Przepraszamy posiadaczy PlayStation, Elder Scrolls VI będzie dostępny wyłącznie na Xbox/PC

Powiększenie / Logo Bethesdy noszone przez rosnącą listę maskotek wydawcy.

Odkąd Microsoft kupił Bethesda Softworks (za pośrednictwem firmy macierzystej ZeniMax Media) ostatni wrzesieńTemat gier Bethesdy na konsole inne niż Xbox był w głowie wszystkich. W tym tygodniu Microsoft mógł wbić ostatni gwóźdź do tej trumny, co potwierdził szef Xbox, Phil Spencer W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu GQ że następny Szóste rękopisy szejka Będzie dostępny tylko na konsolach Xbox i PC.

W cytacie, który nie wydaje się udobruchać wielu właścicieli PlayStation, Spencer powiedział, że wyłączność „nie polega na karaniu jakiejkolwiek innej platformy, ponieważ zasadniczo wierzę, że wszystkie platformy mogą nadal się rozwijać”. Zamiast tego Spencer skupił się na „Be[ing] W stanie zaoferować pełny pełny pakiet tego, co mamy „z grami firmy, co oznacza integrację z Xbox Live, Game Pass, Xbox Cloud Gaming, itp.” I to będzie prawda, gdy pomyślę Szóste rękopisy szejka„I to byłaby prawda, gdy pomyślę o naszych korzyściach” – dodał.

Reklama w formacji od 14 miesięcy

Potwierdzenie kończy rok słodkich i poważnych oświadczeń o ekskluzywności głównych gier Bethesdy. Próba zaczęła się od Wywiad Bloomberga we wrześniu ubiegłego roku Spencer powiedział, że przyszłe tytuły Bethesdy będą rozpatrywane na konsole inne niż Xbox „w każdym przypadku z osobna”. W listopadzie Tim Stewart, dyrektor finansowy Xbox, Mówił publicznie To, że Microsoft chciał, aby zawartość Bethesdy była „pierwsza, najlepsza lub najlepsza” na Xboksie, a nie koniecznie wyłącznie na platformie.

Microsoft zezwolił na wcześniej ogłoszone i wydane tytuły, takie jak Pętla śmierciI Drut duchów: Tokio, I Rękopisy szejka online Aby wyjść na konsolach innych niż Xbox. Ale sedno oświadczeń Microsoftu na temat przyszły Wersje Bethesdy zaczęły się zmieniać w marcu, kiedy Microsoft Potwierdzony to „niektóre nowe” [Bethesda] Tytuły w przyszłości… będą dostępne wyłącznie dla graczy Xbox i PC. Do czerwca dołączono te „niektóre” nagłówki gwiezdne poleWyczekiwana saga kosmiczna Będzie to dostępne wyłącznie na Xbox Series X/S i PC Na planowany start w przyszłym roku. Bethesda Starszy wiceprezes ds. marketingu i komunikacji, Bethesda przepraszam za tą sytuację Kilka dni później, mówiąc, że „jest tego pewien [exclusivity] To frustrujące dla ludzi, ale niewiele mogę na to poradzić”.

READ  Tytuły NVIDIA RTX osiągają 130 w całej branży

Biorąc to wszystko pod uwagę, starożytne rękopisyBrak konsol innych niż Xbox może nie być zaskoczeniem. Jednak niektórzy fani wciąż mają nadzieję, że potężna seria gier RPG fantasy Bethesda okaże się wielkim hitem a Maine Craft– wyjątek stylu Ogólna zasada jest taka, że ​​gry należące do Microsoftu pojawiają się tylko na platformach Microsoftu. W końcu producent i reżyser Bethesdy Todd Howard powiedział GamesIndustry.biz ostatni październik „Trudno byłoby sobie wyobrazić”, że dalej starożytne rękopisy Gra nie będzie dozwolona na konsolach innych niż Xbox.

Trudno sobie wyobrazić lub nie, kontynuacja starożytne rękopisy Gra, która pojawiła się na PS3, PS4, PS5 i Nintendo Switch, nie pojawi się na żadnej z tych platform. I chociaż wciąż istnieje prawdopodobieństwo, że inne, mniej znane gry Bethesdy będą w przyszłości dozwolone na innych konsolach, Microsoft wydaje się, że wydobycie maksymalnej wartości z największych franczyz Bethesdy jest ważną częścią przejęcia o wartości 7,5 miliarda dolarów.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top