Dlaczego masz obowiązek obejrzeć całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia?

Dlaczego masz obowiązek obejrzeć całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia?

Jeśli nie doświadczyłeś całkowitego zaćmienia słońca, nie przeżyłeś.

W poniedziałek 8 kwietnia setki milionów ludzi w Ameryce Północnej będzie mogło cieszyć się rzadkim i niesamowitym przeżyciem.

Większość ludzi to przegapi i zamiast tego dostrzeże częściowe zaćmienie słońca kilkaset mil od miejsca, w którym faktycznie miało miejsce zdarzenie – całą drogę.

Dla wielu droga do doskonałości będzie niemożliwa, a praca, szkoła, obowiązki rodzinne czy niemożność podróżowania utrudniają ich ambicje.

Jednak kolejne miliony zostaną odwiedzione – a być może już to zrobiły – od podziwiania całkowitego zaćmienia słońca, które miało miejsce 8 kwietnia, ze względu na rosnącą obsesję mediów na punkcie ruchu drogowego, bezpieczeństwa i pogody.

Tak, ruch uliczny może być straszny przed, w trakcie i po całkowitym zaćmieniu słońca 8 kwietnia. Do tego czasu może brakować okularów zaćmieniowych – w tym bezpłatnych par – co budzi obawy o bezpieczeństwo. Pogoda może być pochmurna, co może ograniczać widoczność. W końcu jest kwiecień. Wszystko to mogłoby się wydarzyć. Jak więc widok księżyca przecinającego słońce zasługuje na cały ten strach i zamieszanie?

że to. On ona Więc On jest. Ameryka potrzebuje całkowitego przemyślenia.

nie ma się czego bać

Niekończące się artykuły na temat niebezpieczeństw, niedogodności i niedogodności mają na celu rozwianie Twoich istniejących obaw związanych z nadchodzącym zaćmieniem.

Zapominasz, dlaczego istnieją te wszystkie zagrożenia i niedogodności i dlaczego na dłuższą metę są one całkowicie trywialne. „To najbardziej niesamowity widok, jaki kiedykolwiek zobaczysz” – powiedział dr Tyler Nordgren, astronom z Itaki w stanie Nowy Jork i autor książki „Najbardziej spektakularny widok, jaki kiedykolwiek zobaczysz”. Ziemskie Słońce Księżyc I artysta zaćmienia Biuro podróży sztuki kosmicznejw wywiadzie.

Odnosi się do kilku minut ciemności podczas całkowitego zaćmienia Słońca, podczas których można zdjąć okulary zaćmienia i gołym okiem spojrzeć na delikatną zewnętrzną atmosferę Słońca, która zwykle jest skąpana w świetle pochodzącym z jego powierzchni. Nie ma nic piękniejszego w naturze. „Ta chwila zaćmienia jest tak krótka, tak ulotna, tak cenna – nie spuszczaj wzroku z tego wieńca ani na chwilę” – powiedział Nordegren. „Oszałamiający spektakl wizualny sam w sobie budzi podziw”.

Po co marnować ten prezent?

Banalne kwestie

Z pewnością usłyszysz więcej o najgorszych scenariuszach całkowitego zaćmienia słońca niż o powodach, dla których warto tego spróbować. Dzieje się tak dlatego, że większość dziennikarzy informacyjnych nie ma wystarczającej wiedzy na temat całkowitego zaćmienia słońca, aby wyrazić jego rzadkość i blask. Wydaje się, że wielu z nich nie jest w stanie udzielić nawet podstawowych porad na temat znaczenia trzymania się wąskiej ścieżki studiów.

Stąd w nieskończoność mówi się o trzech błahych kwestiach: ruchu ulicznym, braku bezpiecznych okularów zaćmieniowych i możliwości złej pogody.

Ludzie codziennie stoją w korkach. Tuż przed zaćmieniem zawsze brakuje okularów do zaćmienia. Chmury mogą zniknąć właśnie z powodu zaćmienia słońca.

Pogoda nie ma żadnego znaczenia, bo całość jest tak oszałamiająca, ale zwykle formułuje się ją w kategoriach: „Czy cię to obchodzi?” Tak, zdecydowanie tak On powinien Silić się. „Wszystkie chmury napędzane są ogrzewaniem Ziemi, więc jeśli Ziemia się ochłodzi, chmury mogą się rozproszyć” – powiedział Jay Anderson, meteorolog i obserwator zaćmień w Centrum Badań Kosmicznych. Zaćmienie. „Ludzi zaskakuje to, jak szybko może zniknąć. Zachmurzenie może wzrosnąć z 70% do 1% w ciągu pięciu do 10 minut”.

Słuchaj tylko ekspertów

Doświadczeni łowcy zaćmień przewracają oczami, nie rozumiejąc, co jest naprawdę ważne w całkowitym zaćmieniu słońca. Widzieli to już wcześniej, od okulistów, którzy twierdzą, że nie należy patrzeć gołym okiem na całkowicie zaćmione słońce (jesteś On powinien!) prezenterom telewizyjnym, którzy twierdzą, że ich miasto zobaczy „90% całości” (nie istnieje!). Często podają logikę, że nie ma sensu walczyć z ruchem ulicznym, aby odwiedzić cały szlak, skoro 90% wrażeń można zdobyć pozostając na swoim podwórku. Nie mają pojęcia, że ​​90% zaćmienie częściowe to 0% zaćmienie całkowite. Albo jesteś na drodze do college'u, albo nie. To nie jest ruchoma skala, to scenariusz wejścia lub wyjścia.

