Dr Wojciechowska o problemach psychiatrycznych u dzieci: Za każdym razem, gdy na ścianach pojawia się grzyb, walczymy tak mocno, jak potrafimy

„Teraz mamy objawy depresji lub zaburzeń odżywiania u młodych ludzi, a to dlatego, że są izolowani w domu” – powiedziała dr Katarsina Wojciechowska w porannym wywiadzie dla RMFM. Kierownik oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Szpitala Wojewódzkiego w Świdciu nad Wisłą dodał, że psychiatra boryka się nie tylko z brakami kadrowymi, ale także finansowymi. „W korytarzach nie ma łazienek. Dwa – mężczyzna i kobieta. Za każdym razem, gdy na ścianach pojawia się grzyb, walczymy z nim najlepiej, jak potrafimy ”- wyjaśnia.

Robert Masurek przypomniał, że rząd chce przeznaczyć dodatkowe 220 mln zł na psychiatrę dziecięcą. Ile wziąłby kierownik psychiatrii dziecięcej w Świeciu? Lubię to jak najbardziej. Myślę, że wydałbym 5 milionów jedną lekką ręką na raz. Na przebudowę kursu, gabinety zabiegowe, sale, infrastrukturę, adaptację do szkoły, która z nami współpracuje – powiedziała dr Vozhikovska. W pokojach nie ma łazienek. Dwa – mężczyzna i kobieta. Za każdym razem, gdy na ścianach pojawia się grzyb, walczymy z nim najlepiej, jak potrafimy – Poza tym, jak mówi, problemy powodują stare kafelki komunikacyjne i instalacje, które od dawna nie były restaurowane.

Dr Vozhikovska powiedziała swojemu najmłodszemu pacjentowi w RMF FM, że ma 5 lat. U młodszych osób zwykle wynosi od 7 do 10. Niestety rodzice nie mają możliwości pozostania ze swoimi dziećmi, ponieważ nie mamy takiego miejsca – Powiedział, że epidemia wstrzymała wizyty. Tylko kontakty telefoniczne. Rodzice rozmawiają ze swoimi dziećmi przez okna i robią, co w naszej mocy.

W całej Polsce jest 456 psychiatrów dziecięcych, dlatego ta dziedzina medycyny w kraju boryka się z problemami licznej kadry. Oddział zatrudnia 3 lekarzy, z których jeden jest położnikiem, a drugi lekarzem – tak jak ja – nie na pełnym etacie. – mówi dr Vozhikovska.

READ  Chiński producent shiitake otwiera produkcję w Polsce i Hiszpanii

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *