Barbora Polska wkrótce zakończy dystrybucję żywności w Polsce

Barbora Polska wkrótce zakończy dystrybucję żywności w Polsce

Dostawca usług dostawy jedzenia Barbora Polska zdecydował się zamknąć działalność w Polsce, powołując się na niski popyt.

Firma, która działa na terenie Polski, m.in. w Trójmieście, Warszawie, Katowicach i Łodzi, będzie świadczyć usługi do 3 marca 2024 roku.

RADAS, UAB kontrolujący Barborę Polską wskazał, że powodem tej decyzji był słaby wzrost popytu.

Viktoras Juozapaitis, dyrektor RADAS, UAB, powiedział: „W odpowiedzi na gwałtownie zwiększone zapotrzebowanie na dystrybucję żywności do domu w czasie pandemii powstała Barbora Polska.

„Jednak po wygaśnięciu epidemii wzrost popytu na te usługi znacząco wyhamował. Tempo wzrostu rynku w ostatnich latach nie spełniło naszych oczekiwań, dlatego w tym momencie podjęto decyzję o wstrzymaniu działalności Barbory ​​w Polsce i skupieniu się na w sprawie operacji w krajach bałtyckich.

„Barbora Polska dąży do sprawnego zakończenia wszystkich operacji. Wszyscy zwolnieni pracownicy zostaną potraktowani zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami oraz otrzymają odpowiednie odszkodowanie. Wszystkie należne podatki zostaną zapłacone rządowi” – ​​powiedział.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych

Barbora będzie kontynuować usługi dostaw żywności na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Od 2014 roku zajmuje się dystrybucją żywności na Litwie, a od 2018 roku na Łotwie i w Estonii.

RADAS jest spółką zależną MAXIMA GRUPĖ, dużej firmy zajmującej się handlem detalicznym, której portfolio obejmuje Maximę w krajach bałtyckich, T-Market w Bułgarii i Stokrotkę w Polsce.

READ  Tusk ma nadzieję, że już w grudniu UE otworzy dla Polski pierwszy fundusz

Stokrotka, świadcząca usługi dostaw żywności, utrzyma swoją działalność na terenie kraju.Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *