Jacob Slavin wypada z gry 4 z powodu kontuzji górnej części ciała

Krystyna SheltonReporter ESPN NHL24 maja 2023, 21:07 ET1 minuta na przeczytanie

SUNRISE, Floryda — obrońca Carolina Hurricanes, Jacob Slavin, opuścił środowe finały Konferencji Wschodniej 4:3 i przegrał 4. mecz na początku pierwszej tercji po mocnym uderzeniu napastnika Florida Panthers, Sama Bennetta.

Slavin został później wykluczony z meczu z powodu kontuzji górnej części ciała.

Slaven rozgrywał krążek za własną siatką, kiedy Bennett wykonał duży check na szczycie strzelca Hurricanes, który uderzył głową w deski, gdy upadł na lód. Slavin próbował wstać, ale z trudem odzyskał równowagę. W końcu trener pomógł mu zejść z lodu i odprowadził go do szatni Karoliny.

Bennett nie został ukarany karą za trafienie. Jednak upewnienie się, że koledzy z drużyny Slavena zareagują – cięcie przez Brenta Burnsa i sprawdzanie przez Jordana Martinuka – postawiło Florydę w walce o władzę.

Karolina przegrywała już 1:0, kiedy Slaven wyszedł, po tym jak Anthony Dockler strzelił 41 sekund w pierwszej tercji. Florida Hurricanes zostali pokonani w serii do trzech zwycięstw, a środowa porażka zakończyła sezon.

Slavin był rozgrywającym dla Hurricanes przez cały sezon i zdobył dwa gole i sześć punktów w 14 meczach play-off. W postseason spędzał średnio 24 minuty na lodzie.

Napastnik Hurricanes, Stefan Nuessen, również opuścił ławkę podczas pierwszej tercji, choć nie podano żadnych informacji na temat jego statusu.

READ  Zapowiedź Pucharu Stanleya 2022: Flames vs. Gwiazdy

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top