Analityk twierdzi, że Cenovus zapewnia „ulgę” inwestorom

Analityk twierdzi, że Cenovus zapewnia „ulgę” inwestorom

Analitycy twierdzą, że najnowsze wyniki Cenovusa uwydatniły niedawne sukcesy firmy i przyniosły ulgę zaniepokojonym inwestorom.

W czwartek Cenovus odnotował drugą co do wielkości produkcję w historii – 808 600 baryłek dziennie – w oczekiwaniu na otwarcie rurociągu Trans Mountain. Spółka dodała, że ​​wzrost ten wynika w dużej mierze z wyników aktywów związanych z piaskami roponośnymi.

Patrick O'Rourke, dyrektor zarządzający ATB Capital Markets, powiedział, że operacje Cenovus na piaskach roponośnych były najważniejszym punktem raportów firmy.

„Myślę, że wykonali bardzo dobrą robotę, podkreślając niektóre wprowadzone przez siebie ulepszenia kosztów… po prostu naprawdę solidne operacje” – powiedział w czwartkowym wywiadzie telewizyjnym BNN Bloomberg. „Mają jedne z najlepszych zasobów termalnych piasków roponośnych zlokalizowane pomiędzy Foster (Creek) a jeziorami Christina”.

„Uważnie śledzimy ich w publicznych oświadczeniach i monitorujemy te zmiany w produkcji”.

Cenovus poinformował, że nowe odwierty w zakładzie w Foster Creek zwiększyły produkcję o 10 000 baryłek dziennie, jednocześnie dodając nowe odwierty w zakładzie zajmującym się piaskami roponośnymi w jeziorze Christina Lake.

Randy Ohlenberger, dyrektor zarządzający ds. badań nad akcjami naftowymi i gazowymi w BMO Capital Markets, nazwał wyniki Cenovusa „pocieszającymi”.

„Cenovus od jakiegoś czasu znajduje się pod presją… i myślę, że inwestorzy prawdopodobnie postrzegają ten kwartał jako kwartał, w którym ceny akcji osiągnęły najniższy poziom i być może nastąpi tu punkt zwrotny i zaczniemy widzieć lepsze wyniki” – powiedział BNN. Bloomberga. Czwartek.

„Myślę, że można mieć nadzieję, że w ciągu roku sytuacja ulegnie poprawie i do końca roku spółka osiągnie swój docelowy poziom zadłużenia”.

Ohlenberger powiedział, że spodziewa się, że Cenovus będzie dużym graczem na rurociągu Trans Mountain, gdy zostanie on uruchomiony.

„Cenovus jest największym producentem ropy ciężkiej, więc czerpie korzyści z uruchomienia TMX (Trans Mountain Pipeline) i zaobserwowania tak dużych różnic cenowych” – powiedział. „Uważamy, że osiągną bardzo duży sukces w porównaniu z tym, gdzie są dzisiaj”.

READ  Pożary akumulatorów w rowerach elektrycznych w Kanadzie stają się coraz częstsze

W czwartkowej notatce dla klientówanalitycy Desjardins określili ostatnie wyniki Cenovusa jako „konstruktywne”, opisując spółkę jako „najlepszy wybór na kanadyjskim zintegrowanym rynku dużych spółek”.

„Oczekuje się, że pozytywna dynamika utrzyma się w 2024 r. dzięki ciągłemu postępowi w ulepszaniu Sunrise i Foster Creek, a także połączeniu zbiorników Narrows Lake z Christina Lake” – czytamy w raporcie.

O'Rourke jest klientem Cenovus zajmującym się bankowością inwestycyjną, ale on, jego rodzina i jego firma nie prowadzą interesów z tą firmą.

Z plikami z The Canadian Press

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *