Pożar garażu pali artystyczną przestrzeń katedry; Właściciel zobowiązuje się do zwrotu

Pożar garażu pali artystyczną przestrzeń katedry;  Właściciel zobowiązuje się do zwrotu

„Wszystko jest uszkodzone przez dym i mam na myśli, że garaż nadal stoi, ale większość, jeśli nie cała zawartość jest zagubiona”.

Treść artykułu

W małym garażu w Dzielnicy Katedralnej Gerald Sol od ponad dziesięciu lat organizuje wydarzenia artystyczne, pokazy filmowe i spotkania.

„W ciągu ostatnich kilku dni było to bardziej studio artystyczne niż parking” – powiedział Saul, adiunkt i kierownik wydziału filmowego na Uniwersytecie Regina.

Żółty warsztat artystyczny Argyle, często nazywany YAGG, jest teraz zamknięty do odwołania po tym, jak został spalony w czymś, co uważa się za podpalenie.

Saul powiedział, że w nocy 15 maja, około godziny 11:30, usłyszał krzyki dochodzące z alei za jego domem.

Saul powiedział: „Pobiegliśmy tam. Cóż, ktoś podpalił garaż”. „A teraz jest wielka szkoda”.

Według Saula, kamera sąsiada pokazuje osobę zapalającą wiązkę patyków w pobliżu garażu.

Gerald Sol był gospodarzem spektakli i sztuki w Yellow Argyle Art Garage w ciągu ostatniej dekady.
Gerald Sol był gospodarzem spektakli i sztuki w Yellow Argyle Art Garage w ciągu ostatniej dekady. Zdjęcie: TROY FLEECE /Regina Leader Post

Kiedy Regina Fire and Protection Services rzuciła się do ognia, Saul robił, co mógł, z wężem ogrodowym, dopóki nie przybyli profesjonaliści.

Treść artykułu

Saul powiedział: „Wszystko jest zniszczone przez dym i mam na myśli to, że garaż nadal stoi, ale większość, jeśli nie cała jego zawartość została utracona”.

YAAG miał być miejscem jego prezentacji podczas tegotygodniowego Festiwalu Sztuki w Cathedral Village. W ciągu roku Saul będzie czasami kręcić filmy i realizować projekty w garażu lub w garażu.

READ  Asteroid Impact – Co by było, gdyby kosmiczna skała, która zabiła planetę, uderzyła w Ziemię?

Dla Saula nie liczy się sam garaż – ani przerażająca perspektywa zakupu drewna w miarę wzrostu ceny – ale w mieście jest mniej miejsca, aby mieszkańcy Reginy mogli przedstawić swoje historie i zobaczyć się na ekranie.

„Wykorzystanie filmu jako powodu do spotkania – to dla mnie najważniejsza rzecz” – powiedział.

Na poziomie osobistym brak dostępu do społeczności YAAG lub możliwość spotkania się ze studentami i innymi twórcami filmowymi był ciosem dla Saula podczas pandemii.

„To był trudny rok”.

We wtorek wieczorem przygotuj się na pożegnanie z YAAG pięciominutowym filmem, często pokazywanym, ze zdjęciami z nocy, gdy spłonął garaż.

Ludzie przychodzili oglądać, gromadzić się i towarzysko ze sobą w bezpiecznej odległości.

– Prawdopodobnie zniknie. To zależy od ubezpieczenia, ale garaż jest w złym stanie.

W noc pokazu nastrój był daleki od ponurego.

„Wreszcie możemy spotkać się twarzą w twarz z kilkoma osobami” – powiedział. Kiedy ludzie byli w serialu, Saul powiedział, że są szczęśliwi, że się widzą i szczęśliwi, że znów są razem.

Wzmocniony tym uczuciem Saul planuje odbudowę.

Powiedział: „Chcę nowej przestrzeni, wrócimy w takiej czy innej formie”.

[email protected]

Wiadomości wydają się docierać do nas przez cały czas szybciej. Od aktualizacji COVID-19 po politykę, przestępczość i wszystko inne, może być trudno nadążyć. Mając to na uwadze, Regina Leader-Post stworzyła biuletyn zatytułowany Aflam Headlines, który może być codziennie dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej, aby upewnić się, że jesteś na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *