Douglas Copeland, światowej sławy autor Gen X, maluje niebo wysoko nad punktem orientacyjnym na West Endzie

Douglas Copeland, światowej sławy autor Gen X, maluje niebo wysoko nad punktem orientacyjnym na West Endzie

Dziesięciolecia, przełomowy budynek do wynajęcia w Vancouver zostanie odnowiony przez światowej sławy autora i artystę, po tym, jak miasto Vancouver zatwierdziło nową publiczną grafikę Douglasa Copelanda w Vancouver.

Zgodnie z czwartkowym oświadczeniem, zgoda miasta oznacza, że ​​Coupland wykorzysta budynek Berkeley jako płótno do malowania zamówionego przez pierwotnego właściciela budynku, firmę Reliance Properties.

Gmach mieszkań na wynajem był od 60 lat głównym punktem orientacyjnym na rogu ulic Denman i Davie i przechodzi kilka poważnych ulepszeń w oprawie płótna Copelanda.

„Będzie to pierwszy raz, kiedy cały budynek zostanie wykorzystany jako moje płótno” – powiedział Copeland, który w tym roku skończy 60 lat.

Futurystyczna i tradycyjna wizja The Berkeley in Denman and Davy Corner zgodnie z sugestią światowej sławy autora i artysty Douglasa Copelanda. (Douglas Copeland)

Artysta wychowany w Vancouver jest najbardziej znany jako autor bestsellerów na świecie w 1991 roku Dziesiąta generacja: opowieści o przyspieszonej kulturze, Który wypchnął Couplanda na światową scenę.

Napisał kilkanaście tytułów, w tym Shampoo Planet i Life After God.

W 2016 roku Coupland otrzymał zlecenie stworzenia kolejnej ogólnej instalacji artystycznej o nazwie Złote drzewo Na rogu Marine Drive i Camby Street.

13-metrowy posąg jest repliką wydrążonego drzewa ze Stanley Park, ale jest pomalowany na złoto.

Czwartkowe oświadczenie mówiło, że prace rozpoczną się po wydaniu publicznego zawiadomienia i pozwoleń, po których zespół malarzy rozszerzy cztery elewacje budynku, a także dach, aby zrealizować wizję Copelanda.

Dyrektor generalny firmy zarządzającej nieruchomościami, John Stoffel, powiedział, że koncepcja biznesowa to „idealna para z wyraźną mieszanką kolorowych wzorów geometrycznych, które są jednocześnie staromodne, ale futurystyczne”.

„Douglas Copeland był oczywistym wyborem, ponieważ jest znanym na całym świecie lokalnym artystą z silną lokalną obecnością od ponad 60 lat” – powiedział Stoffel.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *