Anatomia pojedynku 2 na 0 z Robertsonem-Matthewsem po dogrywce – Sportsnet.ca

Anatomia pojedynku 2 na 0 z Robertsonem-Matthewsem po dogrywce – Sportsnet.ca

Jedyną rzeczą, która nie jest obecnie zaskakująca w Toronto Maple Leafs, jest to, że… będzie Znajdź nowy sposób, aby Cię zaskoczyć, przynajmniej raz w tygodniu. Zwycięstwo 1:0, w którym Ilja Samsonow był niewiarygodny, powiem wam, że się tego nie spodziewałem.

Oto niektóre rzeczy, które przychodzą mi do głowy po obejrzeniu, jak Leafs zdobywają dwa punkty przeciwko słabszej wersji Winnipeg, jednej z najlepszych drużyn NHL.

Nick Robertson i Auston Matthews są strzelcami, ale może…

Analizuję i wyrażam swoją opinię, a to czasami wiąże się z rzucaniem pomysłów na ścianę i sprawdzaniem, co się przyjmie (co jest tym samym ćwiczeniem, jeśli ma to sens). Jedną z rzeczy, które mnie zastanawiają, jest to, czy Auston Matthews i Nick Robertson będą mogli współpracować tutaj przez dłuższy okres sezonu zasadniczego.

Nie sądzę, żeby to sprawdziło się jako rozwiązanie w fazie play-off, kiedy kontrola staje się zbyt ciasna (chyba że działa wyjątkowo dobrze), ale drużyna Leafs tęskni teraz za głębokimi punktacjami. Panie, spójrz na ten tweet mojej przyjaciółki Babette:

Z pewnością nikt nie gra dla Leafs z przodu poza Wielką Czwórką, a biorąc pod uwagę fakt, że Tavares pozostaje w tyle, mówimy obecnie o Wielkiej Trójce. Jednak patrząc na tę czwórkę, oto ich udział w ogólnej liczbie bramek zdobytych przez Toronto. Sprawdź zwiększony procent po prawej stronie.

To po prostu duża presja wywierana na bardzo małą liczbę osób.

Robertson wygląda na jednego z niewielu graczy, którzy po czystym spojrzeniu potrafią wrzucić krążek do siatki. Jednak wydaje się, że Matthews ma mentalność „znać grę”, gdy jest na lodzie z mniejszym strzelcem wyborowym, ponieważ w rzeczywistości podaje krążek Robertsonowi. (Co naprawdę sprawia, że ​​zastanawiam się, czy widzielibyśmy go częściej podającego, gdyby miał większą wiarę w strzały chłopaków, z którymi zwykle jeździ na łyżwach).

W całej karierze Robertsona w NHL przebywał na lodzie przez 2:29 dogrywki, co oznaczało trzy zmiany zakończone trzema bramkami (dwa do jednego przeciwko).

READ  Aaron Ekblad z Panthers opuszcza mecz z kontuzją dolnej części ciała

To co najmniej głośne wydarzenie. Ostatnio Leafs mogli wykorzystać więcej akcji.

Oto Robertson i Matthews podają sobie piłkę częściej niż jesteśmy przyzwyczajeni:

[brightcove videoID=6345576609112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

W środowy wieczór Robertson rozegrał mecz z czasem 17:08, co stanowi najlepszy czas na lodzie, jaki spędził w meczu w tym sezonie – 2:14. Poprzedni rekord, który wyniósł 14:54, był także o prawie dwie minuty lepszy od jego drugiego najlepszego czasu na lodzie w meczu. W ostatnich siedmiu meczach Robertson strzelił cztery gole i zanotował asystę.

Leafs desperacko potrzebują kogoś, kto stworzy serię przyzwoitych ofensywnych zmian na skrzydle Matthewsa (nie zrobił tego Kniss, Bertuzzi i Holmberg nie). Pozwoliłoby mu to częściej grać w strefie O i wykorzystywać podania Mitcha Marnera. Przynajmniej próbują poprawić wartość handlową dzieciaka (jeśli nie znajdą faceta, którego będą mogli wykorzystać funkcjonalnie). To sezon zasadniczy.

Czy najgorszą rzeczą byłoby wykluczenie Robertsona z trzech do pięciu meczów, aby po prostu jeździł na łyżwach z Matthewsem i Marnerem i zobaczył?

Tutaj po prostu rzucam rzeczami w ścianę.

2 na 0 vs

Widzę, że niektórzy fani atakują Matthewsa i Marnera za zmianę gry, która doprowadziła do krótkiego starcia 2 na 0, i z pewnością nie są oni całkowicie zwolnieni z poniższej krytyki. Zajęli około 1:45 gry w przewadze Leafs (czyli „dwie ***** minuty”, kiedy Keefe wrzasnął na nich na ławce rezerwowych) i nie wzięli pod uwagę defensywnego aspektu gry przy bramce. koniec jednej sekundy.

Ale…

Po pierwsze, znaleźli się w centrum uwagi, ponieważ Connor Timmins został wciągnięty w krążek, jakby był czarną dziurą o wymiarach 1 na 3 cale.

Timmins był świeży i na lodzie dla Morgana Rielly’ego – the Tylko Obrońca na lodzie – Kiedy krążek wpada głęboko, a William Nylander wykonuje kontrolę wstępną.

