Polskie siły używają armatek wodnych na imigrantach rzucających kamieniami na granicy białoruskiej

Powiedział we wtorek, że polskie siły graniczne obrzuciły kamieniami osadników na białoruskiej granicy i w odwecie z armatkami wodnymi.

Agencja Straży Granicznej opublikowała na Twitterze wideo, na którym widać, że armatka wodna strzela z armatki wodnej w grupę obozowiczów migrantów w mroźnych temperaturach.

Polska policja twierdzi, że funkcjonariusz został poważnie ranny. Został przewieziony do szpitala karetką pogotowia, a jego czaszka mogła zostać złamana podczas ataku przez jakiś przedmiot.

Napięcia związane z wysiedleniem tysięcy imigrantów i eskalacja kryzysu politycznego wskazują na eskalację sytuacji.

Polskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że jego żołnierze i inni strażnicy graniczni zostali zaatakowani kamieniami i innymi przedmiotami.

Ministerstwo poinformowało, że siły białoruskie próbują zniszczyć ogrodzenia wzdłuż wspólnej granicy kraju, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało wideo przedstawiające imigrantów próbujących zburzyć ogrodzenie.

Ścisła kontrola nad mediami

Nie ma możliwości samodzielnej weryfikacji tego, co się dzieje, ponieważ stan wyjątkowy w Polsce ewakuuje z granicy reporterów i obrońców praw człowieka. Na Białorusi dziennikarze stoją w obliczu poważnych ograniczeń w zakresie zdolności reporterskich, z zaledwie garstką na granicy.

W pewnym momencie we wtorek niepolski nadawca TVN24 został zmuszony do powierzenia CNN, że pokaże zdjęcie granicy niefiltrowane przez urzędników państwowych.

Imigranci rzucają kamieniami w polskie siły bezpieczeństwa, gdy próbują wjechać do Polski na przejściu granicznym Brusky-Kuznica na granicy białorusko-polskiej. (Leonid Schefflow / Belda / AFP / Getty Images)

Oczekuje się, że po zakończeniu stanu wyjątkowego w tym miesiącu polski parlament ma we wtorek przedstawić projekt ustawy ograniczający obywatelom możliwość przekraczania granicy na Białoruś.

Na początku września ogłoszono stan wyjątkowy, ponieważ duża liczba migrantów z Bliskiego Wschodu próbowała uciec z Białorusi do Polski.

Granica jest częścią wschodniej granicy UE, a UE oskarża dyktatorski reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o wywołanie kryzysu migracyjnego w celu wywarcia presji na obóz.

Unia Europejska (UE) naciska na linie lotnicze, aby przestały zabierać Syryjczyków, Irakijczyków i innych na Białoruś.

Irakijczycy zostali zmuszeni do powrotu do domu

Tymczasem rząd iracki nakłania swoich obywateli pozostawionych na granicy do powrotu do domu.

Rzecznik ambasady powiedział Interfaxowi we wtorek, że około 200 obywateli Iraku, którzy przybyli na Białoruś z zamiarem wejścia do Unii Europejskiej, zwróciło się do irackiej ambasady w Rosji i wyraziło chęć powrotu do domu.

Rzecznik dodał, że w czwartek odbędzie się lot ewakuacyjny i wszyscy, którzy chcą wrócić do Iraku, już czekają na lot do stolicy Białorusi Mińska. Nie ma problemu z transportem migrantów z granicy do Mińska, powiedział Interfax dyplomata, a białoruskie władze zapewniły wszelką niezbędną pomoc.

READ  Dwóch badaczy Holokaustu, w tym profesor z Ottawy, wygrało proces o zniesławienie w apelacji w Polsce.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top