COVID-19: BC przechodzi na 8-tygodniową przerwę od drugiej dawki szczepionki Pfizer lub Moderna

Urzędnicy zdrowia publicznego Kolumbii Brytyjskiej ogłosili w czwartek, że ludzie otrzymają drugą dawkę preparatu Pfizer lub Moderna Covid-19 Szczepionka jest dostępna około 8 tygodni po pierwszej dawce.

Ze względu na zwiększoną podaż szczepionek różnica zmniejsza się z 13 tygodni – mniej niż pierwotny plan 16-tygodniowy.

Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku dni skontaktujemy się z ponad 400 000 Brytyjczyków w celu zarezerwowania drugiego strzału.

Na konferencji prasowej, Regionalny Urzędnik ds. Zdrowia, dr Bonnie Henry, wezwał wszystkich do zapewnienia, że ​​są zapisani do hrabstwa w systemie szczepień.

„To, czego nie mamy w systemie rejestracji, to e-mail lub numer telefonu, co oznacza, że ​​jeśli nie będzie Cię w systemie, nie będziesz mógł otrzymać SMS-a ani automatycznego połączenia. Wysyłamy wiadomości, a Ty odebrać wiadomość ode mnie. Może być trochę późno – powiedział Henry.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Urzędnicy służby zdrowia Kolumbii Brytyjskiej aktualizują odstęp między dawkami szczepionki COVID-19


Urzędnicy służby zdrowia Kolumbii Brytyjskiej aktualizują odstęp między dawkami szczepionki COVID-19

Według Henry’ego kolejność, w jakiej otrzymasz drugie dawki, będzie oparta na tych samych zasadach, co pierwsza dawka.

Oznacza to, że pierwszeństwo będą miały osoby w wieku powyżej 70 lat, ludność tubylcza oraz osoby z klinicznym ciężkim upośledzeniem.

Do chwili obecnej w Kolumbii Brytyjskiej podano 3 032 811 dawek szczepionki, z czego 156 730 to dawki drugie. Około dwie trzecie dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Z powodu braku szczepionki Moderna urzędnicy powiedzieli, że ci, którzy otrzymali Moderna jako pierwszą dawkę, otrzymają Pfizer, gdy będzie to konieczne.

W przypadku odległych społeczności, w których stosowano Moderna, celem byłoby wykorzystanie obecnych zapasów BC Moderna do drugich dawek.

Czytaj więcej:

AstraZeneca 1st Dose, Pfizer 2nd: Badanie mówi, że połączenie jest bezpieczne i skuteczne

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

„Chociaż zawsze jest lepiej, mamy teraz mocne dowody na to, że można mieć zamiennik tego samego typu” – powiedział Henry.

„Zachęcałbym do wzięcia Pfizera, gdyby został zaproponowany. Wiemy, że jest bezpieczny i też działa”.

Jeśli chodzi o tych, którzy nabyli AstraZeneca, hrabstwo nie zmniejszy jeszcze różnicy do ośmiu tygodni. Henry powiedział, że w przyszłym tygodniu pojawią się szczegóły na temat tego, czy ci, którzy otrzymali AstraZeneca jako pierwszą dawkę, mogą mieszać i dopasowywać się do Pfizera i otrzymywać je jako drugą dawkę.

Henry powiedział, że wszyscy w Kolumbii Brytyjskiej otrzymają drugą dawkę szczepionki COVID-19 przed końcem sierpnia.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Nowe dane dotyczące szczepień COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej na podstawie grup wiekowych


Nowe dane dotyczące szczepień COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej na podstawie grup wiekowych


© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Badanie, czy cena Bitcoina spadnie do 58 tys. dolarów po halvingu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *