Badanie pokazuje, ile przestrzeni osobistej potrzebują Kanadyjczycy

Badanie pokazuje, ile przestrzeni osobistej potrzebują Kanadyjczycy

Przepraszam, że pękam bańkę, ale Kanadyjczycy mogą nie być tak przyjaźni, jak się ludziom wydaje.

Nowe badanie Obserwując, jak bardzo ludzie cenią przestrzeń osobistą w różnych krajach, odkryłem, że Kanadyjczycy wolą zachować dystans.

Internetowa platforma językowa Preply zapoznała się z licznymi artykułami badawczymi i ankietami dotyczącymi przestrzeni osobistej i bliskości, aby określić preferowaną odległość, jaką ludzie chcą zachować w różnych miejscach.

Ogólnie Kanada znalazła się na 21. miejscu na liście 56 krajów, które czują się niekomfortowo w obecności obcych osób.

Wyniki pokazują, że Kanadyjczycy zachowują się zaskakująco, jeśli chodzi o przestrzeń osobistą, twierdząc, że według Preply preferują odległość około 1,5 metra od obcych.

Badanie wykazało również, że preferencje Kanadyjczyków dotyczące przestrzeni osobistej różnią się w zależności od relacji z bliską im osobą.

Badania wskazują, że preferowana przez Kanadyjczyków przestrzeń osobista dla nieznajomego to 43,24 cm, przestrzeń osobista dla znajomego to 85,47 cm, a przestrzeń osobista w bliskich związkach to 74,54 cm.

Tymczasem z badania wynika, że ​​osoby mieszkające w cieplejszych krajach częściej trzymają się blisko obcych, podczas gdy starsze pokolenia i kobiety wolą trzymać się z daleka od osób, których nie znają.

Z badania wynika również, że Austriacy, Kolumbijczycy i Argentyńczycy lubią komunikować się z nieznajomymi, podczas gdy Rumuni preferują większy dystans.

Badania sugerują, że Austriacy są najbardziej zrelaksowani w towarzystwie obcych osób – ich maksymalny wzrost wynosi zaledwie 71,59 cm, zanim poczują się niekomfortowo. Z drugiej strony Rumuni preferują bardziej znaczącą różnicę, która wynosi 4,5 stopy.

Ogólnie rzecz biorąc, krajami potrzebującymi najwięcej przestrzeni były: Rumunia, Węgry, Arabia Saudyjska, Uganda, Estonia, Hongkong, Chiny, Pakistan, Korea Południowa i Iran.

Z kolei kraje potrzebujące najmniej przestrzeni osobistej to: Austria, Kolumbia, Argentyna, Australia, Peru, Grecja, Rosja, Bułgaria, Brazylia, Chorwacja i Turcja.

READ  Teleskop kosmiczny Gaia wstrząsa flagą ast

Aby stworzyć rankingi przestrzeni osobistej dla konkretnych krajów, Preply wykorzystało artykuły badawcze i ankiety dotyczące przestrzeni osobistej, aby zebrać dane na temat preferowanej odległości, jaką ludzie lubią utrzymywać w różnych miejscach, mierzonej w centymetrach. Następnie uszeregowano te lokalizacje na podstawie preferowanej odległości, od największej do najmniejszej, oraz w różnych sytuacjach społecznych, takich jak nieznajomi, znajomi i bliskie relacje.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *