RPO. Senator opozycji „rozważa” poparcie posła Bais. Libiki: Nadal mam czas

  • – Muszę odpowiedzieć sobie na dwa pytania: czy jego kandydatura to odpowiednie przedsięwzięcie dla innej firmy? Jeśli tak, to nie będę głosował na Bartłomieja Vrublevsky’ego – senatora PSL
  • Jeśli John Philip Lipiki zdecyduje się głosować na Vroplevsky’ego, ogłasza, że ​​rozważa zostanie niezależnym senatorem.
  • Pice MP dla Rzecznika Praw Obywatelskich Kandydatura Bokton Vroplevsky została ogłoszona we wtorek w radiu RMF FM. Kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich można ponownie zgłaszać do SSE do 19 marca
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

– Wczoraj była burza przed moim wejściem. Wiem, że oczekuje się ode mnie jasnego oświadczenia. Powtórzę wczoraj: jeśli pojawi się kandydatura Wroplewskiego, to rozważę – powiedział senator.

– Muszę odpowiedzieć sobie na dwa pytania: czy jego kandydatura to odpowiednie przedsięwzięcie dla innej firmy? W związku z tym nie będę głosować na Bartłomieja Wrublewskiego John Philip Libiki.

Druga kwestia, zdaniem senatora, to możliwość uniezależnienia się od Pice. Jednym z takich przykładów jest, według Lipiki, sprzeciw Vroplevsky’ego wobec „pięciu za zwierzęta”. „To pokazuje jego szczególną wolność” – powiedział. – Zastanawiam się nad oddaniem głosu na niego i chciałbym to zrobić. Mam jeszcze czas – obiecała Libiki.

– Uważam, że głosowanie może być kwestią polityczną Polskie Stronnictwo Ludowe – nalegał senator. John Philip Lipiki ogłosił, że rozważy możliwość zostania niezależnym senatorem, jeśli zdecyduje się głosować na Vroplevsky’ego. „Nie chcę sprawiać problemów BSL, do pewnego stopnia biorę to” – powiedział Libiki.

READ  W Dzień Wszystkich Świętych Polska składa hołd poległym na Ukrainie i ofiarom wojny polskiej

RPO. John Philip „rozważa” głosowanie na kandydata Libby Piusa

Kandydat PIC na Rzecznika Praw Obywatelskich chętniej zaakceptuje to stanowisko. John Philip Libiki, senator PSL, W środę ogłosił swoje poparcie dla Vrooplevsky’ego.

„Ponieważ zostałem zaproszony do komisji, chciałbym poinformować, że chciałbym wesprzeć posła Vrooplevsky’ego. Myślę, że nie jest to szczególna niespodzianka dla wszystkich, którzy mnie znają” – napisał senator.

Ludzie dobrze znają senatora Vroplevsky’ego. Oboje pochodzą z Bośni. Libikie był członkiem Pice. Politycy mają też jedną ważną wspólną kwestię: ich poglądy na temat aborcji, które są poważnymi przeciwnikami. Vruplevsky napisał skargę do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

Rzecznik Praw Obywatelskich. Kandydat na cenę

Pice MP dla Rzecznika Praw Obywatelskich Kandydatura Bokton Vroplevsky została ogłoszona we wtorek w radiu RMF FM. Kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich można ponownie zgłaszać do SSE do 19 marca. Piotr Vavarsik (PIS), który został niedawno wybrany wiceprezesem MSZ, nie został zatwierdzony przez Senat.

Obecna kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Botnera – zakończyła się 9 września 2020 r., Ale nadal pełni on swoją funkcję ze względu na brak następcy.

Tym razem Trybunał Konstytucyjny wyznaczył rozprawę na koniec kadencji Rzecznika na 25 marca. Sprawa dotyczy zbadania konstytucji Rzecznika Praw Obywatelskich po upływie pięcioletniej kadencji przewidzianej w Konstytucji – bo z mocy prawa Rzecznik wykonuje swoje obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

READ  Warszawa: Kościół w kościele św. Barbara

Sprawa była już kilkakrotnie przenoszona – jak obliczył Onet – do ośmiu.

Kim jest Bartholomew Vrooplevsky?

Partomiz Vruplevsky pochodzi z Bośni, gdzie posiada tytuł doktora nauk prawnych. Po raz pierwszy został posłem na Sejm w 2015 roku. W 2017 roku przygotowała wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Później, po protestach środowisk kobiecych, wniosek został wycofany.

We wrześniu ubiegłego roku Vroplevsky był jednym z delegatów zawieszonych jako członek Pasz, pierwszych pięciu dla zwierząt po tym, jak głosował przeciwko zaproszonym. Zawieszenie zostało zniesione dwa miesiące później.

Źródło: RMF FM

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *