Wspierany przez Trumpa rywal odrzuca republikańskiego prezydenta w wyścigu w połowie semestru w Południowej Karolinie

WASZYNGTON (Reuters) – reprezentant USA Tom Rice, który głosował za odwołaniem Donalda Trumpa po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia, przegrał we wtorek swoją kandydaturę do reelekcji w Karolinie Południowej, podczas gdy republikański prezydent wziął na cel byłego wiceprezydenta. Prezydent zwyciężył.

Według Addison Research, głównym celem kampanii Trumpa na rzecz odwetu w połowie okresu na postrzeganych wrogach politycznych, Rice stracił nominację Republikanów na rzecz Russella Fry’a o 24,6% do 51%, przy 99% liczonych głosów. Frey, stanowy deputowany, prawdopodobnie wygra listopadowe wybory w okręgu republikańskim siłą.

W innej dzielnicy Południowej Karoliny reprezentantka USA Nancy Mays pokonała wspieraną przez Trumpa rywalkę, Katie Arrington, o 53,2% do 45%, przy 76% wliczonych głosów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rice, urzędnik z pięciu stanów, i Mays, student pierwszego roku, starli się z Trumpem po tym, jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol w dniu 6 stycznia 2021 r., podczas gdy Kongres pracował nad zatwierdzeniem wyborów prezydenckich w 2020 r. Zamieszki są teraz przedmiotem ponadpartyjności Dochodzenie Kongresu skupiło się na tym. Tydzień na fałszywych zarzutach Trumpa dotyczących skradzionych wyborów w 2020 roku. Czytaj więcej

Rice był jednym z dziesięciu republikańskich członków Kongresu, którzy głosowali za oskarżeniem Trumpa i jest teraz pierwszym z tej grupy, który przegrał reelekcję. Inni zdecydowali się nie uciekać.

„Wyborcy przemówili, a Tom Rice wraca do domu” – powiedział Fry zwolennikom w filmie zamieszczonym na stronie swojej kampanii na Facebooku. Dziś wygrał Donald Trump.

Mays sprowokował gniew Trumpa, odmawiając poparcia republikańskim dążeniom do zakwestionowania wyników wyborów prezydenckich w 2020 r. Trump, który we wtorek skończył 76 lat, poprosił swoich zwolenników o wręczenie mu dwóch prezentów na urodziny, pokonując Rice’a i Maysa.

READ  Prawnik oskarżony o śledztwo w sprawie Trumpa i Rosji

Wyniki będą postrzegane jako miara ciągłego wpływu Trumpa na Partię Republikańską, gdy wskazuje on na kolejną kandydaturę Białego Domu w 2024 roku. Jego zwolennicy jak dotąd odnosili mieszane sukcesy w stanach pól bitewnych, w tym w Ohio, Pensylwanii, Gruzji i Północnej Karolinie. Czytaj więcej

We wtorek w Nevadzie, Maine i Północnej Dakocie wyborcy oddali również głosy, aby wybrać kandydatów partii do udziału w listopadowych wyborach do Senatu i Izby Reprezentantów USA.

Z demokratycznym prezydentem Joe Bidenem, który spada w sondażach, a rosnąca inflacja pogarsza nastroje wyborców, oczekuje się, że Republikanie przejmą kontrolę nad Izbą i być może Senatem. To zatrzyma program legislacyjny Bidena i da Republikanom prawo do wszczynania śledztw, które mogą być politycznie szkodliwe.

We wtorek sondaż Reuters/Ipsos wykazał, że poparcie dla Bidena wynosi 39%, co jest trzecim z rzędu tygodniowym spadkiem, zbliżonym do najniższego poziomu jego prezydentury. 56% Amerykanów nie akceptuje wyników pracy Bidena. Czytaj więcej

Republika Philips House Seat

Republikanie zyskali impuls w południowym Teksasie, gdzie kandydatka partii Mayra Flores pokonała demokratę Dana Sancheza w specjalnych wyborach, aby zdobyć miejsce zwolnione przez byłego przedstawiciela Demokratów, Philemona Villa w marcu, według Addison Research.

Flores zajmie wolne miejsce do końca kadencji Villi, która kończy się na początku stycznia. Chociaż zwycięstwo wzbudza nadzieje Republikanów na zdobycie większej liczby mandatów Demokratów w listopadzie, granice okręgu zostały przerysowane w jesiennych wyborach, aby uczynić je bardziej przyjaznymi dla Demokratów.

W Nevadzie Adam Laxalt, były prokurator generalny stanu, który poparł Trumpa, był faworytem w zatłoczonej grupie republikańskich pretendentów do nominacji partii do kluczowego wyścigu w Senacie USA. Ankiety są zamknięte, ale nie ma jeszcze żadnych wyników.

Republikanie przyglądają się fotelowi senator Catherine Cortez Masto, która jest uważana za jedną z najbardziej narażonych Demokratów w kampanii śródokresowej 2022. Więcej

READ  Donald Trump *nigdy* nie uczy się swojej lekcji

Republikanin Jim Marchant, który fałszywie twierdzi, że wybory w 2020 roku zostały skradzione Trumpowi, walczy o szansę zostania najwyższym rangą urzędnikiem wyborczym w Nevadzie.

Wśród tych, którzy zaprzeczają wyborom w 2020 r., walczących o urząd wyborczy w całym kraju, Marchant wyróżnił się twierdząc, że wybory były fałszowane od dziesięcioleci i argumentując, że elektroniczne maszyny do głosowania należy zastąpić papierowymi kartami do głosowania. Oskarżył przedstawiciela Demokratów Stephena Horsforda o jego stratę w Izbie Reprezentantów USA w 2020 roku z powodu oszustw wyborczych.

Marchant zmierzy się z sześcioma innymi kandydatami republikanów w konkursie na sekretarza stanu i ma poparcie wybitnych konserwatystów, w tym byłego szefa sztabu Białego Domu Trumpa Marka Meadowsa i pro-Trumpowego biznesmena Mike’a Lindella.

Republikanie wybierają również kandydatów do rywalizacji z trzema słabymi Demokratami z Nevady – Horsford, Diną Titus i Susie Lee.

Tytus, który wszedł do Kongresu w 2009 roku, staje przed wyzwaniem nominacji do partii Postępowej Demokratki Amy Velelli, popartej przez senatora Berniego Sandersa.

Plac Republikański w dzielnicy Titus jest siedzibą Carolina Serrano, byłego doradcy kampanii Nevada Trump, emerytowanego pułkownika Marka Robertsona i proizraelskiego aktywisty Davida Brugga. Brugge miał poparcie byłego sekretarza stanu Trumpa Mike’a Pompeo.

W Maine Paul LePage, przewidywany przez burzliwe ośmioletnie kadencje jako gubernator, ubiegał się o awans Trumpa, bez sprzeciwu w nominacji republikanów, by rzucić wyzwanie demokratycznej gubernator Janet Mills w listopadzie.

LePage, który kiedyś określił siebie jako „Donald Trump, zanim Donald Trump stał się popularny”, był szeroko krytykowany jako konserwatysta za swoje podżegające wypowiedzi na różne tematy, od imigracji, środowiska i kwestii LGBT po aborcję i prawa wyborcze. Opuścił urząd z oceną akceptacji poniżej 40%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Erica Beacha, Jasona Lange, Moiry Warburton; Pisanie przez Davida Morgana; Montaż przez Colina Jenkinsa i Cynthię Osterman

READ  Pakistańska policja twierdzi, że mieszkańcy wioski dokonali doraźnej egzekucji mężczyzny w związku z zarzutami o bluźnierstwo

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top