Wyniki NHL: Huragany pokonują Devils; Superstars wygrywają decydujący mecz 5 z Krakenem

Wyniki NHL: Huragany pokonują Devils;  Superstars wygrywają decydujący mecz 5 z Krakenem

Czwartek Playoffs o Puchar Stanleya Pojawiły się dwie ważne gry. Mecz Konferencji Wschodniej zakończył się po dogrywce porywającym zwycięstwem Hurricanes nad Devils. Przegrana kończy sezon New Jersey, a Karolina awansuje do finału Konferencji Wschodniej.

W drugim meczu tego wieczoru Dallas Stars przegrali z Seattle Kraken 5-2 w meczu piątym. Rob Hintz i Joe Pavelski kontynuowali dobrą passę dla Stars, podczas gdy Dallas prowadził 3-2 w serii prowadzącej do meczu szóstego. Sobota.

Poniżej znajdują się obszerniejsze podsumowania czwartkowych meczów, a oto przegląd wszystkich wyników meczów Pucharu Stanleya.

Hurricanes na razie pokonują Devils i awansują do ECF

Carolina Hurricanes awansowała do finału Konferencji Wschodniej dzięki bramce Jespera Fasta po dogrywce. Po dogrywce 7:09 Fast zablokował strzał Jesperiego Kotkaniemiego przeciwko Akirze Schmidowi i zakończył serię wygraną 3:2 w meczu piątym.

Było to zwycięstwo na poziomie znaku towarowego dla Hurricanes, którzy strzelili wszystkie trzy bramki po rzutach punktowych. Dwóch obrońców, Jakob Slavin i Brent Burns, pokonało Schmida nokautami w drugiej tercji, a Kotkaniemi uderzył szybką piłkę w drodze do bramki w dogrywce.

Dla diabłów to rozczarowujące zakończenie frustrującej serii. Na 5:44 do końca drugiej tercji Timo Meier stał przed szeroko otwartą siatką z krążkiem na kiju. Wszystko, co musiał zrobić, to zmarnować home run, aby dać New Jersey prowadzenie 3-1, ale nie trafił w jego strzał i posłał krążek nieszkodliwie poślizgiem przez zagięcie.

Diabły miały więcej niewykorzystanych okazji w całym meczu i będą ich prześladować poza sezonem.

Pomijając te stracone okazje, Hurricanes zdominowali większość tej serii z trzema zwycięstwami przed zwycięstwem w dogrywce. Karolina będzie miała teraz trochę czasu, ponieważ czeka na zwycięzcę serii między Florida Panthers a Toronto Maple Leafs.

Hintza, Pavelski prowadzi Gwiazdy do zwycięstwa w piątym meczu nad Krakenem

Dallas Stars obronili swój własny lód wygrywając 5-2 w Game 5, a teraz zepchnęli Seattle Kraken na skraj eliminacji. Podobnie jak w przypadku reszty serii, Rooper Hintz i Joe Pavelski wykonali większość ciężkiego podnoszenia dla Dallas.

READ  Hilary Knight prowadzi Megan Keeler z USA nad Kanadą w hokeju dla kobiet

White Johnston zdobył gwiazdy na szachownicy na początku pierwszej tercji, a stamtąd przejęli Hintze i Pavelski. Niecałe dwie minuty później laser Hintza przeciął Philipa Grubauera i podwoił prowadzenie Dallasa. W drugiej połowie Pavelski prowadził 3:0 na korzyść Stars po nieuchwytnym golu. To był jego siódmy gol w serii, wspomagany jedynie przez Hintza i Jasona Robertsona.

Krakenowi udało się wycofać w drugiej tercji z dwoma golami, ale Hintze strzelił ponownie w trzeciej tercji. Golem był 18. punkt Hintze w play-offach, co zremisowało go z Leonem Draistelem najwięcej w postseason.

Kraken nie grał tak źle, jak wskazywałaby tablica wyników, ale Grubauer naprawdę miał problemy z siatką. Podczas gdy miał kilka bardzo niebezpiecznych okazji do zdobycia bramki, Grubauer pozwolił na cztery gole z dwudziestu strzałów, z którymi miał do czynienia. Dallas nie potrzebuje żadnej pomocy w stworzeniu ataku, ale Grubauer i tak im to dał.

The Stars wygrali serię 3-2 w Seattle w 6. meczu i mogliby zdobyć bilet do finału Konferencji Zachodniej, wygrywając w tym meczu.