Zdobywczyni nagrody Grammy Anita Pointer z zespołu Pointer Sisters zmarła w wieku 74 lat

Anita Pointer , jedna z nagrodzonych Grammy Pointer Sisters, która w latach 70. i 80. miała na swoim koncie szereg hitów pop, country i R&B jestem taki podekscytowanyi skakać (dla mojej miłości) i strzelanieZmarł w sobotę na raka w wieku 74 lat, powiedział jego publicysta.

Pointer była otoczona przez rodzinę w jej domu w Beverly Hills, kiedy zmarła, powiedział publicysta Roger Neal.

Anita była drugą z czterech sióstr, które zaczęły występować jako duet June i Bonnie w 1969 roku i szybko stały się trio, kiedy Anita rzuciła pracę jako sekretarka, aby dołączyć do grupy, według oficjalnej biografii.

The Pointer Sisters stały się później na jakiś czas kwartetem z Ruth, jedyną żyjącą z oryginalnych Singing Sisters, chociaż Bonnie opuściła grupę pod koniec lat 70. i ponownie stali się trio. Siostry Pointer mają również dwóch ocalałych braci, Fritza i Aarona.

Od lewej do prawej: June, Bonnie, Anita i Ruth Pointer są sfotografowane w Wielkiej Brytanii w 1974 roku. (Getty Images)

Śmierć Anity poprzedziła śmierć córki Jady, która zmarła w 2003 roku, kiedy Anita przejęła wychowanie swojej wnuczki, Roxy McCain-Poynter.

„Chociaż jesteśmy głęboko zasmuceni utratą Anity, pociesza nas wiadomość, że jest teraz ze swoją córką Jadą i dwiema siostrami, Johnem i Bonnie, w pokoju. To ona trzymała nas blisko i razem tak długo. Jej miłość do naszej rodziny pozostanie w każdym z nas” – napisała rodzina w oświadczeniu.

Siostry dorastały śpiewając w kościele swojego ojca, kaznodziei w Oakland w Kalifornii.

Ich debiutancki album z 1973 roku przyniósł pierwszy singiel numer jeden tak możemy.

Do ich największych sukcesów należał m.in strzelanie w 1978 roku Jest bardzo nieśmiały w 1980 roku, wolna ręka W 1981 r. śr taniec neutronówi automatyczny i skok w 1983 roku jestem taki podekscytowany Od 1982 roku nadal jest to standard.

W ostatnich latach zespół kontynuował śpiewanie z Ruth wraz z jej córką Issei i wnuczką Sadako.

READ  Eminem zadzwonił do Cordae i Jacka Harlowa, aby otrzymać „Killer (Remix)”

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top