Polska Vectra kupuje lokalnego śląskiego operatora Elsat

Polski operator kablowy Vectra zwiększył swój zasięg, przejmując Elsat, lokalnego dostawcę usług na Śląsku.

Elsat, działający w tej okolicy od 30 lat, obsługuje 15 000 z 33 000 domów. Działa w dziewięciu miastach na Górnym Śląsku – Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Radzionkowie, Mikołowie, więtochłowicach, Gliwicach, Katowicach, Siemianowicach i Chorzowie.

Według Vectry operator będzie nadal działał pod własną nazwą, będąc własnością Vectry.

To posunięcie to najnowszy dodatek do integracji na polskim rynku. Vectra Multimedia przejęła Polskę w 2020 roku, stając się największym polskim operatorem kablowym w UPC Polska, należącym do Liberty Global. Transakcja została sfinalizowana pod warunkiem sprzedaży sieci w ośmiu miastach, które budziły obawy o konkurencję.

Liberty Global ogłosił na początku tego roku, że sprzedaje swoją polską jednostkę grupie Xavier Neil Iliad, która pomaga w fuzji z polską spółką zależną Play.

Vectra obsługuje obecnie 1,7 miliona gospodarstw domowych z czterema milionami jednostek przychodu, z 4,6 miliona gospodarstw domowych w swojej sieci.

READ  Raport ERC Poland Call A: Trudne szczęście Kriyasina prowadzi Luke'a w Polsce - FIA ERC

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top