Wartość nieruchomości poszybowała w górę w 2021 r., w tym najdroższych domów w Kolumbii Brytyjskiej

„Duży dom jednorodzinny, oprócz dojazdów do pracy, jest czymś, czego chcesz podczas pandemii i nie było zaskoczeniem wzrost w tym sektorze” – powiedział Tom Davidoff, dyrektor uniwersyteckiego Centrum Gospodarki Miejskiej i Nieruchomości Sauder School of Business w Kolumbii Brytyjskiej.

Treść artykułu

Zgodnie z motywem, że bogaci stają się bogatsi, hojna wartość założyciela Point Grey Rd, Lululemon Chip Wilsona. Według BC Valuation, dom w Kitsilano wzrósł o 9 procent w wycenie nieruchomości w 2022 roku do 73,2 miliona dolarów.

Reklamy

Treść artykułu

Podwyżka, oparta na przeglądzie najdroższych nieruchomości BC, przeprowadzonym przez Postmedia, prawdopodobnie oznacza, że ​​dom Wilsona ponownie pozostanie najcenniejszą nieruchomością mieszkalną w 2022 roku, ponieważ właściciele z całego hrabstwa zaczynają otrzymywać w tym tygodniu oceny.

„Duży dom jednorodzinny, niezależnie od dojazdów do pracy, jest czymś, czego chcesz podczas pandemii i nie było zaskoczeniem wzrost w tym sektorze” – powiedział Tom Davidoff, dyrektor Centrum Gospodarki Miejskiej i Nieruchomości. w Saud School of Business na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej.

BC Appraisal wysyła do właścicieli ponad milion wycen nieruchomości każdego stycznia, co według Davidoffa pokaże, że domy wolnostojące rosną szybciej niż kondominia lub kondominia, a lokalizacje podmiejskie rozwijają się szybciej niż w centralnych obszarach miejskich.

Reklamy

Treść artykułu

BC Assessment opublikuje bardziej szczegółowe informacje na temat wartości 2022 we wtorek rano. Pośrednicy mogą szukać własnych wycen za pomocą agencji narzędzie wyszukiwania na swojej stronie internetowej.

READ  Globalive oferuje 3,75 miliarda dolarów na zakup Freedom Mobile

Jednak jednym zastrzeżeniem w tegorocznych ocenach jest to, że będą one nieaktualne, gdy przybędą, ostrzegł Davidoff, ponieważ opierają się na wartościach nieruchomości z 1 lipca 2021 r.

„To znacznie mniej niż rynek, ponieważ rynek kwitnie, nawet od bardzo wysokiego poziomu, jaki mieliśmy od środkowych dni epidemii do zeszłego lata”, powiedział Davidoff.

Wzrost kompleksu Wilsona na nabrzeżu Kitsilano wyniósł 6,3 miliona dolarów więcej niż jego wycena z 2021 roku.

Na liście 15 najcenniejszych nieruchomości z 2021 r. Top 100 Real Estate List opracowanej przez BC Assessment dla Lower Mainland, kompleks apartamentowy na 31. piętrze Harbour Green 3 przy 277 Thurlow St. 1 procent do 27,7 mln USD z nieco ponad 28 mln USD w 2021 r.

Reklamy

Treść artykułu

„Tutaj przestrzeń jest luksusem, więc myślę, że zobaczysz presję zwyżkową w każdym przedziale cenowym” – powiedział Davidoff.

W przeważającej części wartość domów z wyższego segmentu rynku wzrosła z 5 proc. do 21 proc.

Dom znajdował się przy 35220 Cassiar Ave. W Abbotsford jego wartość spadła o 34 procent do 42,3 miliona dolarów w wycenie na 2022 r., ale miało to więcej wspólnego z potencjałem rozwoju na 64 hektarach gruntów z nim związanych.

4707 Belmont Ave.  w Vancouver za 64,6 miliona dolarów.
4707 Belmont Ave. w Vancouver za 64,6 miliona dolarów. Zdjęcie autorstwa Ricka Ernsta Rick Ernst /Vancouver niedz.

Wśród innych luksusowych domów na liście większość znajdowała się na West Side w Vancouver, na przykład 4707 Belmont Ave. w ziemiach na dorobek uniwersytecki, które wzrosły o siedem procent do 64,6 miliona dolarów i 4719 Belmont, które wzrosły o 12 procent do prawie 40 dolarów. Milion.

Kompleks na nabrzeżu przy 3330 Radcliffe Ave. W Zachodnim Vancouver, wymienionym w ocenie BC, zajmuje około 12 000 stóp kwadratowych. Dom wolnostojący, który również odnotował znaczny wzrost wartości, o 16 procent do 31,7 miliona dolarów w wycenie w 2022 roku.

READ  Japonia ogłasza dwa zgony po otrzymaniu dawek skażonej szczepionki COVID-19

Reklamy

Treść artykułu

Teoretycznie wartość nieruchomości nie wzrosła „powyżej tego, co rozsądna osoba nazwałaby wartością bazową”, powiedział Davidoff, biorąc pod uwagę kapitał własny, jaki obecni właściciele domów zarabiają na nieruchomościach, a także niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych.

„Ale osiągnęli szokujący punkt dla kupujących po raz pierwszy, którzy chcą wejść na rynek” – dodał.

W całej Kanadzie wartości nieruchomości wzrosły o 34 procent od marca 2020 r. W Kolumbii Brytyjskiej największy wzrost odnotowały lokalizacje poza Vancouver, takie jak Chilliwack, gdzie wyceny wzrosły o 36,5% rok do roku w listopadzie, w porównaniu do 16 procent w Vancouver .

„To „jeżdżenie, dopóki nie zakwalifikujesz się[do kredytu hipotecznego]”, powiedział Davidoff, „i widzimy to wiele w przypadku Squamish, który już ma duże wzrosty stóp, na przykład lub Bowen Island. „

Reklamy

Treść artykułu

„Jestem pewien, że dolina Fraser również mogła przewyższyć wewnętrzne przedmieścia” – dodał. „Nie wiem, co ludzie myślą o tym, co stanie się z ich dojazdami, gdy COVID się skończy, ale myślę, że to otwarte pytanie”.

[email protected]

twitter.com/derrickpenner

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja w wątku komentarzy, który obserwujesz lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top