Nylander zamknął jedną ze ścian, co jest dobrą rzeczą. D gra forhendem za siatką, więc F2 ucieka, czego nawet nie lubisz mocno, ale w tym przypadku jest to dobra okazja, aby oczyścić drugą ścianę i utrzymać krążek w środku. Pozwól, że zapytam, po lewej stronie tego zrzutu ekranu, dlaczego Timmins czołga się w dół do dysku? Po raz kolejny jest jedynym obrońcą na lodzie. Czy uważa, że ​​powinien dokonać wstępnej selekcji?

W następnym ujęciu zobacz, jak czołga się niżej, po czym ostrożnie zrzuca dekorację z samolotów. Marner, który ma teraz wyraźnie przed sobą trzech kolegów z drużyny, jest na swojej zmianie o 1:39 i w niewytłumaczalny sposób nadal posuwa się do przodu.

Kiedy to się działo, Matthews miał zamiar dokonać zmiany po piłce rzuconej w strefie ataku, czyli dokładnie wtedy, gdy proszą cię o dokonanie zmiany. Nie powiedziałbym więc, że Matthews i Marner niosą ze sobą tę samą łódkę z poczuciem winy, stwierdzając, że „odeszli dla odmiany”. Matthews jest bardzo legalny i już go czeka.

Może Marner powinien w tym momencie wsiąść na konia, ale może jest po prostu zbyt zmęczony i zdaje sobie sprawę, że przyjście nowego kolegi z drużyny i tak go pobije i odeśle z powrotem do sieci, aby pomógł?

Tak czy inaczej, nie ma powodu, dla którego Timmins nie miałby bronić tego duetu. Lub, jeśli nie znajduje się na lodowej krainie niczyjej, wróci, aby odzyskać lodowaty krążek Jets, podczas gdy pracownicy PK Winnipeg nieuchronnie zmieniają właściciela.

Ilja Samsonow

READ  Gwiazda Canucks, JT Miller, zostawia za sobą „zamieszanie” i stawia na kolejne zwycięstwa – Sportsnet.ca

Oto iskierka optymizmu okraszona odrobiną cynizmu: jeśli drużyna Toronto Maple Leafs ma dostać się do play-offów, prawdopodobnie będzie potrzebować przedłużenia swojej gorącej gry bramkarskiej. Chociaż nie sądzę, że kiedykolwiek będę w stanie zaufać Ilji Samsonowowi jako początkowemu bramkarzowi, jeśli faktycznie miałby grać na pozycji rezerwowego, myślę, że musiałby ci się spodobać fakt, że jest utalentowany facet, potrafiący szalenie dobrze grać.

Zatem optymizm jest taki: jego ostatnia gra przypomniała mi, że może być elitarnym bramkarzem i kraść mecze (kiedy nie wychodzi z pola karnego), a ty możesz mnie przekonać, abym umieścił go w składzie Leafs na play-offy. Powodem tego sarkazmu jest to, że nie sądzę, że przeciętna gra na bramce wystarczy tej drużynie, w jej obecnym składzie, do wygrania rundy. Samsonovowi może zrobić się gorąco, a jeśli zostanie wezwany jako rezerwowy, będzie Ci to potrzebne. Był to dla niego zachęcający pierwszy krok (lub drugi lub trzeci, w zależności od jego ostatnich startów), pozwalający mu pozostać nie tylko w NHL, ale także w Leafs.

Wreszcie…

Bardziej dziwne statystyki podań

Pisałem i mówiłem już wcześniej o tym, jak podania Leafs do strefy O znajdują się w pobliżu piwnicy ligi, jeśli chodzi o skuteczność zdobywania bramek i udane podania. Sportowcy Ma szaloną osobowość, jeśli chodzi o wyrzucanie podań Matthewsowi, Marnerowi i Rielly’emu.

W zeszłym sezonie dla tego sezonu, oto łączna liczba wykonanych podań na 60:

Mateusz: 80,3/74,8 (-5.3)
Przekaźnik: 101,9/87,9 (-13.0)
Marner: 84,0/70,4 (-13,6)

Nylander jest jedynym graczem z wyższej ligi, który faktycznie awansował (z 67,1 do 67,7).

Nie sądzę nawet, że są to problemy indywidualne, ale odzwierciedleniem drużyny, która nie posiada zbyt wiele piłki. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ostatnio spędzają więcej czasu w strefie O, więc te liczby mogą się pojawiać. Być może warto zauważyć: Jeśli chodzi o oczekiwane cele (tłum Sztuczka ze statystyką naturalną) Średnie kroczące drużyny Leafs poprawiły się od Świąt Bożego Narodzenia:

Obraz za pomocą sztuczki ze statystykami naturalnymi

Na wykresie SportLogiq pokazującym przewidywane bramki za i przeciw, Leafs systematycznie wkraczają w pozytywną ćwiartkę (świetna kreatywność w ofensywie, przyzwoita w defensywie).

READ  Zaktualizuj kolejność oglądania meczu National Hockey League

Nie ma wątpliwości, że potrzebują niewielkiej pomocy, aby wrócić do bycia legalnym pretendentem do Pucharu. Ale nadal uważam, że jest tu wystarczająco dużo „dobrego”, że Toronto jest grupą, do której warto dołączyć po raz kolejny.

Trzymaj się tyłków.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *