Dinozaur odkryty w Australii Zidentyfikowany jako nowy gatunek, może być jednym z największych w swoim rodzaju

Dinozaur odkryty w Australii Zidentyfikowany jako nowy gatunek, może być jednym z największych w swoim rodzaju

Według paleontologów gigantyczny dinozaur odkryty na australijskim odludziu został uznany za nowy gatunek i uznany za jednego z największych dinozaurów, jakie kiedykolwiek wędrowały po Ziemi.

Australotitan coprensis, część rodziny tytanozaurów, która żyła około 100 milionów lat temu, została nazwana i opisana 15 lat po odkryciu jego kości.

Szacuje się, że ma 5-6,5 metra (16-21 stóp) wysokości i 25-30 metrów (82-98 stóp) długości – co czyni go największym dinozaurem w Australii.

„Na podstawie porównania wielkości zachowanych kończyn, ten nowy tytanozaur jest oceniany jako jeden z pięciu największych największych na świecie” – powiedział Robin Mackenzie, dyrektor Muzeum Historii Naturalnej Iromanga.

Skamieniałe kości zostały znalezione na farmie rodziny MacKenzie w 2006 roku około 1000 kilometrów (620 mil) na zachód od Brisbane w basenie Eromanga i nazywane „Cooper”.

Początkowo utrzymywany w tajemnicy, podczas gdy naukowcy skrupulatnie wykopywali i badali kości, szkielet po raz pierwszy pojawił się publicznie w 2007 roku.

Potwierdzenie, że australotitan był nowym gatunkiem, było „bardzo długim i żmudnym zadaniem” – powiedział Scott Hocknall, paleontolog z Queensland Museum.

Szukaj, który opierał się na modelach skanujących kości 3D w celu porównania dinozaurów z ich krewnymi, został opublikowany w poniedziałkowym recenzowanym czasopiśmie PeerJ.

Hocknall powiedział, że na tym samym obszarze znaleziono wiele szkieletów dinozaurów, dodając, że potrzeba więcej pracy, ponieważ „takie odkrycia to tylko wierzchołek góry lodowej”.

READ  Misje kosmiczne rozpoczęte i wylądowały w 2021

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *