BlackBerry odnotowuje zaskakujące zyski z popytu na usługi cyberbezpieczeństwa

BlackBerry odnotowuje zaskakujące zyski z popytu na usługi cyberbezpieczeństwa

(Reuters) – Kanadyjska firma BlackBerry ogłosiła w środę zaskakujące zyski za czwarty kwartał, wzmocnione rosnącym popytem na usługi cyberbezpieczeństwa w obliczu rosnącej liczby przestępstw w Internecie i głośnych ataków hakerskich.

Po dzwonku akcje spółki notowane na giełdzie w USA wzrosły o około 6%.

Spółka odnotowała skorygowany zysk netto na akcję w wysokości 3 centy na akcję za kwartał zakończony 29 lutego, w porównaniu ze średnią szacunkową stratą analityków na poziomie 3 centów, zgodnie z danymi LSEG.

Kwartalne przychody firmy z siedzibą w Waterloo wyniosły 173 miliony dolarów, przewyższając średnie szacunki analityków na poziomie 154,78 miliona dolarów.

Przychody jednostki ds. cyberbezpieczeństwa, która dostarcza inteligentne oprogramowanie zabezpieczające przedsiębiorstwom i rządom, wzrosły o 5% rok do roku, do 92 milionów dolarów, podczas gdy przychody działu związanego z Internetem rzeczy (IoT) wzrosły o 25% do 66 milionów dolarów.

„Dokonujemy znacznych postępów w wysiłkach na rzecz rozdzielenia oddziałów i zwiększenia rentowności, a wykorzystanie gotówki operacyjnej w tym kwartale spadło o ponad połowę z rzędu” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny John Giammatteo.

W lutym firma poinformowała, że ​​zwalnia 200 pracowników i opuszcza niektóre biura, a także zamierza zwiększyć swoje roczne zyski o 100 milionów dolarów.

W grudniu firma anulowała plany pierwszej oferty publicznej (IPO) swojej działalności związanej z IoT, ale nadal spodziewa się podziału swoich działów IoT i cyberbezpieczeństwa na całkowicie niezależne działy.

BlackBerry spodziewa się, że przychody w pierwszym kwartale wyniosą od 130 do 138 milionów dolarów, czyli mniej niż szacunki analityków na poziomie 151,12 miliona dolarów.

BlackBerry spodziewa się, że przychody za cały rok 2025 wyniosą od 586 do 616 milionów dolarów, a skorygowana strata na akcję wyniesie od 3 do 7 centów.

(Reportaż: Priyanka G z Bengaluru; redakcja: Maju Samuel)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *