Były policjant z Teksasu oskarżony o zastrzelenie nastolatka jedzącego hamburgery przed McDonald’s – National

Były policjant z Teksasu oskarżony o zastrzelenie nastolatka jedzącego hamburgery przed McDonald’s – National

teraz były San Antonio Funkcjonariusz policji został oskarżony we wtorek o dwa przypadki kwalifikowanego napaści ze strony funkcjonariusza pokoju za zastrzelenie i poważne zranienie nastolatka, który jadł hamburgera w swoim samochodzie na parkingu McDonald’s.

James Brenand, lat 25, został 2 października oskarżony o strzelaninę Eric CantoWedług policyjnego oświadczenia ma 17 lat. Szef policji William McManus powiedział, że zgłosił się na policję we wtorek wieczorem i pozostał w areszcie.

We wtorek jego rodzina powiedziała, że ​​Kanto jest nieprzytomny i otrzymuje podtrzymywanie życia.

„Nie ma poprawy w jego stanie”, powiedziała rodzina w oświadczeniu złożonym przez ich adwokata, Briana Powersa. „Ostatnie dwa dni były trudne, spodziewamy się kolejnych trudności, ale pozostajemy optymistami”.

To był dla nich „bardzo trudny czas” – powiedział Powers.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Czytaj więcej:

Policjanci z Atlanty nie zostaną oskarżeni o zastrzelenie Raysharda Brooksa: Prokurator Generalny

Brenand, młodszy oficer, poinformował, że samochód, w którym siedział Kanto, wyminął go poprzedniej nocy podczas próby zatrzymania ruchu. Brenand powiedział, że podejrzewa, że ​​samochód został skradziony.

Na nagraniu z kamery ciała wydanym przez policję Brenand otwiera drzwi samochodu i prosi Kanto, aby wysiadł. Samochód cofa się, drzwi są otwarte, a funkcjonariusz kilka razy strzela do samochodu. Kontynuuje strzelanie, gdy samochód odjeżdża.

Śledczy wkrótce ustalili, że użycie śmiertelnej siły było nieuzasadnione i Brenand został zwolniony. Zarzuty przeciwko Kanto o kwalifikowaną napaść i uchylanie się od aresztowania zostały oddalone.

Brennand jest oskarżony o dwa zarzuty napaści, ponieważ w samochodzie znajdował się pasażer. Pasażer nie został ranny.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Nagranie z kamery Bodycam przedstawiające funkcjonariuszy zabijających czarnego mężczyznę wydane przez policję Ohio


Nagranie z kamery Bodycam przedstawiające funkcjonariuszy zabijających czarnoskórego mężczyznę wydane przez policję Ohio – 3 lipca 2022 r.

Na konferencji prasowej we wtorek wieczorem szef policji bronił szkolenia departamentu i powiedział, że porażki zależą od indywidualnego gliniarza.

Historia toczy się dalej pod reklamą

McManus powiedział we wtorek w CNN, że spodziewa się postawienia zaostrzonych zarzutów o napaść i morderstwo w przypadku śmierci Kanto.

McManus powiedział, że nagranie z kamery ciała Brenanda ze strzelaniny 2 października było „przerażające”.

„Ktokolwiek ogląda ten film, nie ma wątpliwości, że strzelanina była niesprowokowana” – powiedział McManus.

Czytaj więcej:

Prawnik mówi, że policjanci z Ohio strzelali do zbiegłego czarnoskórego mężczyzny dziesiątki razy

Urzędnicy policji i biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Bexar nie zareagowali natychmiast na wiadomości z Associated Press. Brenand nie ma opublikowanego numeru telefonu i nie można się z nim skontaktować w celu uzyskania komentarza.

Stan Kanto, jak donosił oświadczenie jego rodziny, wyraźnie kontrastuje z tym, co policjanci powiedzieli po strzelaninie: że Kanto został przewieziony do szpitala w stabilnym stanie.

„Chcielibyśmy skorygować wszelkie fałszywe twierdzenia, że ​​Eric jest w” stabilnym stanie ” lub że jest ” w porządku „. To nieprawda. Każdy oddech jest walką dla Erica. Prosimy wszystkich o kontynuowanie modlitwy za naszego syna, – powiedziała rodzina.

© 2022 Prasa kanadyjska

READ  Kalifornia wymaga od firm raportowania emisji gazów cieplarnianych

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *