Devils żądają zawieszenia debiutanta Rangers Matta Rempe

Devils żądają zawieszenia debiutanta Rangers Matta Rempe

NOWY JORK – New Jersey Devils uważają, że debiutant New York Rangers Matt Rempe powinien zostać ukarany dalszą karą za uderzenie łokciem w głowę zapolowego Jonasa Seigenthalera, za co w poniedziałkowy wieczór Rempe otrzymał karę główną i niewłaściwe zachowanie w meczu.

„Myślę, że zamiarem było zranienie zawodnika” – powiedział tymczasowy trener Devils Travis Green po porażce 3:1 z Rangersami.

Remby został wyrzucony z boiska na 30 sekund przed końcem drugiej połowy.

Siegenthaler utrzymał się w pobliżu czerwonej linii po wbiciu piłki w strefę ataku. Rempe podjechał do niego i wyciągnął lewe ramię, by dotknąć głowy Seigenthalera. Sędziowie na lodzie skonsultowali się, sprawdzili grę i potwierdzili, że Remby otrzymał pięciominutową karę główną z powodu łokcia i niewłaściwego zachowania w meczu.

Seigenthaler nie wrócił na trzecią lekcję, a Green zapytany o swój stan powiedział: „Nie jest w dobrym stanie”.

Departament Bezpieczeństwa Graczy NHL sprawdza każdą karę główną pod kątem potencjalnej dodatkowej dyscypliny.

„Każdy, kto choć trochę zna tę grę, wie o tym [Siegenthaler] W słabym miejscu. Nazwij to drapieżnikiem lub jakkolwiek chcesz to nazwać. Z pewnością nie jest to pierwszy taki przypadek [for Rempe]„To już drugi mecz przeciwko nam” – powiedział Green.

To drugie przewinienie Remby'ego w tak dużej liczbie spotkań przeciwko Diabłom w jego karierze w NHL obejmującej 10 meczów. 22 lutego Remby otrzymał rzut karny za nielegalny atak na głowę napastnika Devils, Nathana Bastiana, zaledwie 2:22 po pierwszej tercji. Od tego meczu Diabły pozyskały egzekutora Curtisa McDermida w ramach wymiany z Colorado Avalanche 1 marca.

Podczas poniedziałkowych zawodów MacDermid kilka razy próbował wdać się w bójkę z Rempe, ale Rempe odmówił. Po trafieniu Siegenthalera MacDermid rzucił rękawiczki, aby walczyć z Rempe i ponownie otrzymał reprymendę, przy czym w sprawę włączyli się także sędziowie na lodzie.

READ  Habs Headliners: Sean Farrell może wkrótce podpisać kontrakt z Canadiens

„Zapytałem go. To kawałek kodu. Myślałem, że odpowie na to pytanie. Nie wiem, co mu powiedziano, ale powiedział, że nie” – powiedział MacDiarmid o Rembym. „I po takim trafieniu [on Bastian], jest rzeczą oczywistą, że trzeba jakoś odpowiedzieć na dzwonek i podejść do tego po męsku. Następnie zadaje kolejny cios, co kończy się jego wydaleniem i możliwym zawieszeniem. Zatem istnieje właściwy sposób działania i zły sposób.”

Za próbę walki z Rempe po trafieniu Siegenthalera MacDermid otrzymał 10 minut nieodpowiedniego zachowania.

Gdy sędziowie wyprowadzali Remby'ego z lodu, zaszydził z McDermida, machając mu na pożegnanie.

„To młody dzieciak. Musi się jeszcze wiele nauczyć” – powiedział McDiarmid o Rembym. „Nie robi się takich rzeczy, gdy jest się na pierwszym roku w lidze. Straciłem dziś do niego ogromny szacunek”.

Trener Rangers, Peter Laviolette, uważał, że Rempe (4:48 łącznego czasu na lodzie) rozegrał do tego momentu solidny mecz, włączając w to ustawienie bramki bramkarzowi Devils Kaapo Kahkonenowi, co doprowadziło do zdobycia drugiego gola dla Nowego Jorku.

„Właśnie śledził trafienie” – Laviolette powiedział o Rempe. „Nie chcę za dużo komentować, dopóki nie zobaczę tego hitu ponownie. Widziałem go na żywo tylko raz.

„Ale mam nadzieję, że z Seigenthalerem wszystko w porządku”.

Rempe podczas swojej krótkiej kariery w lidze szybko stał się jednym z graczy NHL powodujących największe podziały. Ma 6 stóp i 7 stóp i gra fizycznie. Fani Rangersów skandowali jego imię w Madison Square Garden, gdzie Remby stał się ukochanym bohaterem, mimo że nie widywał zbyt często lodu.

Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu nad Devils Remby miał prawie tyle samo minut karnych (54), ile rozegrał (56:28) w swojej karierze w NHL. Zadebiutował w zwycięskim meczu Rangers' Stadium Series nad New York Islanders na stadionie MetLife 18 lutego, odbijając swoją pierwszą zmianę w NHL w tym meczu.

READ  New Orleans Saints vs Cincinnati Bengals 10/16/22 Typy, prognozy, kursy

Stoczył zawzięte walki w trzech kolejnych walkach, ożywiając ogólnoligową debatę na temat tego, gdzie powinny odbywać się walki w NHL. Remby został wyrzucony z dwóch meczów za nielegalne trafienia, oba przeciwko Diabłom, ale nie otrzymał żadnej dodatkowej kary za uderzenie w Bastiana.

MacDermid powiedział, że Rempe powinien zostać ukarany przez ligę za uderzenie Seigenthalera.

„Och, tak, oczywiście” – powiedział McDiarmid. „To duży facet i tak porusza łokciami”. „Musisz nauczyć się, jak prawidłowo uderzać, a nie uderzać graczy”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *