Jamajska para robi zamieszanie na największym statku wycieczkowym świata

Dwóch pracowników turystyki z wiejskich społeczności Jamajki wyłoniło się jako świecące gwiazdy na pokładzie największego na świecie statku wycieczkowego Wonder of the Seas.

Portland’s Concierge „Omar” Coover i St. Ann’s Janet Jackson Denall są nie tylko wysoko ocenianymi pracownikami, ale obaj awansowali na wyższe stanowiska odpowiednio jako szef kuchni i kierownik restauracji na pokładzie okrętu flagowego Royal Caribbean.

Jamajczycy odgrywają ważną rolę w operacjach związanych z żywnością i napojami na ponad 9 000 statków pasażerskich i załogowych.

„Pochodzę z Norwich i pracuję w Royal Caribbean od około 15 lat”, powiedział niedawno Cover w wywiadzie dla JIS News.

Nadzorował przygotowywanie posiłków dla około 40 pracowników służby zdrowia, w tym lekarzy i pielęgniarek, ze szpitala St Ann’s Bay, którzy zostali uhonorowani na pokładzie Wonder of the Seas podczas inauguracyjnej wizyty statku w doku Falmouth w Trelawny w grudniu.

„Moje doświadczenie tutaj było niesamowite i jestem wdzięczny za wszystkie możliwości, które miałem. Od skromnych początków jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnąłem; możliwość zobaczenia świata, podróżowania od portu do portu i interakcji z kilku absolutnie niesamowitych i cudownych ludzi z całego świata.”

Z rozrzewnieniem wspomina dorastanie w nadmorskim Norwich, słynącym z owoców chlebowca żółtego, gdzie chodzenie na plażę i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi należało do jego ulubionych zajęć.

Zastępca szefa kuchni Wonder of the Seas firmy Royal Caribbean, Conci „Omar” Cover (po prawej) dzieli chwilę z Julianem Hinesem, specjalistą ds. informacji zdrowotnych szpitala St Ann’s Bay. pokrywa Nadzorował przygotowywanie posiłków dla około 40 pracowników służby zdrowia ze szpitala, którzy zostali uhonorowani na pokładzie statku podczas jego inauguracyjnej wizyty w doku Falmouth w Trelawny w grudniu.

Mówił, że to właśnie tam zaczął rozwijać swoje umiejętności kulinarne i wierzył, że kiedyś będzie mógł zademonstrować swoje rzemiosło na wysokim poziomie.

READ  Prezes Tesli Jerome Guillen odchodzi z firmy

„Royal Caribbean dał mi tę możliwość… pokazania, co potrafię na największym statku wycieczkowym świata. To rzeczywiście spełnienie marzeń, powstało dzięki ciężkiej pracy, pewności siebie i wytrwałości.

Jackson Denall, który ma doświadczenie w nadzorowaniu jadalni w lokalnych sieciach hotelowych Sandals i Superclub, ponad 20 lat temu zdecydował się rozpocząć karierę na pełnym morzu.

Ale, jak zauważyła, pomimo lat doświadczenia, „musiałam w zasadzie udowodnić swoją wartość od nowa”.

Wyjaśniła: „To był chwiejny początek, ale nigdy nie rozważałam możliwości powrotu do domu. Zawsze byłam przebojowa, zawsze wierzyłam w ciężką pracę i dawanie z siebie wszystkiego”.

Nie minęło dużo czasu, zanim awansowała z asystentki kelnerki na kierownika restauracji. Po drodze pracowałem na wielu gigantycznych statkach Royal Caribbean, w tym na statkach klasy Oasis (najsłynniejszych we flocie), nawet tam, gdzie teraz stacjonują w Wonders of the Seas.

„Każdego dnia jestem odpowiedzialny za dziesiątki gości i upewniam się, że naprawdę otrzymują wartość za swoje ciężko zarobione pieniądze” – powiedział Jackson Denall.

„Chociaż pracuję siedem dni w tygodniu i prawie nigdy nie robię nic w życiu towarzyskim, nie zamieniłabym tego doświadczenia na nic” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​to doświadczenie, choć bardzo trudne, przyniosło jej również stabilność finansową, umożliwiając jej posiadanie własnego domu.

„Wszystko, co zarobiłem, wróciło do gospodarki Jamajki” – powiedział Jackson Denall. Dodała: „Pracując za granicą, moje myśli zawsze były z moją ojczyzną i sprawiały, że mój kraj był dumny”.

Asystent szefa kuchni Wonder of the Seas w Royal Caribbean, Consie „Omar” Cover, z córką Marley i żoną Adrianą.

Jackson Denall nie żałuje, że realizowała swoją pasję i to, co uważa za swoje wybrane powołanie, mówiąc, że gdyby miała to zrobić jeszcze raz, „poszłabym dokładnie tą samą drogą”.

READ  Elon Musk mówi inżynierom Twittera, aby przylecieli na spotkanie: Raport | Wiadomości biznesowe i gospodarcze

„Byłem w tak wielu ekscytujących miejscach. Podróżowałem po świecie, więc niczego nie żałuję. Jestem po prostu wdzięczny za wszystko, co osiągnąłem i że wciąż jestem w stanie to zrobić” powiedziała.

Minister turystyki Edmund Bartlett złożył hołd jamajskiemu duetowi, nazywając ich prawdziwymi ambasadorami i dużym plusem dla turystyki.

„To, co udało im się osiągnąć, zająć wysokie pozycje w drugiej co do wielkości firmie wycieczkowej po Carnival Cruise Line i na pokładzie największego statku wycieczkowego, obsługującego tysiące gości tygodniowo, jest absolutnie niesamowite” – powiedział minister.

To są rodzaje sukcesów, które nasz kraj, nasza branża, chce widzieć. Życzę Consi i Janet wszystkiego najlepszego, ponieważ nadal sprawiają, że jesteśmy dumni” – dodał Bartlett.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top