Drugi sezon Reachera stał się jednym z najgorszych seriali wszechczasów

Drugi sezon Reachera stał się jednym z najgorszych seriali wszechczasów

Zaktualizowano 1.7.24 — zobacz aktualizacje poniżej.

Jestem przytłaczającym poczuciem rozczarowania Jacka.

Coś poszło strasznie, strasznie nie tak z Amazon Prime Video. Chciałem powiedzieć: „Coś strasznego i bardzo złego wydarzyło się w pokoju pisarza w sklepie Amazon”. Przylot „Sezon drugi” Ale w tym sezonie zmienił się nie tylko tekst. To część tego, ale problemy tego serialu sięgają znacznie dalej. Prawdopodobnie najlepiej będzie wymienić wszystko, co poszło nie tak w sezonie 2, odcinku 6 – „New York's Finest” – ponieważ jest ich mnóstwo.

Szczegóły są ważne.

  • Zaczniemy od tego małego udaru. Postacie w Reacher Sezon 2 Wszyscy mówią jak roboty, powtarzając w kółko te same frazy Mdłości. Jednym z nich jest stwierdzenie „liczą się szczegóły”, chociaż nie dotyczy to nikogo, kto faktycznie pracuje nad samym serialem. Inne obejmują: „Czy mówiłem ci kiedyś, że jesteś mądrym Negli?” i „Nie zadzieraj ze Specjalną Jednostką Dochodzeniową!” Czekam, aż ktoś mi powie: „Morze zawsze ma rację!” Lub: „Musimy pomóc ludziom nadrobić wszystkie złe rzeczy, które zrobiliśmy”. (Przepraszam, ale w miarę zbliżania się tej oferty Pierścienie mocy I Strach przed chodzącymi trupami Poziomy jakości, nie mogę się powstrzymać).
  • Choreografia walki jest okropna. Częściowo dzieje się tak dlatego, że teraz walczy o wiele więcej ludzi, a nie tylko skupia się na Reacherze i jego wielkich, przypominających maczugę pięściach, ale naprawdę mam wrażenie, że to godzina amatorstwa. Ludzie po prostu wyróżniają się na otwartej przestrzeni, a jeśli jesteś w drużynie Reachera, twoja tarcza fabularna zatrzyma każdą kulę. Źli goście głupio wsiadają do autobusu Reachera, aby zostać zabici. W bohaterskiej scenie Rousseau opuszcza ukrycie i idzie prosto w stronę strzelających do niego mężczyzn.
  • Skoro mowa o Russo, dlaczego po prostu nie pojechał na komisariat policji, która nie była powiązana z jego skorumpowanym szefem? Albo wezwać wsparcie? Są w Nowym Jorku. Jest niezliczona ilość miejsc, w których mógłby się udać, i które byłyby bezpieczniejsze niż zwykła jazda samochodem. To nie tak, że jego szef jest szefem Cała policja w Nowym Jorku. A gdzie jest ruch? Gdzie w mieście kogoś ścigają i rozstrzeliwują? Dlaczego nikt nie wzywa policji? Co to za brudne bzdury?
  • Roześmiała się głośno z przerażenia i niedowierzania, gdy przesłuchiwali Marlo, Panią New Age, a ona mówiła im prawdę o Swanie. Zaczęła od opowiedzenia załodze o Langstonie i o tym, jak zły był, a następnie wypisała notoryczne osoby, które miał w kieszeni. W kolejności są to ci sami złoczyńcy, którzy zaatakowali załogę Reachera. „Gang motocyklistów” – wymieniają i po prostu mówią „sprawdź”. „Jacyś zabójcy” – mówi cicho. „Sprawdzać.” Naprawdę świetny tekst, Amazon. niesamowity.
  • Sprawy graczy były mieszane. To wspaniale, że Neagley jest graczem, ale scenariusz sprawia, że ​​myślę, że scenarzyści serialu nie. „Jestem strzelanką pierwszoosobową” było zabawnym stwierdzeniem, ale reszta nie zadziałała.
  • Dziwactwa Reachera potrafią być urocze, jeśli serial nie bije nas po głowie. Na przykład nie jestem do końca pewien, gdzie kupujesz ubrania, ale rzadko je znajduję w sklepach ogólnospożywczych. Dzieje się tak częściowo dlatego, że bardzo niewiele sklepów ogólnospożywczych sprzedaje znacznie więcej niż turystyczne T-shirty i okulary przeciwsłoneczne. Mam ten sam wzrost co Alan Ritchson (187 cm) i znalezienie ubrań, gdy jest się większą osobą, nie zawsze jest łatwe. W książkach Reacher ma 185 cm wzrostu. Prawdopodobieństwo, że w całym sklepie znajdzie koszulę i spodnie, które zmieszczą się na jednym stojaku, wynosi około 0%. Poza czynnikiem nieprawdopodobieństwa, czy naprawdę potrzebujemy aż tylu scen, w których Reacher zakłada nowe ubrania i pozbywa się starych? Rozumiem, że to jego złe maniery, ale w tym kontekście – kto wie, czy będzie jeszcze kiedyś potrzebował tego garnituru – czy nie mógłby po prostu zostawić części swoich ubrań na tylnym siedzeniu SUV-a?
  • Koniec, gdy znajdą Rousseau i pozwolą mu umrzeć, nawet nie próbując, z Negley trzymającą go za rękę Chociaż nie chcieliśmy dotykać ludzi, o czym przypomniał nam głupi pracownik Bodegi, który chciał, żeby „pobyła”. Uch. Och, jakie to wszystko było banalne, przewidywalne i słabe. O jeny. Poza tym Russo był lepszą postacią niż ktokolwiek w drużynie Reachera poza Neagley, ale zabili go w tak absurdalnie absurdalny sposób. Co za strata.
  • Mówiąc banalnie i kiepsko: rozmawiali o systemie rakietowym i o tym, jak łatwo AM nauczyło się korzystać z chipów, i powiedziano im, że inżynier może to dość łatwo wyjaśnić. Trudno o niedogodności! Chwilę później udali się do pokoju z dużym napisem inżynieryjnym i zobaczyliśmy, jak Langston rozmawia z inżynierem, co im się udało. Dokładnie ta sama rozmowa. Swoją drogą gra tych drugoplanowych postaci jest naprawdę okropna. Zarówno Marlowe, jak i inżynier naprawdę dostarczają linie. Niezbyt dobrze, pamiętaj, ale mówią słowa. Wooza.
  • AM to najgorszy złoczyńca wszechczasów. W jakim świecie policjant sprawdziłby ładnego SUV-a zaparkowanego na przystanku i dał kierowcy pisemne ostrzeżenie za to, że w środku nocy coś wisiało na lusterku? Czy gliniarze naprawdę się nudzą, bo robią takie bzdury? Potem czeka, aż ona wezwie go, żeby ją zabił? Zabija ją jednym pchnięciem Bardzo mały nóż???
  • Teraz jestem przekonany, że twórcy serialu Strach przed chodzącymi trupami Przejął Przylot Potajemnie. To jedyne wyjaśnienie, jak dokładne jest to przedstawienie w skokach na rekina. Szczerze mówiąc, to trochę łamie serce!
READ  Sezon 3 Picarda zawiera wskazówki dotyczące nowego statku i nie tylko — TrekMovie.com

