Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Ostatni:

Biały Dom podał w czwartek, że siedem stanów USA o najniższych wskaźnikach szczepień przeciwko pojawiającemu się koronawirusowi (Covid-19) odpowiada za połowę nowych przypadków i hospitalizacji w tym kraju w ubiegłym tygodniu.

Stany to Floryda, Teksas, Missouri, Arkansas, Luizjana, Alabama i Mississippi, według koordynatora prezydenta Joe Bidena ds. COVID-19, Jeffa Zentsa, który przemawiał na konferencji prasowej.

Spośród nich Floryda i Teksas odpowiadają za około jedną trzecią nowych przypadków koronawirusa i wyższy udział hospitalizacji w kraju.

Administracja Bidena była chętna do zlikwidowania sprzeciwu niektórych Amerykanów, w tym tych, którzy nie ufają rządowi, wobec przyjmowania szczepionki, gdy wysoce zaraźliwy typ delta ogarnia kraj.

Amerykański ekspert ds. chorób zakaźnych, dr Anthony Fauci, powiedział dziennikarzom, że przypisuje administracji byłego prezydenta Republikanów Donalda Trumpa za pomoc w opracowaniu szczepionki.

„Doceniamy za to administrację Trumpa” – powiedział Fauci.

Według Białego Domu w ciągu ostatnich 24 godzin podano około 864 000 szczepionek, najwyższy poziom od początku lipca.

– Z Reuters, ostatnia aktualizacja o 12:15 ET


Co się dzieje w Kanadzie

Oglądaj | Urzędnicy zdrowia publicznego informują Kanadyjczyków o COVID-19:


Co się dzieje na całym świecie

Protestujący wzywający do odwołania igrzysk stoi z tabliczką wzywającą urzędników do wybrania „Zabłyśnij naszym życiem” zamiast blasku medali. (Yuichi Yamazaki/Getty Images)

Według narzędzia do śledzenia przypadków prowadzonego przez Stany Zjednoczone, od wczesnego czwartkowego popołudnia na całym świecie zgłoszono ponad 200,4 miliona przypadków COVID-19. Uniwersytet Johna Hopkinsa. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 4,2 miliona.

w Azja i Pacyfik Tokio odnotowało w czwartek 5042 nowych przypadków koronawirusa, ustanawiając rekord od początku epidemii, ponieważ infekcje wzrosły w stolicy Japonii, w której odbywały się igrzyska olimpijskie. Dodatkowe sprawy podniosły całkowitą liczbę Tokio do 236 138, około jednej czwartej całkowitej krajowej. Japonia zgłosiła w środę ponad 14 000 przypadków, w sumie 970 000.

„Musimy zająć się sytuacją teraz, gdy mamy silniejsze poczucie pilności” – powiedział dziennikarzom japoński premier Yoshihide Suga, którego rząd spotkał się z krytyką odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków COVID-19.

„Obrażenia rosną w tempie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy”.

Tymczasem Filipiny ogłosiły, że rozszerzą restrykcje dotyczące koronawirusa na trzy regiony, w tym prowincję przylegającą do regionu stołecznego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu delta, poinformowało w czwartek biuro prezydenta. Rzecznik prezydenta Harry Roque powiedział w oświadczeniu, że surowsze ograniczenia, które wejdą w życie w stolicy Manili od 6 sierpnia, zostaną również nałożone w hrabstwie Laguna oraz w miastach Cagayan de Oro i Iloilo.

Ludzie codziennie czekają na zaszczepienie się przeciwko COVID-19, zanim w czwartek w Manili zostaną wprowadzone bardziej rygorystyczne środki blokujące. (Lisa Marie David / Reuters)

w Afryka, Dyrektor Afrykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom powiedział, że zaraził się COVID-19 w zeszłym tygodniu i gdyby nie był wcześniej zaszczepiony, „nie byłoby mnie tutaj”. John Nkengasong, który jest wyraźnie chory, powiedział dziennikarzom, że chociaż został zaszczepiony w kwietniu, „powaga ataku jest nie do zniesienia”. Przytoczył swoje doświadczenie w opieraniu się częstotliwości szczepień.

Urzędnicy Unii Afrykańskiej poinformowali w czwartek, że ciało zaczęło wysyłać dawki szczepionki COVID-19, które uzyskało dzięki umowie z Johnson & Johnson, ale wyrazili obawy dotyczące tempa wszystkich dostaw do obszaru, w którym zaszczepionych jest tylko 1,5 procent ludzi.

w AmerykiUrzędnicy Pan American Health Organization (PAHO) powiedzieli dziennikarzom, że wariant delta jest „niezwykle niepokojący”, ponieważ mutacja rozprzestrzeniła się na prawie dwa tuziny krajów w obu Amerykach.

Ministerstwo zdrowia Meksyku w środę zgłosiło 20 685 nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 – najwyższy dzienny skok od końca stycznia – i 611 zgonów.

w Bliski Wschód, Iran ponownie osiągnął jednodniowy szczyt w środę, z 39 357 nowymi przypadkami COVID-19. Kraj zgłosił 409 dodatkowych zgonów, zwiększając liczbę zgłoszonych zgonów związanych z COVID do 92 194.

w EuropaWielka Brytania anuluje kwarantannę w pełni zaszczepionych podróżnych powracających do Anglii i Szkocji z Francji, odwracając zasadę, która rozgniewała francuskich polityków i pogrążyła miliony wakacji w chaosie.

— Z Reuters, Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 12:20 czasu wschodniego


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.


READ  US Navy szarżuje na marynarza rok po tym, jak ogień zniszczył okręt na kotwicy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top