BGNG przygotowuje się do wiercenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Polskie Grnictwo Naftowe i Gazownictwo przygotowuje się do pierwszego odwiertu poszukiwawczego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Planowany jest na trzeci kwartał 2022 roku. Firma rozpoczyna kolejny etap badań w emiracie Ras Al Khaimah.

– Badania sejsmiczne potwierdziły prawdopodobieństwo występowania złóż węglowodorów na obszarze naszej koncesji. Szczegółowa interpretacja danych pozwoli na wybór miejsca, które daje największe szanse pozytywnego wyniku prac wiertniczych – mówi PG Majewski, Prezes PGNG

Obecnie trwają prace nad projektem i lokalizacją odwiertu. Jego długość to około 3,5 tys. Metry. Pozwoli to spółce określić możliwości wydobywcze oferty operacyjnej. Rozpoczęcie wiercenia planowane jest na III kwartał przyszłego roku.

Licencja BGNG w Ras Al Khaimah obejmuje obszar 619 kilometrów kwadratowych. Jego celem jest badanie, rozpoznanie i wydobycie węglowodorów. Prace prowadzone są przez okres od trzech do dwóch lat, z możliwością przedłużenia do zakończenia badania. Produkcja jest planowana na najbliższe trzydzieści lat.

Po każdym okresie przeglądu firma ma możliwość rezygnacji z zainteresowania licencją.

Umowa studyjno-produkcyjna została podpisana w styczniu 2019 roku. BGNG otworzył oddział w Emiratach, który uzyskał licencję na prowadzenie działalności w kwietniu 2019 roku. Pierwsza faza badań to stworzenie trójwymiarowego obrazu sejsmicznego. Za jej obsługę odpowiadała spółka Geophysica Torres, należąca do Grupy PGNiG.

morb

READ  35 pianistów ze świata zagra na instrumentach z epoki podczas II Konkursu Chopinowskiego w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *