BGNG przygotowuje się do wiercenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Polskie Grnictwo Naftowe i Gazownictwo przygotowuje się do pierwszego odwiertu poszukiwawczego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Planowany jest na trzeci kwartał 2022 roku. Firma rozpoczyna kolejny etap badań w emiracie Ras Al Khaimah.

– Badania sejsmiczne potwierdziły prawdopodobieństwo występowania złóż węglowodorów na obszarze naszej koncesji. Szczegółowa interpretacja danych pozwoli na wybór miejsca, które daje największe szanse pozytywnego wyniku prac wiertniczych – mówi PG Majewski, Prezes PGNG

Obecnie trwają prace nad projektem i lokalizacją odwiertu. Jego długość to około 3,5 tys. Metry. Pozwoli to spółce określić możliwości wydobywcze oferty operacyjnej. Rozpoczęcie wiercenia planowane jest na III kwartał przyszłego roku.

Licencja BGNG w Ras Al Khaimah obejmuje obszar 619 kilometrów kwadratowych. Jego celem jest badanie, rozpoznanie i wydobycie węglowodorów. Prace prowadzone są przez okres od trzech do dwóch lat, z możliwością przedłużenia do zakończenia badania. Produkcja jest planowana na najbliższe trzydzieści lat.

Po każdym okresie przeglądu firma ma możliwość rezygnacji z zainteresowania licencją.

Umowa studyjno-produkcyjna została podpisana w styczniu 2019 roku. BGNG otworzył oddział w Emiratach, który uzyskał licencję na prowadzenie działalności w kwietniu 2019 roku. Pierwsza faza badań to stworzenie trójwymiarowego obrazu sejsmicznego. Za jej obsługę odpowiadała spółka Geophysica Torres, należąca do Grupy PGNiG.

morb

READ  Nowoczesna szczepionka z pozytywnym odzewem Europejskiej Organizacji Farmaceutycznej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *