Wirus koronowy na świecie. Ukraina. KTO: Sytuacja jest bardzo poważna

  • Jak zauważył Jarno Habitz, WHO zachęca władze Ukrainy do poprawy komunikacji z ofiarami, ponieważ jest to niezbędne do przerwania łańcucha infekcji.
  • – Pracownikom służby zdrowia nie powinno zabraknąć – zaapelował
  • Zwrócił uwagę, że skuteczność ukraińskiej służby zdrowia w leczeniu ciężkich przypadków jest niska
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

„Ukraina, podobnie jak wiele krajów europejskich, boryka się z wysoką epidemią wirusów (wirusów) i powiedziałbym, że sytuacja jest bardzo poważna” – powiedział Habeich w odpowiedzi na pytania PAP.

Jak zaznaczył, WHO zachęca władze Ukrainy do usprawnienia ścieżki komunikacyjnej osób zakażonych, ponieważ jest to tak ważne w przerwaniu łańcucha infekcji. – Będziemy ratować życie. Musimy uratować jak najwięcej ludzi, jednocześnie zarabiając na życie, funkcjonuje gospodarka, funkcjonują szkoły – kontynuował.

Zauważył, że czekając na szczepionkę należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, na przykład zmęczenie zakaźne. „Ludzie są zmęczeni środkami podjętymi podczas tego przedłużającego się kryzysu, ale z drugiej strony nasze osobiste działania pomagają w walce z epidemią” – powiedział szef biura WHO. Zaapelował, aby nie pozwalać pracownikom służby zdrowia na wyczerpanie.

Zapytana o liczbę przeprowadzonych testów (w grudniu laboratoria wykonywały około 40 000 testów PCR dziennie, obecnie wykonuje się mniej testów), Ukraina odpowiedziała, że ​​„przeszła długą drogę w zwiększaniu potencjału testowania”. „Ale trudno jest definitywnie stwierdzić, że zgłaszane są wszystkie infekcje” – zaznaczył. Zwrócił uwagę na potrzebę zwiększenia liczby badań podejrzanych o zakażenie na Ukrainie.

Zwrócił uwagę, że skuteczność ukraińskiej służby zdrowia w leczeniu ciężkich przypadków jest niska. „W ciągu ostatniego roku widzieliśmy wiele przykładów pracowników służby zdrowia pracujących z nowym wirusem, prawie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w niezwykłych warunkach” – podkreślił Hafeez. „Główne wyzwania będą się różnić w zależności od szpitala, ale obejmują niedobór personelu medycznego, infrastrukturę pomocniczą i duże obciążenie pracą” – powiedział.

READ  Messi stał się „rekordzistą”! Barcelona zmiażdżyła Real Sociedad. Nieoczekiwany bohater piłki nożnej

Korona wirus. Ograniczenia na Ukrainie

Od 8 do 24 stycznia Ukraina została poddana surowej kontroli epidemiologicznej. Przewiduj, że obsługiwani będą tylko klienci, kina, siłownie, centra handlowe, jarmarki bożonarodzeniowe, restauracje i kawiarnie, większość sklepów powinna być zamknięta. Imprezy masowe są zabronione. Jak oszacował Hafeez, wpływ takich środków na epidemię zależy od poziomu przywiązania do populacji oraz zaangażowania władz na szczeblu krajowym i lokalnym.

„Musimy ciężko pracować, aby zdrowie znalazło się w programie politycznym” – dodał, dodając, że ma nadzieję, że do 2021 roku będziemy w dobrej sytuacji. Zwykle epidemia taka jak ta trwa około dwóch lat, a dobra wiadomość jest taka, że ​​jesteśmy dopiero w połowie drogi. Zauważył, że jest nadzieja na opracowanie szczepionki oraz innych terapii i technologii.

– Musimy jednak bardzo uważać, aby uniknąć złej sytuacji, której możemy uniknąć w styczniu i lutym – ostrzegł szef biura WHO na Ukrainie.

Od początku epidemii w kraju potwierdzono ponad 1,1 mln zakażeń SARS-CoV-2, zabijając 20,2 tys. Osób. Ludzie.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top