Jacob Slavin wypada z gry 4 z powodu kontuzji górnej części ciała

Krystyna SheltonReporter ESPN NHL24 maja 2023, 21:07 ET1 minuta na przeczytanie

SUNRISE, Floryda — obrońca Carolina Hurricanes, Jacob Slavin, opuścił środowe finały Konferencji Wschodniej 4:3 i przegrał 4. mecz na początku pierwszej tercji po mocnym uderzeniu napastnika Florida Panthers, Sama Bennetta.

Slavin został później wykluczony z meczu z powodu kontuzji górnej części ciała.

Slaven rozgrywał krążek za własną siatką, kiedy Bennett wykonał duży check na szczycie strzelca Hurricanes, który uderzył głową w deski, gdy upadł na lód. Slavin próbował wstać, ale z trudem odzyskał równowagę. W końcu trener pomógł mu zejść z lodu i odprowadził go do szatni Karoliny.

Bennett nie został ukarany karą za trafienie. Jednak upewnienie się, że koledzy z drużyny Slavena zareagują – cięcie przez Brenta Burnsa i sprawdzanie przez Jordana Martinuka – postawiło Florydę w walce o władzę.

Karolina przegrywała już 1:0, kiedy Slaven wyszedł, po tym jak Anthony Dockler strzelił 41 sekund w pierwszej tercji. Florida Hurricanes zostali pokonani w serii do trzech zwycięstw, a środowa porażka zakończyła sezon.

Slavin był rozgrywającym dla Hurricanes przez cały sezon i zdobył dwa gole i sześć punktów w 14 meczach play-off. W postseason spędzał średnio 24 minuty na lodzie.

Napastnik Hurricanes, Stefan Nuessen, również opuścił ławkę podczas pierwszej tercji, choć nie podano żadnych informacji na temat jego statusu.