Przed tym odcinkiem myślałem o napisaniu nieco innej recenzji serialu, skupiając się głównie na scenerii. Omówiłem już, dlaczego Team Reacher po prostu mnie nie przekonuje. W tym sezonie w tę historię zaangażowanych jest zbyt wiele osób, a tym razem wszyscy są potężnymi wojownikami, a w zespole nie ma chemii. Ale w tym sezonie jest coś innego, a jest to lokalizacja.

W pierwszym sezonie Reacher przebywał w małym, bogatym przemysłowo miasteczku Margrave w stanie Georgia. Reacher był dużą rybą w małym stawie w tym miejscu. Był także rybą wyjętą z wody, jeśli chcemy dalej zagłębiać się w tę wielką metaforę. To był niezły haczyk. Miasto było pod wieloma względami kolejną postacią w serialu. Reacher odwrócił wzrok. Mówili o nim wszyscy w całym mieście. Wszędzie, gdzie się pojawił, wywoływał spore zamieszanie.

W sezonie 2 jest po prostu kolejnym gościem w Nowym Jorku (mimo że film był kręcony w Toronto, więc na pewno nie w Nowym Jorku). Efekt Reachera – akcja książek często rozgrywa się w małych miasteczkach lub odległych lokalizacjach w Montanie, Teksasie, Nowej Anglii itp. – działa najlepiej, gdy bohater jest siłą natury w swoim otoczeniu. Kiedy jest po prostu kolejnym członkiem zespołu, cóż, nie dzieje się wystarczająco dużo, aby uczynić go szczególnie fascynującym bohaterem.

Ale myślę, że mógłbym z tym żyć – i z nudną ekipą Reacherów – gdyby scenariusz i reżyseria nie były takie złe. Oferta wygląda teraz naprawdę tanio. To jak niskobudżetowa akcja sieciowa ze słabymi, pozbawionymi wyobraźni zdjęciami, kiepskimi scenami walki i kiepskim scenariuszem. W pierwszym sezonie wszystko było dobrze. Reacher – a raczej Ritchson – urósł, ale czuje się mniejszy i mniej ważny niż wcześniej.

Mam nadzieję, że twórcy serialu posłuchają fanów i krytyków i obiorą właściwy kurs na sezon 3. Jasne, wynik Rotten Tomatoes jest świetny, ale opiera się to na założeniu, że krytycy oglądają tylko pierwszy lub drugi odcinek, zanim serial trafi na przysłowiowy łóżko. Co za katastrofa.

