Szampon i myjki Kao będą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

W zamkniętym środowisku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie zasoby, takie jak woda i artykuły codziennego użytku, są ograniczone, Kao zastosował swoje techniki oszczędzania higieny, tworzone przez wiele lat, aby przyczynić się do poprawy jakości życia astronautów, i przedstawił propozycje dotyczące codziennych potrzeb do JAXY.

Woda jest cennym zasobem w kosmosie, co sprawia, że ​​codzienne życie podczas długich pobytów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej bardzo różni się od tego na Ziemi. Na przykład ubrań nie można prać, więc nawet jeśli zapach potu staje się zauważalny, astronauci muszą codziennie nosić te same ubrania. Jeśli ubrania zostaną poplamione lub zabrudzone, nie można ich prać, więc jedyną opcją jest ich wyrzucenie. Do mycia włosów astronauci używają specjalnego szamponu z niewielką ilością wody. Ponieważ znajdują się w nieważkości, muszą być ostrożne podczas mycia, aby krople szamponu nie wzbiły się w powietrze. Utrudnia to łatwe mycie włosów i uzyskanie przyjemnego odczucia, które zwykle towarzyszy myciu włosów.

Firma Kao zastosowała swoje technologie stworzone przez wiele lat, aby sprostać wyzwaniom związanym z praniem ubrań i włosów w kosmosie, i opracowała arkusz Space Wash Sheet, który usuwa brud, plamy i zapachy z ubrań bez użycia wody, a także nasadkę do szamponu 3D, aby umożliwić astronautom z łatwością myje włosy bez użycia wody.

Prześcieradło Space Laundry to włóknina impregnowana składnikami czyszczącymi do stosowania na odzieży. po prostu wytrzyj

Papier do mycia przestrzeni Kao

Ubrania z prześcieradłami bez użycia wody umożliwiają usuwanie zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów. Według Kao prześcieradła zapewniają moc czyszczenia równą praniu ubrań w pralce odkurzacz . Ponadto prześcieradła Przeciwdrobnoustrojowy A składniki dezodoryzujące utrzymują ubrania w zadowalającym stanie.

Szampon 3D to włóknina o nierównym kształcie 3D. Detergent impregnowany do stosowania na włosy. Uniesione prążki na arkuszu 3D usuwają brud i olej ze skóry głowy i cebulek włosów, zapewniając jednocześnie działanie masujące skórę głowy. Według Kao, prześcieradeł nie trzeba używać z wodą, więc astronauci mogą myć włosy, nie martwiąc się, że w nieważkości kosmosu odlatują krople cieczy. Prześcieradła mają świeży, czysty zapach, który zapewnia uczucie świeżości podczas prania.

READ  MTG kłóci się z przedstawicielem Cheneyem o „żydowski laser kosmiczny”

W ankiecie astronauci stwierdzili, że prześcieradła do prania skutecznie usuwały brud i plamy oraz usuwały zapachy z ubrań, a zapach był atrakcyjny. Astronauci powiedzieli również, że produkt może uczynić nieco niewygodną codzienną aktywność na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze bardziej komfortową. W komentarzach na temat płatków szamponu astronauci zauważają, że płachta jest orzeźwiająca po ćwiczeniach, rozmiar i kształt są łatwe w użyciu, a tabletka „ma świetną jakość masażu”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top