Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Ostatni:

Ukraina zgłosiła rekordowe codzienne zgony z powodu COVID-19 we wtorek, ponieważ władze starają się zwiększyć wskaźnik szczepień w kraju.

Kraj, który ma do czynienia z rosnącą liczbą przypadków, zgłosił we wtorek kolejne 838 zgonów z powodu COVID-19.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zobowiązał się w poniedziałek zapłacić 1000 hrywien (około 47,50 dolarów kanadyjskich) każdemu zaszczepionemu Ukrainiecowi. Władze poinformowały, że Ukraińcy mogą otrzymywać płatności od 19 grudnia.

„Za te pieniądze będzie można kupić członkostwo na siłowni lub klubie fitness, odwiedzić kino, teatr, muzeum, salę koncertową, centrum wystawowe lub kupić bilety” – powiedział Zełenski w wiadomości wideo zamieszczonej na Facebooku. ”.

Rząd planuje przeznaczyć na program stymulacyjny 3 mld hrywien (ponad 142 mln dolarów kanadyjskich) w tym roku i tyle samo w 2022 roku.

Chociaż na Ukrainie dostępne są cztery szczepionki na koronawirusa – Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Sinovac – do tej pory zaszczepiono około 20 procent populacji, co jest jednym z najniższych wskaźników w Europie.

Władze obwiniają niedawny wzrost liczby nowych przypadków na powszechną publiczną niechęć do szczepień. Aby zaszczepić więcej osób, rząd poprosił nauczycieli, lekarzy, pracowników rządowych i inne grupy pracowników o pełne zaszczepienie do 1 grudnia.

Kobieta otrzymuje szczepienie COVID-19 w klinice znajdującej się w Soborze Zmartwychwstania Pańskiego w Kijowie w zeszłym tygodniu. (Valentin Ogirenko/Reuters)

Rząd zaczął również wymagać dowodu szczepień lub negatywnych wyników testów w samolotach, pociągach i autobusach dalekobieżnych.

Nowe przepisy i ograniczenia rządowe spowodowały czarny rynek fałszywych dokumentów dotyczących szczepionek i pojawiły się doniesienia o fałszywej kopii rządowej aplikacji cyfrowej z zainstalowanymi sfałszowanymi certyfikatami.

– Z The Associated Press, ostatnia aktualizacja o 6:45 ET


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Bardzo rozsądne jest oczekiwanie, że kanadyjskie dzieci w wieku od 5 do 12 lat otrzymają szczepionkę COVID-19 przed Bożym Narodzeniem, mówi specjalista ds. chorób zakaźnych, dr Isaac Bogosh:

Kanadyjskie dzieci mogą otrzymać szczepionkę na COVID-19 przed świętami Bożego Narodzenia, mówi specjalista

Bardzo rozsądne jest oczekiwanie, że kanadyjskie dzieci w wieku od 5 do 12 lat otrzymają szczepionkę COVID-19 przed Bożym Narodzeniem, mówi specjalista ds. chorób zakaźnych, dr Isaac Bogosh. (Paul Vernon/The Associated Press) 1:26


Co się dzieje na całym świecie

Pracownik służby zdrowia noszący środki ochrony osobistej spaceruje podczas protestu pracowników służby zdrowia, gdy greckie szpitale znajdują się pod presją z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID-19 w Atenach. (Luisa Frady/Reuters)

Według danych, do wczesnego wtorkowego popołudnia na całym świecie zgłoszono ponad 254,2 miliona przypadków COVID-19 Narzędzie do śledzenia koronawirusa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Internetowa baza danych wykazała, że ​​zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych wynosi ponad 5,1 miliona.

w Europa, Greccy pracownicy publicznej służby zdrowia w Atenach protestowali przeciwko płacom i warunkom, ponieważ szpitale zmagały się z nowym wzrostem przypadków COVID-19, a władze rozważały dalsze ograniczenia.

Tymczasem Holandia odnotowała najwyższą tygodniową liczbę pozytywnych testów na koronawirusa, ponieważ prawodawcy omawiają przepisy mające na celu zaostrzenie stosowania krajowego pozwolenia na COVID. Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego poinformował we wtorek, że wyniki pozytywnych testów wzrosły o 44 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni. Liczba przyjęć do szpitala pacjentów z COVID-19 wzrosła o 12 procent, a liczba przyjęć na oddziały intensywnej terapii wzrosła o trzy procent.

Holenderski rząd chce, aby pozwolenia na COVID były obowiązkowe w większej liczbie miejsc. Jednocześnie chce, aby firmy zobowiązane do weryfikacji przepustek klientów miały możliwość ograniczenia dostępu do osób, które zostały w pełni zaszczepione lub wyzdrowiały z COVID-19.

w AfrykaUrzędnicy rządowi powiedzieli, że Nigeria rozpocznie masową kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi jeszcze w tym tygodniu, a jej celem jest zaszczepienie połowy populacji docelowej do końca stycznia.

w Amerykioczekuje się, że pozwy wniesione w całym kraju kwestionujące zasadę szczepień przeciwko COVID-19 w miejscu pracy administracji Bidena zostaną skonsolidowane we wtorek w jednym federalnym sądzie apelacyjnym, co da rządowi szansę na przywrócenie zasady, która została zablokowana w zeszłym tygodniu.

Wniesiono kilkanaście pozwów sądowych, aby zakwestionować zasadę, która nakłada na pracodawców zatrudniających co najmniej 100 pracowników obowiązek wykonania szczepień przeciw COVID-19 lub cotygodniowych testów wraz z zakryciem twarzy w pracy. Przepis został wydany przez Occupational Safety and Health Administration (OSHA), który stwierdził, że zapobiegnie 250 000 hospitalizacjom z powodu COVID-19.

W piątek panel trzech sędziów Sądu Apelacyjnego USA w Nowym Orleanie zablokował tę zasadę, nazywając ją „uniwersalną dla wszystkich z młotem, który prawie nie próbuje wyjaśniać różnic w miejscu pracy”.

Tymczasem brazylijski minister zdrowia Marcelo Quiroga powiedział, że rząd zapewni dawki przypominające wszystkim osobom powyżej 18 roku życia.

w Bliski WschódGospodarka izraelska w dalszym ciągu wychodziła z pandemii w trzecim kwartale po gwałtownym wzroście eksportu i inwestycji, ale wzrost był wolniejszy niż oczekiwano z powodu niewielkiego wzrostu wydatków konsumpcyjnych.

w Azja i Pacyfik w regionie Japonia dąży do dalszego ograniczania ograniczeń związanych z COVID-19. Panel we wtorek zgodził się zdjąć czapki z widzów podczas niektórych wydarzeń, chociaż plan wymaga albo dowodu szczepienia, albo negatywnego wyniku testu. Procedura nadal wymaga pełnej zgody rządu.

– Z Reuters, Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 15:15 czasu wschodniego

READ  Ograniczenia epidemiologiczne na statkach wycieczkowych z Florydy przestały obowiązywać po orzeczeniu sądu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top