Można powiedzieć, że to właśnie to zniekształcenie ścieżki całkowitego zaćmienia 8 kwietnia pozbawi wielu wizji życia. Ścieżka będzie miała około 185 km szerokości i będzie rozciągać się od Meksyku po Kanadę przez części 15 stanów USA. Jeśli zboczysz z trasy, zobaczysz tylko częściowe etapy. Możesz dokładnie sprawdzić, gdzie chcesz go użyć Ta interaktywna mapa, To jest symulacja zaćmienia i dalej To poszukiwanie zaćmień.

Jeśli usłyszysz radę, aby nie zawracać sobie głowy odwiedzaniem trasy całkowitego zaćmienia słońca, natychmiast wyciągnij następujący wniosek: Ta osoba nie ma pojęcia o całkowitym zaćmieniu słońca.

Połączenie i radość

Cały ten szum medialny na temat całkowitego zaćmienia słońca znika w nicości, gdy ostatnie ziarenka światła słonecznego znikają w dolinach księżyca, a świat wokół ciebie staje się dramatycznie ciemny w ciągu zaledwie kilku oszałamiających sekund. Stanie w tej chwili pośrodku tłumu ludzi i wszyscy są tak samo oszołomieni jak ty, to wyjątkowe przeżycie.

„Częścią uroku całkowitego zaćmienia słońca jest poczucie połączenia z radością” – powiedział Nordgren. „Zbiorowa natura może sprawić, że strach stanie się potężniejszy i niezapomniany”. Być może bardziej niż cokolwiek innego, studia stawiają Twoje miejsce we wszechświecie z odpowiedniej perspektywy. Być może to właśnie ta przerażająca perspektywa głębi sprawia, że ​​ludzie szukają wymówek, aby przegapić takie wydarzenia, jak ruch uliczny, bezpieczeństwo i pogoda.

bez żalu

Czy spotkałeś kiedyś osobę, która 21 sierpnia 2017 r. udała się na ścieżkę totalności, aby obejrzeć „Wielkie amerykańskie zaćmienie” i żałowała tego z powodu strasznego ruchu ulicznego? wątpię. Oczekuje się, że poważnym problemem będą zatory w ruchu, zwłaszcza na autostradach. W rzeczywistości wpływ ruchu drogowego może być większy niż podczas zaćmienia słońca w 2017 r. ze względu na zwiększoną liczbę głównych obszarów metropolitalnych w pobliżu ścieżki. Idealnie byłoby, gdyby osoby podróżujące ścieżką totalności przybyły dzień lub dwa wcześniej i planowały zostać jeszcze jeden dzień później. Goście jednodniowi powinni przygotować się na duży ruch i zarezerwować dodatkowy czas na podróż.

Jeśli cię to zniechęca, to źle zrozumiałeś, jak nieistotne będzie to wszystko 8 kwietnia, kiedy dołączysz do mniejszości ludzkości, która była świadkiem cudu całkowitego zaćmienia słońca.

„Co powiesz sceptykowi? To bardzo trudne, ponieważ trudno to opisać. To uczucie. Jestem zdumiona” – powiedziała Trish Erzfeld, dyrektor ds. turystyki dziedzictwa w hrabstwie Perry w Perryville w stanie Missouri i przewodnicząca Missouri Task Wymuś wielkie zaćmienie Ameryki Północnej w 2024 r. Dlaczego ciężko pracuję przez 2 minuty i 40 sekund, ale w rzeczywistości nie chodzi o minuty i sekundy, na które pracujemy. Inspirujemy takie momenty życia.

Warte wszelkich poświęceń

Więc poczekaj w korku, rozbij obóz lub śpij w samochodzie, jedz zwykłe jedzenie przez kilka godzin, aż dotrzesz we właściwe miejsce o właściwym czasie, a następnie idź do domu. Wszelkie wydane pieniądze i czas, włożony wysiłek i przejściowe niedogodności, które być może będziesz musiał znieść, są warte wszelkich drobnych poświęceń, jakie musisz ponieść.

Bo efemeryczny charakter uczelni i poczucie zachwytu, jakie wywołuje, jest bezcenne. „Doświadczenie całkowitego zaćmienia słońca nie wymaga żadnej wiedzy naukowej” – powiedział Nordgren. „Wymaga tylko twojej obecności.”

The College Road zawita do Ameryki Północnej 8 kwietnia. I jesteś to winien sobie, żeby w tym być.

Najnowsze informacje na temat całkowitego zaćmienia słońca, które miało miejsce 8 kwietnia w Ameryce Północnej, można znaleźć na stronie: Sprawdź mój główny kanał Codziennie nowe artykuły.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Skamieniałe jaja zostały znalezione w Brazylii przez mięsożernego dinozaura około 60 milionów lat temu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *