Apple przesuwa składany iPhone do 2027 roku, przenosząc do projektu inżynierów Vision Pro

Apple przesuwa składany iPhone do 2027 roku, przenosząc do projektu inżynierów Vision Pro

Plotki: Doniesienia o tym, że Apple pracuje nad składanym iPhonem lub iPadem, pochodzą z 2017 roku. Choć konkurenci wypuścili wiele wersji składanych telefonów, Apple nawet nie przyznał, że rozważa takie urządzenie poza patentami. Najnowsze doniesienia sugerują, że składane urządzenie pojawi się dopiero w 2027 roku.

Według doniesień Apple po raz kolejny opóźniło premierę swojego składanego iPhone'a, o którym krążyły plotki. Nienazwany „starszy urzędnik” Apple powiedział koreańskiemu serwisowi informacyjnemu AlphaBiz, że firma tak zrobiła Zapłać za odwrót Premiera składanego urządzenia od IV kwartału 2026 do I kwartału 2027.

Tymczasem Apple zwrócił się do swojego łańcucha dostaw o kontynuację częściowej produkcji zgodnie z wcześniejszym planem. Wydaje się więc, że przesunięcie ma związek z premierą urządzenia, a nie problemami z montażem składanego urządzenia. Tak naprawdę firma z Cupertino przeniosła do pracy nad składanym urządzeniem część swoich inżynierów z zespołu Vision Pro.

Jednak tę wiadomość należy traktować z przymrużeniem oka. Łańcuchy dostaw wydają się być wiarygodnymi źródłami informacji, ponieważ współpracują bezpośrednio z Apple, ale to tylko ostatnia z długiej listy plotek o „wkrótce”.

W 2020 r. wyciek z łańcucha dostaw ujawnił, że Apple testuje już prototyp składanego iPhone'a, który będzie gotowy do premiery w 2022 r. Ale tak się nigdy nie stało. W 2021 r. znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, poinformował, że w 2023 r. pojawi się 8-calowy składany telefon QHD. Plany te upadły. W zeszłym roku Ming powiedział, że składany iPad zostanie wprowadzony na rynek w tym roku. Według tego przecieku i to oczekiwanie nie zostanie spełnione.

Dlatego plotki, przewidywania i opóźnienia były rzadkie. Co więcej, jako że do pierwszego kwartału 2027 roku pozostały jeszcze prawie trzy lata, do tego czasu może wydarzyć się wszystko, łącznie z całkowitym porzuceniem projektu przez Apple.

READ  Nowa gra Double Dragon zapowiedziana na PS5, Switch, Xbox i PC

W tym momencie ekran wydaje się być jedyną rzeczą, która powstrzymuje urządzenie (i być może zawias). Cupertino podobno planuje zakup składanego wyświetlacza od Samsunga lub LG. W lutym informator powiedział, że Apple pracowało nad dwoma prototypami z klapką, ale występowały problemy z marszczeniem ekranu.

Elastyczne wyświetlacze są jeszcze niedojrzałe, a najnowsze urządzenia mają problemy z wypaczaniem i marszczeniem, co jest dla Apple nie do przyjęcia. Jeśli inżynierowie nie znajdą rozwiązania, które całkowicie wyeliminuje wady ekranu, może odłożyć projekt na czas nieokreślony.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *