chińscy górnicy kupują dyski SSD i HDD.  Wszystko za sprawą nowej kryptowaluty

Chińscy górnicy kupują dyski SSD i HDD. Wszystko za sprawą nowej kryptowaluty

Obecnie każda działka wymaga około 350 GB miejsca na dysku i 4 GB pamięci RAM. Tak więc, aby zaoszczędzić 100 warstw, aby to mieć sens, potrzebujesz 35 TB dysków i 400 GB pamięci RAM. Nie jest to duży koszt, jeśli chodzi o dyski, jeśli chodzi o pamięć, zakup 400 GB RAM i procesorów, które je obsługują, liczby są ogromne.

Dzielić
Źródło zdjęcia: © Toms Hardware

Dzielić

Prowadzi to do masowego zakupu dysków SSD i HDD. W zeszłym tygodniu w Chinach zabrakło sprzętu. Górnicy lub farmerzy kryptowalut rzucili się na dyski, w wyniku czego producenci byli zmuszeni sprzedawać tylko ograniczoną liczbę produktów, aby nie doprowadzić do kolejnego kryzysu podobnego do problemów na rynku GPU.

bDWDkHvr

Chińscy „farmerzy” kupują dyski HDD i SSD do serwerów, więc ich ceny dynamicznie rosną. Sprzęt o pojemności TB 16-18 wzrósł już o 30-60 procent. Jeśli tak się stanie, spodziewaj się dalszych wzrostów cen.

READ  Wypowiedź Ambasador Lindy Thomas-Greenfield w Centrum Edukacji UNICEF w Warszawie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *