Wielka Brytania opóźnia złagodzenie ograniczeń COVID-19 z powodu pojawienia się zmiennej delta

Ludzie siedzą przy stolikach na zewnątrz w restauracji w Soho, Londyn, Anglia. Premier Boris Johnson potwierdził w poniedziałek, że ograniczenia COVID-19 będą obowiązywać w Anglii do 19 lipca. Oczekuje się, że Szkocja, Walia i Irlandia Północna pójdą w ich ślady.

Alberto Bezzali/The Associated Press

Podobnie jak wielu Kanadyjczyków, ludzie w Wielkiej Brytanii od miesięcy mają nadzieję, że program szybkich szczepień w tym kraju odwróci bieg wydarzeń covid-19 pandemia I doprowadzić do powrotu do jakiejś normalności tego lata.

Jednak pojawienie się wariantu delta, który po raz pierwszy wykryto w Indiach, ponownie wzmocniło epidemię i skłoniło rząd brytyjski do opóźnienia zniesienia wszystkich pozostałych ograniczeń w kontaktach społecznych. Zamiast złagodzić środki 21 czerwca, jak planowano, premier Boris Johnson potwierdził w poniedziałek, że pozostaną one w Anglii do 19 lipca. Oczekuje się, że Szkocja, Walia i Irlandia Północna pójdą w ich ślady.

„Nadszedł czas, aby zwolnić gaz” – powiedział Johnson podczas konferencji prasowej. „Myślę, że rozsądnie jest poczekać trochę dłużej”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wzrost zmiennej delta okazał się w Wielkiej Brytanii przestrogą, a naukowcy twierdzą, że powinien służyć jako ostrzeżenie dla innych krajów, które prawie na pewno doświadczą podobnego boomu. „Moim zdaniem jest mniej lub bardziej nieuniknione, że gatunek ten rozprzestrzeni się, jeśli zostanie wystarczająco wprowadzony do kraju” – powiedziała Wendy Barclay, wirusolog z Imperial College London.

Miliony ludzi na świecie zostały uwięzione w otchłani dzięki wyzdrowieniu z wirusa COVID-19 z dwiema prędkościami

Rząd brytyjski polegał na szybkim programie szczepień, aby kontrolować epidemię, a infekcje gwałtownie spadały od tygodni. Prawie 80 procent dorosłych Brytyjczyków miało jeden strzał Serum A 57 procent ma dwa, jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie.

READ  Kim z Korei Północnej ostrzega przed niedoborami żywności, dłuższą blokadą COVID-19

Rząd stał się na tyle pewny siebie, że w maju zaczął znosić ograniczenia dotyczące ruchów społecznych, umożliwiając barom i restauracjom wznowienie obsługi wnętrz oraz ponowne otwarcie kin i dziesiątek innych miejsc.

Kiedy w kwietniu pojawił się wariant Delta, urzędnicy ds. zdrowia mieli nadzieję, że szczepienia wystarczająco wyprzedziłyby wirusa, aby powstrzymać jakikolwiek poważny wzrost choroby. przypadki. Ale szybkie rozprzestrzenianie się mutacji zaskoczyło prawie wszystkich.

Przypadki wariantu wkrótce zaczęły się mnożyć w szybkim tempie, a do 9 czerwca Public Health England powiedział, że całkowita liczba infekcji Delta wzrosła do 42 323 z 12 431 w ciągu zaledwie siedmiu dni. Wariant rozprzestrzenił się w całym kraju i obecnie odpowiada za ponad 90 procent wszystkich infekcji, przewyższając boom alfa, który pojawił się w Wielkiej Brytanii zeszłej jesieni.

Alarmujący wzrost spowodował, że liczba codziennych przypadków COVID-19 osiągnęła najwyższy poziom od trzech miesięcy. W poniedziałek Wielka Brytania zgłosiła 7742 nowych infekcji, co stanowi wzrost o 45 procent w zeszłym tygodniu. Liczba przyjęć do szpitali wzrosła o 50 procent i chociaż liczba zgonów pozostaje niska – w poniedziałek zgłoszono trzy zgony – w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła również o 12 procent.

Podczas niedawnej informacji na temat wariantu dr Barclay powiedział, że ma dwie główne mutacje, które pomagają wirusowi wiązać się z komórkami w ludzkich drogach oddechowych. „Alpha zrobiła jeden krok w kierunku ulepszenia tego za pomocą określonej mutacji, a wariant Delta zbudował na tym i zrobił większy krok w kierunku ulepszenia tej funkcji” – powiedziała.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Naukowcy twierdzą, że te zmiany genetyczne sprawiły, że wariant delta był o około 60 procent bardziej zaraźliwy niż alfa, który z kolei był o 50 procent bardziej zakaźny niż oryginalna wersja wirusa, która pojawiła się w Wuhan w Chinach. Naukowcy dodają, że powoduje również więcej hospitalizacji i nieco lepiej unika szczepień.

READ  Głęboko podzielone Peru czeka na ostateczne wyniki głosowania prezydenckiego | Wiadomości wyborcze

Badanie opublikowane w poniedziałek przez grupę naukowców ze Szkocji przeanalizowało dane medyczne ponad pięciu milionów Szkotów i wykazało, że osoby z wariantem delta dwukrotnie częściej trafiały do ​​szpitala niż osoby z mutacją alfa. powiedział Chris Robertson, profesor epidemiologii zdrowia publicznego na Uniwersytecie Strathclyde, który był współautorem badania.

Badania wykazały również, że dwie dawki szczepionki Pfizer-BioNTech zapewniały 79-procentową ochronę przed wariantem delta. W porównaniu do 92 procent w porównaniu z Alpha. Dwa strzały szczepionki Oxford-AstraZeneca zapewniły 60 procent ochrony przed Delta w porównaniu do 73 procent dla Alpha.

„Zła wiadomość jest taka, że ​​wydaje się, że jesteśmy w stanie wykazać, że wariant delta zwiększa ryzyko hospitalizacji” – powiedział Jim McMunnam, krajowy kierownik ds. incydentów COVID-19 w Public Health Scotland. „Jednak z dostępnych nam informacji możemy zobaczyć, że nasze szczepionki są nadal bardzo skuteczne”.

On i inni eksperci ds. zdrowia zauważyli również, że większość hospitalizacji dotyczyła młodych ludzi, którzy nie zostali jeszcze w pełni zaszczepieni. Dr Robertson dodał, że osoby przyjęte do szpitala wracają do zdrowia znacznie szybciej niż pacjenci przyjęci podczas poprzedniej fali pandemii zeszłej zimy.

Jednak eksperci twierdzą, że związek między wzrostem zachorowań a wzrostem hospitalizacji nie został jeszcze zerwany, pomimo szeroko zakrojonych szczepień.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Chris Whitty, dyrektor medyczny Wielkiej Brytanii, powiedział w poniedziałek: „Związek między osobami zarażonymi a hospitalizowanymi znacznie osłabł, a znacznie mniejszy odsetek zarażonych trafia do szpitala, ale nie został całkowicie zatrzymany”. „Chociaż nie myślimy o bezpośredniej większości [National Health Service] Najprawdopodobniej, jeśli to będzie kontynuowane na ścieżce wykładniczej… wpadniemy w kłopoty”.

Public Health England przedstawił bardziej zachęcające wyniki szczepień w poniedziałek. W przeglądzie 14 000 przypadków PHE stwierdził, że szczepionka Pfizer była w 96 procentach skuteczna przeciwko odmianie Delta po dwóch szczepieniach, a AstraZeneca zapewniała 92 procent ochrony.

READ  Jill Biden: „Jestem partnerem w tej podróży”: Jak pierwsza dama widzi swoją rolę podczas swojej pierwszej zagranicznej podróży

Pan Johnson wciąż liczy na szczepienia, aby wygrać wyścig z wirusem. W poniedziałek powiedział, że w ciągu miesiąca wszyscy powyżej 18 roku życia dostaną jeden zastrzyk, a dwie trzecie dorosłych dostanie jeden.

„Sądzimy, że do 19 lipca zbudujemy bardzo duży mur odporności wokół całej populacji” – powiedział. „W tym momencie, w oparciu o dowody, które widzę teraz, jestem przekonany, że będziemy w stanie iść naprzód z pełnym 4 krokiem, pełnym otwarciem”.

Nasze biuletyny o porannych i wieczornych aktualizacjach zostały napisane przez redaktorów serwisu Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top