Donald Trump spędza Wigilię Bożego Narodzenia rozmawiając o „obłąkanym Jacku Smithie”

Donald Trump spędza Wigilię Bożego Narodzenia rozmawiając o „obłąkanym Jacku Smithie”

Były prezydent Donald Trump spędził Wigilię Bożego Narodzenia, marudząc w programie Truth Social na temat specjalnego doradcy Jacka Smitha, nazywając prokuratora generalnego „niezrównoważonym”… seria Do Obsługuje Oskarżył Komitet 6 stycznia o napisanie fałszywego raportu, a Smitha o ściganie go.

„Odmieńcy i bandyci Joe Bidena, jak obłąkany Jack Smith, ścigają mnie” – powiedział Trump. „Przy bezprecedensowym poziomie prześladowań w naszym kraju?”

Trump zazwyczaj zwraca się do Truth Social z litanią skarg pisanych wielkimi literami.

Najnowsza wypowiedź pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Sąd Najwyższy odrzucił wniosek Smitha o pilne rozpatrzenie twierdzenia Trumpa o immunitecie karnym za jego rzekomą próbę udaremnienia wyborów prezydenckich w 2020 r. Decyzja ta była wielką wygraną Trumpa i jego zespołu prawnego.

Jednak w najbliższej przyszłości Trump może ponownie stanąć przed problemami prawnymi. Sprawę rozpatruje także federalny sąd apelacyjny, który w przyszłości może skierować ją do Sądu Najwyższego.

Napad złości Trumpa zbiega się z bezprecedensową decyzją Sądu Najwyższego Kolorado dotyczącą możliwości obecności Trumpa w wyborach w tym stanie w 2024 r. Na początku tygodnia sąd orzekł, że Trump nie kwalifikuje się do kandydowania w tym stanie w 2024 r. ze względu na swoje zaangażowanie w wybory. Styczeń. 6 Powstanie. Decyzja uniemożliwia pojawienie się Trumpa w prawyborach prezydenckich.

„Bezpośrednie i jawne wysiłki prezydenta Trumpa podejmowane przez kilka miesięcy, aby nakłonić swoich zwolenników do marszu na Kapitol, aby zapobiec temu, co fałszywie określił jako rzekome oszustwo wobec obywateli tego kraju, były niewątpliwie jawne i dobrowolne” – stwierdzili sędziowie.

Orzeczenie opiera się na przepisie, który uniemożliwia byłym urzędnikom sprawowanie urzędu, jeśli uczestniczą w „buntu lub buncie” przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Rzecznik Trumpa powiedział, że Trump złoży odwołanie od tej decyzji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *