What the Puck: Zmiana Canadiens musi zacząć od nowego głównego trenera

Sytuacja Kanadyjczyków idzie coraz gorzej, a kierownictwo musi działać. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest instruktor ognia Dominique Ducharme.

Treść artykułu

Kierownictwo Kanadyjczyków potraktowało kibiców zespołu z absolutną pogardą.

Reklamy

Treść artykułu

Habs to jedna z najgorszych drużyn w NHL. W 32-drużynowej lidze mają 30, ale nie chodzi tylko o punkty. Miałem nieszczęście oglądać przegraną 6-3 do Stolice Waszyngtonu W środę Habs świetnie podszyli się pod drużynę, która nawet nie chciała wygrać meczu.

Kiedy prawie każdy gracz w drużynie ssie białych, co miało miejsce w Waszyngtonie, coś jest bardzo nie tak z tym pokojem. Jednak dyrektor generalny Mark Bergevin powiedział kilka dni temu, że kontynuują ścieżkę i że nie nadchodzą żadne drastyczne zmiany.

Chciałbym wam powiedzieć, co prezydent Jeff Molson ma do powiedzenia na ten temat, ale wciąż ukrywa się pod biurkiem, gdzie był przez większość ostatnich dwóch lat. Jego zespół upada na ziemię w przerażający sposób i nie może poświęcić pięciu minut na zwrócenie się do Habs Nation? Nie traktuje to z szacunkiem fanów zespołu, stałych pracowników, którzy płacą jego pensję.

Reklamy

Treść artykułu

Molsona i Bergevina może to obchodzić, ale z pewnością nie przejmują się bólem, jaki sprawia ludziom, którzy tak bardzo kochają ten zespół. Jeśli są zainteresowani, zrobią coś.

Gdyby byli zainteresowani, zwolniliby trenera Dominique Ducharme. Rozmawiałem z szanowanym pisarzem sportowym Royem MacGregorem w zeszłym tygodniu i odbyłem krótką pogawędkę o Habs. Pierwszą rzeczą, jaką powiedział MacGregor, było to, że mowa ciała Duchaarme’a jest okropna i wydaje się, że stracił pokój.

Wygląda na to, że stracił pokój. Ci zawodnicy stracili szacunek do swojego debiutanta, który ma kiepski wynik w sezonie zasadniczym 20-30-11. Był trenerem, kiedy doszli do finału Pucharu Stanleya, ale teraz jasne jest, że nie doszli do finału przez niego.

Reklamy

Treść artykułu

Dotarli do finału, ponieważ Carey Price grał tak, jak nigdy wcześniej, Shea Weber wziął zespół pod żelazną pięść, Corey Perry zapewnił mnóstwo inspiracji, a grupa w magiczny sposób nabrała kształtu.

Ducharme powinien odejść, ale Molson nie pozwoli Bergevienowi go zwolnić, ponieważ GM pomylił go tego lata z trzyletnim kontraktem. W tym sezonie wciąż płacą Claude’owi Julienowi 5 milionów dolarów i okazuje się, że zwolnienie Juliena i zastąpienie go Ducharme’em było ogromnym błędem.

Słoń w pokoju to niepisana zasada, że ​​trener musi mówić po francusku. Myślę o tym, chociaż lubię tę bogatą ironię, że najtwardszy facet w historii pchnął program trenera. I GM be dwujęzyczny to mężczyzna, który mieszka w Upper Westmount i jest członkiem jednej z najbogatszych i najbardziej znanych rodzin w Anglo Montreal.

Reklamy

Treść artykułu

Myślę, że francuskojęzyczni Quebecerzy zaakceptowaliby jednojęzycznego, anglojęzycznego trenera Jeśli Zmień drużynę w rywala I Od razu zaczął podejmować poważne wysiłki w nauce francuskiego. Michael Russo, prezes Air Canada, jest plakatem dla pogardzanych mieszkańców, którzy uważają, że nie muszą mówić językiem większości. To bardzo źle.

READ  22 Znani Muzycy Lata 80. kontra Teraz

Ale każdy może nauczyć się drugiego języka. Dlaczego więc Kanadyjczycy nie mogą uczyć francuskiego?

Ale zapomnij o polityce języka. Idź po trenera frankofońskiego. Każdy może wykonać lepszą robotę niż Ducharme. To, co zaskakuje, to fakt, że mieli dobrego trenera frankofońskiego, Joela Boucharda, który świetnie radzi sobie z młodymi zawodnikami, i pozwolili mu odejść. Chociaż pozwolimy odejść dobremu talentowi z listy A, Francophone, mieli także Juliena BriseBoisa – który właśnie wygrał Puchar Stanleya z Tampą – i pozwolili mu odejść. czemu? Ponieważ mają Bergevina, dyrektora generalnego, który siedzi bezczynnie ze swoim szefem, podczas gdy ich drużyna płonie.

Reklamy

Treść artykułu

Zamiast planować z wyprzedzeniem, nie tylko niszczą drużynę, ale potencjalnie szkodzą swoim najlepszym młodym graczom, Nickowi Suzuki i Cole’owi Caufieldowi. Dali Suzuki ogromny kontrakt i dość wcześnie nazwali go numerem jeden. Jest dobrym graczem, ale nie jest gotowy, aby być numerem jeden.

Zamiast wymyślić spójny plan dla Coffielda, naturalnego strzelca, wykopali go z wielką drużyną, wysłali go do pałacu i wezwali. Nadal wygląda na zagubionego, nawet jeśli w środę strzelił swojego pierwszego gola w sezonie.

W apartamentach dla kadry kierowniczej nie ma żadnych myśli. Kiedy priorytetem jest przepływ gotówki, spędzasz dużo czasu martwiąc się o politykę językową i spin PR. Hokej zajmuje trzecie miejsce.

[email protected]

twitter.com/brendanshowbiz

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja w wątku komentarzy, który obserwujesz lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top