Korona wirus. Norwegia: Oslo zostało zamknięte z powodu nagłego wybuchu infekcji

Sobota w Oslo Zgłoszono 245 przypadków COVID-19, najwięcej od początku zakażenia..

„Pomimo surowych i długoterminowych ograniczeń rosnąca liczba infekcji może wydawać się paradoksalna. Może to być spowodowane ruchem mieszkańców i nowszymi wersjami wirusa koronowego” – powiedział burmistrz Johansson na specjalnie zwołanej konferencji.

W Oslo od 100 dni w Norwegii obowiązują surowe ograniczenia. Eksperci szacują, że nowsze wersje wirusa koronowego, zwłaszcza wariant brytyjski, mogą się różnić od 50 do 70 procent. Wszystkie zdarzenia.

„Stało się to szybciej niż myśleliśmy. Nie można już mieć pewności, że testowanie, śledzenie kontaktów i izolacja mogą zmniejszyć liczbę infekcji” – powiedziała Camila Stoltenberg, dyrektor Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Urzędnicy z Oslo ogłosili zamknięcie sklepów i centrów handlowych, Z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Szkoły ponownie przestawią się na kształcenie na odległość. Planowane jest przeprowadzenie masowych testów wśród uczniów i nauczycieli. Na placach budowy obowiązują specjalne zasadyWcześniej wykryto kilka ognisk brytyjskiej wersji wirusa koronowego.

Oslo jest odpowiedzialne za połowę wszystkich przypadków koronawirusa zgłoszonych w Norwegii. W całym kraju od 4 stycznia codzienna rejestracja zakażeń potwierdziła 936 przypadków. Od tamtego czasu obserwuje się jednak tendencję spadkową Pod koniec lutego liczba przypadków koronawirusa zaczęła ponownie rosnąć.

READ  Robert Lewandowski pojechał na wakacje i od razu dostał bilet! Piłka nożna

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *