Wzrost zatrudnienia w Polsce spowalnia w czerwcu

region dzisiaj

piątek, 22 lipca 2022, 10:05

Zatrudnienie przedsiębiorstw w Polsce wzrosło o 2,2% do 6,497 mln w czerwcu 2022 r., co oznacza spadek z 2,4% wzrostu w poprzednim okresie, jak podał w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie wzrosło o 0,1%, co odpowiada wzrostowi o około 5000 pełnoetatowych pracowników spowodowanym zapisaniem się do jednostek, w tym pracowników sezonowych w okresie letnim.

Tymczasem średnie płace w polskim sektorze przedsiębiorstw wzrosły w czerwcu o 13% w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej, podał warszawska agencja statystyczna.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w ubiegłym miesiącu wyniosło 6554,87 zł (1 379 euro). Statystyki dla firm zatrudniających powyżej dziewięciu pracowników.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie biznesu dziennikarskiego wartego swojej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można ufać, prawdę, dokładność i bez obaw i faworyzowania.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk wsparcia BBJ i możesz wybrać, ile i jak często wysyłasz swoje wpłaty.

READ  Polska: Ozman łączy muzykę operową i pop

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top