READ  David Harbour jest wreszcie gotowy do zakończenia Stranger Things

Zaktualizowano 1/7/24

Naturalnie, wiele osób zgadzało się ze mną co do Sezonu 2 i wiele osób, które się ze mną nie zgadzały (niektóre w bardziej zróżnicowany sposób niż inne!), więc pomyślałem, że poproszę ludzi, aby obejrzeli tę scenę z Sezonu 1 . Aby uzyskać wizualny sens tego, o czym mówię. To scena, w której Reacher i księgowy trafiają do więzienia, a grupa więziennych bandytów zostaje wysłana, aby ich zabić. Nie wiedzą, że Reacher to nie tylko duży mężczyzna, to także wyszkolony wojownik, który nie waha się rozbijać głów, wydłubywać oczu i używać wszelkich innych środków, jakie tylko może, aby zniszczyć swoich wrogów.

Sprawdź to:

Porównaj teraz tę scenę ze sceną walki w autobusie z ostatniego odcinka. W tej scenie trzech złoczyńców wchodzi jeden po drugim do autobusu, w którym ukrywa się Reacher, i zostaje zabitych jeden po drugim, nie w brutalnej scenie walki, ale w ciszy, gdy Reacher dusi każdego z nich. Scena jest ciemna i trudna do zobaczenia. Źli goście zachowują się jak zła sztuczna inteligencja w grze wideo.

Następnie dzwoni telefon Langstona, a Reacher go słyszy, goni go, a następnie zostaje zaatakowany przez helikopter, którego z łatwością unika. Wyszedł nawet i strzelił z pistoletu do helikoptera.

Inne bitwy w sezonie 2 są równie przeciętne. Scena, w której Reacher i jego towarzysze konfrontują się z gangiem motocyklistów, jest śmiesznie zła, z nierówną choreografią podczas bitwy, która ponownie rozgrywa się w ciemności nocy. Sezon 1 mógł w pojedynkę pokonać cały gang motocyklistów. Tym razem musimy podzielić walkę pomiędzy niego i jego drużynę, co naprawdę osłabia pełny wpływ Reachera jako brutalnego wojownika solo.

Konfiguracja tutaj jest również śmieszna. Czy łatwo oddają broń, a potem z pięściami idą do miasta? Czy źli ludzie nigdy nie słyszeli o tłumikach? Tak czy inaczej, wystarczy obejrzeć bitwę więzienną w sezonie 1 – a potem te dwa – aby wiedzieć, o czym mówię.

Ale jest coś więcej! Wystarczy obejrzeć momenty po walce więziennej, gdy Reacher jest prowadzony do swojej celi. Zdjęcia, nawet w tak przyziemnej scenie, jak chodzenie po korytarzu więziennym i leżenie w łóżku, są znacznie lepsze niż cokolwiek innego w drugim sezonie. Jest cieplej. Ujęcia stały się bardziej dynamiczne i kreatywne. Kamera cofa się, gdy bohaterowie idą korytarzem, i otrzymujemy naprawdę fajne ujęcie Reachera i jego gigantycznych bicepsów, gdy leży szczęśliwy na więziennym łóżku po bójce, w wyniku której sześciu mężczyzn leżało nieprzytomnych na podłodze, Reacher był tylko trochę podrapany .

READ  Usunięta scena A NO WAY HOME ujawnia anulowaną scenę walki

Przykro mi, ale jeśli nie widzisz spadku jakości choreografii, zdjęć i scenariusza walk, to myślę, że czytanie recenzji ci nie pomoże. Jeśli podoba ci się sezon 2, świetnie, ale obserwowany ostatnio trend atakowania każdego, kto wytyka mu wady, jest niedojrzały i absurdalny. Tak, wszyscy wiemy, że to „tylko program telewizyjny” i że „programy telewizyjne to tylko rozrywka”, ale kiedy jakość programu telewizyjnego nagle zaczyna odbiegać od dawnej jakości, racjonalni ludzie naprawdę się tym przejmują. z pewnością Jakość Jakość programu telewizyjnego ma znaczenie niezależnie od tego, czy jest to „tylko program telewizyjny”, tak samo jak jakość cheeseburgera lub steku ma znaczenie niezależnie od tego, czy jest to „tylko posiłek”.

Nie wiem, co się stało, że ten sezon jest gorszy od pierwszego, ale mam nadzieję, że Amazon i twórcy serialu przynajmniej poważnie potraktują tę krytykę. Jedynym powodem, dla którego piszę takie zjadliwe recenzje, jest właśnie to, że zależy mi na tym serialu i chcę więcej sezonów i chcę, żeby były tak dobre jak pierwszy sezon. Jedna rzecz, z której fani i pochlebcy nie zdają sobie sprawy, to fakt, że ignorowanie błędów skutkuje jedynie odwołaniem występów, a publiczność nieuchronnie się odwraca. I tak, wiem, że ten sezon przyciągnął więcej graczy niż pierwszy. Ale to dlatego, że pierwszy sezon przyciągnął wielu nowych fanów, a wszyscy przyszli na drugi sezon. Jeśli ludzie przestaną oglądać teraz, sezon 3 będzie miał trudności z utrzymaniem tempa, które rozpoczął sezon 1. Sezon 2 nie jest bardziej popularny dlatego, że jest lepszy, jest bardziej popularny, ponieważ tak działa liczba widzów.

Oto moja recenzja wideo:

pomysły? Daj mi znać dalej Świergot I Facebook.

Chodź za mną Świergot. spłacać Moja strona internetowa.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *