Razer ogłasza potężny nowy Blade 14

Nowy Razer Blade 14.

Nowy Razer Blade 14.
obrazek: Skaner

Razer produkuje już szeroką gamę laptopów od 13 do 17 cali, ale dzięki nowemu Blade 14 Razer twierdzi, że stworzył najpotężniejszy 14-calowy laptop do gier.

Razer zachował aluminiową, jednoczęściową obudowę dla Blade 14, ale zdołał również wzmocnić wsparcie dla procesora AMD Ryzen 9 5900HX, a nawet GPU Nvidia RTX 3080 (nie, to nie jest literówka). Umieszczenie potężnych komponentów w 14-calowym laptopie prawie na pewno będzie ograniczone ograniczeniami termicznymi, ale nadal robi wrażenie — zwłaszcza, gdy większość 14-calowych systemów do gier z maksymalnie kartami RTX 3070.

Mierząc 12,59 x 8,66 cala i tylko 0,66 cala grubości, Razer twierdzi, że Blade 14 jest o 30% mniejszy niż 15-calowe laptopy do gier. Więc jeśli kiedykolwiek będziesz chciał systemu zwiększającego energię A Przenośność Blade 14 może być dokładnie tym, o czym marzyłeś.

Razer nie skąpił innych funkcji Blade 14, które obejmują dwie opcje wyświetlania z obsługą AMD FreeSync – panel Full HD z częstotliwością odświeżania 144 Hz lub panel QHD z częstotliwością odświeżania 165 Hz. Razer twierdzi, że ten ostatni jest najszybszym monitorem dostępnym na 14-calowym automacie do gier. Blade 14 jest również standardowo wyposażony w 16 GB pamięci RAM i dysk SSD PCIe o pojemności 1 TB.

Nawet porty i łączność Blade 14 są solidne: masz dwa porty USB-C, dwa porty USB-A, pełnowymiarowy port HDMI 2.1, gniazdo słuchawkowe i Wi-Fi 6E. Podobnie jak inne najwyższej klasy laptopy do gier firmy Razer, Blade 14 ma również podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy i kamerę internetową na podczerwień, która współpracuje z Windows Hello.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na mocy i przenośności, Blade 14 może być Twoim idealnym urządzeniem.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na mocy i przenośności, Blade 14 może być Twoim idealnym urządzeniem.
obrazek: Skaner

Oczywiście jest też minus: przy cenie początkowej 1800 USD za procesor AMD 5900HX i kartę graficzną Nvidia 3060, Blade 14 nie jest czymś, co ktokolwiek nazwałby przystępnym cenowo. A jeśli zdobędziesz Blade 14 max z procesorem 5900X, procesorem graficznym 3080 i wyświetlaczem QHD 165 Hz, zobaczysz cenę za 2800 USD. To ogromna kwota jak na każdy 14-calowy laptop, nawet jeśli ma tak świetne specyfikacje.

Oprócz nowego Blade 14, Razer ma również kilka innych produktów, które zaprezentował na E3, w tym uzupełnienie monitora do gier Raptor 27 i nowy zintegrowany zasilacz 130 W.

Monitor gamingowy drugiej generacji Razer Raptor 27.

Monitor gamingowy drugiej generacji Razer Raptor 27.
obrazek: Skaner

Razer zwiększył częstotliwość odświeżania Raptor 27 do 165 Hz (z 144 Hz) i dodał obsługę HDR400. To także pierwszy monitor do gier, który otrzymał oficjalny certyfikat THX. Niestety, Razer nie zaktualizował nowego portu HDMI 2.0 z Raptor 27 do HDMI 2.1, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że wszystkie nowe lub niedawno odnowione laptopy Razer są wyposażone w HDMI 2.1.

Nowy Raptor 27 nadal obsługuje zarówno Nvidia G-Sync, jak i AMD FreeSync Premium, a także projekt, który umożliwia przechylenie monitora o 90 stopni, aby zapewnić łatwy dostęp do jego portów. Istnieje również opcjonalny uchwyt VESA dla każdego, kto chce użyć własnego stojaka na monitor.

Zasilacz Razer 130W.

obrazek: Skaner

A jeśli szukasz zasilacza, który jest mały, ale nadal bardzo zdolny do ładowania wszystkich urządzeń USB, Razer oferuje ładowarkę GAN o mocy 130 W, która może ładować do czterech urządzeń jednocześnie za pomocą dwóch portów USB-C i dwóch portów USB . Razer Power Brick o mocy 130 W jest dostarczany z międzynarodowymi akcesoriami wtykowymi do podróży zagranicznych, co jest świetne. Podobnie jak wiele produktów Razera, ten nowy, fantazyjny zasilacz nie jest do końca tani — kosztuje 180 USD.

Nowy Razer Blade 14 jest już dostępny. Zamówienia w przedsprzedaży na Raptor 27 również zaczynają się dzisiaj, a ładowarka USB Razer 130 W ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym miesiącu.

READ  Gala Labs uruchomi animowane NFT 3D z funkcjami użytkowymi - BlockTribune

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top