Dana White reaguje na to, że Francis Ngannou poniósł ciężką porażkę przez nokaut z Anthonym Joshuą

Dana White reaguje na to, że Francis Ngannou poniósł ciężką porażkę przez nokaut z Anthonym Joshuą

Dana White nie był zaskoczony, widząc, jak Anthony Joshua marnuje siły w walce z Francisem Ngannou, co jest jednym z powodów, dla których nigdy nie chce, aby zawodnicy MMA przeszli do boksu.

Zaledwie dzień przed galą UFC 299 w Miami Ngannou poniósł ciężką porażkę przez nokaut w walce z Joshuą. Były mistrz UFC doznał dwóch powaleń, zanim ostatnia prawa ręka wyeliminowała go na dobre.

Walka zakończyła się zupełnie inaczej niż pierwsza walka bokserska Ngannou, gdy znokautował mistrza wagi ciężkiej Tysona Fury'ego i ostatecznie skłonił go do podjęcia zdecydowanej decyzji.

Tym razem Ngannou wyglądał lepiej, gdy Joshua rzucił go w pierwszej rundzie, a następnie zrobił to samo w drugiej. Po tym, jak Ngannou stanął na nogi po drugim powaleniu, Joshua rzucił się do przodu niszczycielskim uderzeniem prawej ręki, które uśpiło byłego mistrza wagi ciężkiej UFC, zanim jeszcze dotarł do płótna.

„Widziałem to w mediach społecznościowych” – powiedział White o nokaucie. „Przechodząc do walki z Furym, gdyby Fury trenował do tej walki i nie pojawił się na boisku, wyglądając, jakby zjadł Tysona Fury’ego, prawdopodobnie tak też by się zakończyła walka”.

To występ Ngannou przeciwko Furii pomógł mu wygrać mecz z Joshuą, ale walki potoczyły się zupełnie inaczej.

Kiedy był jeszcze w UFC, Ngannou często opowiadał o pojedynku z Furym i to przynajmniej miało wpływ na jego decyzję o opuszczeniu organizacji. Ostatecznie to zadziałało, ponieważ prawie pokonał Fury’ego, ale tego samego nie można powiedzieć o jego występie przeciwko Joshui.

White powiedział, że obserwowanie, jak Ngannou zadaje jeden z najbardziej druzgocących nokautów w najnowszej historii, jest dowodem na to, dlaczego w ogóle nigdy nie lubił tych crossoverowych walk.

„Wiesz, co myślę o przejściu do boksu” – powiedział White. „Tak się kończą. Po prostu w ten sposób.”

READ  Historyk Jan-Lennard Struve wyrusza na spotkanie z Carlosem Alcarazem

Pomimo tego, co White o tym myśli, Ngannou dał jasno do zrozumienia, że ​​zamierza ponownie wrócić do boksu, choć nie wiadomo, czy będzie to jego kolejna walka – czy też w końcu zadebiutuje zawodowo po podpisaniu korzystnej decyzji. kontrakt z początkującą organizacją po jego ucieczce z UFC.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *