Australotitan coprensis, jeden z największych gatunków dinozaurów, jakie kiedykolwiek wędrowały po Ziemi, odkryto w Australii – Barrie 360Barrie 360

Australotitan coprensis, jeden z największych gatunków dinozaurów, jakie kiedykolwiek wędrowały po Ziemi, odkryto w Australii – Barrie 360Barrie 360

Sophie Lewis – Wiadomości CBS

Naukowcy ogłosili w tym tygodniu, że długi do koszykówki dinozaur wędrował po Australii przez prawie 100 milionów lat. Poznaj Australotitan coprensis, gigantycznego zauropoda z Eromangi w południowo-zachodnim Queensland – jednego z największych gatunków, jakie kiedykolwiek chodziły po Ziemi.

„Tytan Południowy” został oficjalnie potwierdzony i nazwany przez paleontologów z Muzeum Queensland i Muzeum Historii Naturalnej Eromanga. Ich badania zostały opublikowane w czasopiśmie, w którym opisali gigantycznego tyranozaura jako największego dinozaura, jaki kiedykolwiek znaleziono na kontynencie berg w tym tygodniu.

Szacuje się, że masywne stworzenie o długiej szyi ma około 21 stóp wysokości w biodrze i około 100 stóp długości i waży około 70 ton. To stawia gatunek roślinożerny wśród 10-15 największych dinozaurów na świecie.

Kiedy lokalni rolnicy po raz pierwszy odkryli skamieniały szkielet w 2007 roku, naukowcy nazwali go „Cooper” od Copper Creek, miejsca, w którym znaleziono go, zachowanego w glinie. Paleontolodzy, paleontolodzy, geolodzy i niezliczeni wolontariusze spędzili 17 lat nad projektem, aby upewnić się, że australotyńczycy naprawdę byli wyjątkowym gatunkiem.

Główny autor, dr Scott Hocknall, powiedział: „Australotitan dodaje do rosnącej listy unikalnych australijskich gatunków dinozaurów odkrytych na odludziu Queensland i równie ważne, jak pokazuje zupełnie nowy obszar odkrycia australijskich dinozaurów. komunikat. „Aby potwierdzić, że australosutany były innym gatunkiem, musieliśmy porównać ich kości z kościami innych gatunków z Queensland i na całym świecie. To było bardzo długie i żmudne zadanie”.

Ponieważ kości dinozaurów są bardzo ciężkie i znajdują się w muzeach na całym świecie, w przeszłości bardzo trudno było je badać. Po raz pierwszy zespół wykorzystał technologię 3D do analizy każdej kości, a następnie porównał ją z jej najbliższymi krewnymi, Wentonotetanem, Diamantinosaurusem i Savannasaurusem.

„Skanowanie 3D, które stworzyliśmy, pozwoliło mi przenieść około 1000 kg kości dinozaurów do 7-kilogramowego laptopa” – powiedział Hocknall. „A co więcej, możemy teraz dzielić się tymi kontrolami i wiedzą online ze światem”.

Paleontolodzy, paleontolodzy, geolodzy i niezliczeni wolontariusze pracują nad odkryciem skamieniałości australijskich dinozaurów. Vlad Konstantinov / Scott Hocknall

Zespół odkrył, że są one znacznie większe niż inne australijskie zauropody, które żyły w okresie kredowym, około 92-96 milionów lat temu. Nazwali dinozaury „jedną wielką szczęśliwą rodziną”.

READ  2,5 miliona dolarów dotacji na monitorowanie pogody kosmicznej, dzięki czemu podróże kosmiczne będą bezpieczniejsze

To odkrycie jest tylko jednym z wielu dinozaurów zidentyfikowanych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Australii, która przeżywa renesans skamieniałości dinozaurów. Naukowcy twierdzą, że Queensland szybko buduje się jako stolica dinozaurów.

„Odkrycia takie jak to to tylko wierzchołek góry lodowej. Naszym ostatecznym celem jest znalezienie dowodów, które opowiadają zmieniającą się historię Queensland, setki milionów lat w tworzeniu” – powiedział Hocknall. „Wspaniała historia, którą mogą zostawić wszyscy uczeni, muzea i turyści”.

Zdjęcie banera: Vlad Konstantinov/Scott Hocknall

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *