Czy Vancouver Canucks powinno ponownie pozyskać Brandona Suttera?

Czy Vancouver Canucks powinno ponownie pozyskać Brandona Suttera?

„Nie lubię zbytnio się zmieniać. Lubię być tam, gdzie jestem”.

Brandon Sutter nie jest wielkim fanem zmian, ale może nie mieć innego wyjścia.

Chociaż centrum weteranów grał dla trzech różnych drużyn, nigdy w swojej karierze nie trafił do darmowej agencji. Kiedy handlował z Carolina Hurricanes do Pittsburgh Penguins, nadal był ograniczonym wolnym agentem. Następnie, kiedy został sprzedany z Penguins do Vancouver Canucks, dyrektor generalny Jim Benning podpisał z nim pięcioletnie przedłużenie kontraktu na rok przed wygaśnięciem jego kontraktu i przed rozegraniem jednego meczu dla Canucks.

Po sześciu latach spędzonych w Canucks iw wieku 32 lat Sutter po raz pierwszy w swojej karierze został zawieszonym wolnym agentem.

„Nigdy wcześniej nie byłem w takiej sytuacji”, powiedział Sutter. „Jest inaczej, ale tak naprawdę nie lubię tak bardzo zmieniać. Lubię być tam, gdzie jestem.”

Innymi słowy, Sutter nie chce nigdzie iść i chciałby ponownie podpisać kontrakt z Canucks.

„Dla mnie plan był od początku roku… zostać tutaj i być częścią grupy, tak aby priorytet się nie zmienił” – powiedział. „Kochałem mój czas tutaj i chcę, aby to trwało dalej”.

To, czy będzie kontynuował, czy nie, może zależeć od tego, jak bardzo zmieniły się obawy Suttera i jak bardzo chce zostać w Vancouver.

Jedną z największych potrzeb Canucks skierowanych na Offseason jest centrum. O ile nie planują użyć JT Millera pośrodku – co jest oczywistą możliwością – będą musieli znaleźć trzecią pozycję za pośrednictwem wolnego handlu lub agencji.

Problem w tym, że Sutter nie jest już środkiem trzeciej linii.

Sutter nadal doskonale radzi sobie na torze showdownów i wciąż może zabijać rzuty karne. Problem jest 5 na 5, Sutter ciągle strzela i strzela gole. Aby być uczciwym, był używany w intensywnej roli defensywnej, biorąc wiele potyczek defensywnych przy znacznie mniejszych szansach na rozpoczęcie w strefie ofensywnej.

READ  British Columbia Hockey League zrywa więzi z Hockey Canada

Nadal jednak Canuckowie nie mogą wrócić z Sutterem jako środkiem trzeciej linii, jeśli chcą zrobić krok do przodu. Ale jako środek czwartej linii, Sutter jest bardziej interesujący.

Uaktualnij z Jay Beagle

Sutter byłby awansem dla Jaya Beagle’a jako środek czwartej linii i byłby bardziej niezawodną opcją niż ktoś taki jak Tyler Graovac, który wszedł do środka pod koniec sezonu z powodu kontuzji. Trener Travis Green docenia sześciu najsłabszych napastników, którzy mogą wykonywać rzuty karne, a oni nie Wszelkie centra w systemie To pasuje do tego profilu i może przyczynić się do następnego sezonu.

Patrząc na swoją odizolowaną mapę ciepła z HockeyViz, Sutter wydaje się być nieco poniżej średniej ligowej zarówno w obszarach ofensywnych, jak i defensywnych.

Brandon Sutter wyizolował efekt za pośrednictwem HockeyViz.com

Szczerze mówiąc, nieco poniżej średniej byłoby ogromnym ulepszeniem dla Jaya Beagle, który jest znacznie poniżej średniej ligowej.

Hokej na lodzie beagleJay Beagle wyizolował wpływy za pośrednictwem HockeyViz.com

Być może wyniki Suttera w ekstremalnej wyższości i pokonywaniu bramek wynikają z tego, że proszono go o tak wiele. Być może w roli czwartej linii Sutter będzie wyglądał trochę lepiej.

Canucks potrzebują nie tylko niezawodnych rzutów karnych w ostatnich sześciu, ale także zdobycia gola.

Powiedział: „Aby wygrać tę ligę i wygrać play-offy… musisz nie tylko zdobyć najlepsze wyniki, ale musisz mieć tę głębię w swoim składzie”. Bo Horvat pod koniec sezonu.

Sutter był jednym z nielicznych napastników z ostatnich sześciu napastników w tym sezonie, którzy faktycznie przyczynili się do ataku. Zajął siódme miejsce w drużynie – za pierwszą szóstką napastników – z dziewięcioma bramkami w 43 meczach. Może nie jest to wielki gamemaker, ale Sutter może włożyć dysk do sieci.

Pytanie brzmi, jaka jest to wartość? Jaką wartość ma Sutter w pozostawaniu w tym samym miejscu? Jaka liczba miałaby sens, gdyby Canuckowie sprowadzili Suttera z powrotem, zakładając, że jest on środkiem czwartej linii, wpychającym Beagle do loży prasowej lub AHL?

READ  Vladimir Guerrero Jr uderza najwyższego i najmocniejszego Homera w swojej karierze

Jaką obniżkę płac jest skłonny przyjąć Sutter?

Dziesięcioletnie oczekiwania dotyczące rozwoju hokeja Sugeruje, że najbardziej prawdopodobnym kontraktem dla Suttera, jeśli ponownie podpisze z Canucks, byłaby roczna umowa o wartości 1,064 miliona dolarów. Prognozy te opierają się na wcześniejszych kontraktach dla podobnych graczy.

To umowa, która może mieć sens dla Canucks. Jest to mniej więcej taka sama wartość, jak czapka sprawia satysfakcję z zakopania Beagle u nieletnich, więc Canucks nie będzie nic kosztować, aby czapka została ulepszona z Beagle na Sutter w czwartej linii. Chociaż fani Canucks mogą chcieć przejść od Suttera, zespół jest znany i komfortowy, a on jest częścią grupy liderów zespołu i nosi „A” od 2016 roku.

Pytanie brzmi, czy Sutter byłby skłonny przyjąć taką obniżkę płac, czy też wolałby zbadać darmową agencję, aby zobaczyć, czy inny zespół byłby skłonny zapłacić więcej.

Sutter z pewnością nie był tym, czym Jim Benning miał nadzieję, że będzie, kiedy będzie go wymieniał, ale to nie znaczy, że nie może teraz odgrywać roli dla Canucków. Jeśli nadal chcą, aby weteran był w ostatniej szóstce, Canuckowie mogliby sobie radzić gorzej niż Sutter w czwartej linii.

Jeśli nie, Sutter odejdzie z przynajmniej kilkoma dobrymi wspomnieniami.

„Zabawną częścią był postęp, jaki poczyniliśmy w ciągu sześciu lat i niektórzy faceci w pokoju teraz” — powiedział Sutter. „Przeszliście długą drogę i macie nadzieję, że im pomogliście, a oni pomogli wam i byliście tego częścią”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *