W gorących wodach można znaleźć wodorosty z Zachodniego Wybrzeża, ale naukowe pomysły mogą pomóc ocalić podwodne lasy deszczowe Nowości

Rochelle Baker, Lokalna Inicjatywa Prasowa — | Historia: 371375

Ważne lasy wodorostów morskich w Kolumbii Brytyjskiej uschły, ponieważ zmiany klimatyczne spowodowały w ostatnich latach morskie fale upałów wzdłuż całego zachodniego wybrzeża.

Wyjątki od reguły mogą dostarczyć przydatnych informacji na temat ratowania i przywracania naszych podwodnych lasów, powiedział Samuel Starkow, naukowiec z University of Victoria.

Nie wszystkie lasy wodorostów morskich reagują w ten sam sposób na ekstremalne incydenty morskiego ciepła, takie jak dwuletnie wydarzenie, które rozpoczęło się w 2014 roku, znane jako „Blob”, powiedział Starkow.

Podczas wydarzenia punktowego, powiedział Starkow, temperatura wody wzdłuż wybrzeża Barclay Sound wzrosła nawet o 3 stopnie Celsjusza, czasami nawet o 20 stopni Celsjusza, temperatury bardziej powszechne na wodach południowej Kalifornii.

Badanie prowadzone przez Starkowa, analizujące dane historyczne z Bamfield Marine Science Center, wykazało, że populacje wodorostów w zatokach i zatokach u zachodniego wybrzeża wyspy Vancouver zniknęły w 40% analizowanych miejsc z powodu nienormalnie ciepłych wód.

Starkow powiedział, że lasy wodorostów, które rozciągają się na ponad jednej trzeciej wybrzeży świata i rozwijają się w zimnych wodach, są jednym z siedlisk morskich najbardziej zagrożonych globalnym ociepleniem.

„Lasy kelp są naprawdę jednymi z najbardziej produktywnych i bogatych ekosystemów na obszarach przybrzeżnych Kolumbii Brytyjskiej” – powiedział.

„Więc zrozumienie, w jaki sposób i gdzie te ekosystemy są wrażliwe na ocieplenie i fale upałów, może pomóc nam lepiej przewidywać przyszłe zmiany, a także poprawić naszą zdolność do ochrony i przywracania tych siedlisk”.

Lasy wodorostów służą jako wylęgarnia ryb ważnych gatunków, takich jak łosoś, dorsz skalny i lingkud, oraz jako siedlisko wszelkiego rodzaju ryb i ssaków morskich, takich jak foki i wydry morskie. Wieloryby szare są również zależne od lasów wodorostów pod względem obfitości kryla.

READ  Obiekty Sił Powietrznych Peterson, Shriver i Cheyenne Mountain zostały przemianowane w poniedziałek na Space Force

Wpływ na wodorosty w cieplejszych śródlądowych wodach przybrzeżnych był dramatyczny, a populacje wodorostów jeszcze się nie odbudowały, szczególnie biorąc pod uwagę drugi, mniej dramatyczny punkt, który ponownie uderzył w wybrzeże w 2019 roku.

Być może nie jest zaskoczeniem, że lasy wodorostów w chłodniejszych wodach przybrzeżnych poniosły mniej strat. Niektórzy mieszkańcy przeżyli we wnętrzu Barclay Sound, jeśli znajdowali się w głębszych, chłodniejszych wodach, w których woda dobrze mieszała się przez wiatr lub pływy, powiedział Starkow.

Niekontrolowane jeżowce żujące lasy wodorostów

Ale innym wpływem na przetrwanie lasów wodorostów są jeżowce, które, jeśli nie zostaną powstrzymane, mogą pożreć morskie ogrody i pozostawić za sobą podwodne mosty.

Starco powiedział, że punkt miał podwójny efekt. Cieplejsze wody zaostrzyły również zagubioną chorobę, która unicestwiła wszechobecną rozgwiazdę słonecznikową – głównego drapieżnika jeżowców.

Bez nacisku ze strony tradycyjnego drapieżnika populacje jeżowca eksplodowały, a także negatywnie wpłynęły na wodorosty.

Ale badanie wykazało, że lasy wodorostów w głębszych i zimniejszych wodach miały większe szanse na przetrwanie, jeśli rosły na piaszczystym dnie oceanu, a nie na skalistych miejscach preferowanych przez jeże, powiedział Starkow.

Starkow powiedział, że wyniki badania i inne podobne mogą pomóc naukowcom, rdzennym obywatelom, rządom i grupom konserwatorskim we wspólnym formułowaniu planów ochrony i przywracania ogrodów wodorostów, zwracając uwagę na utworzenie nowego centrum o nazwie Inicjatywa Ratowania Kelp, aby spróbować ułatwić takie projekty. .

Utrzymanie jeżowców w ryzach może wiązać się z zachęcaniem lub ochroną naturalnej ekspansji wydr morskich, które również jedzą jeżowce, powiedział Starkow. Dodał, że zbiera jeżowce na obszarach, które pomogłyby chronić lasy wodorostów.

Dodał, że praca nad identyfikacją gatunków wodorostów BC, które są bardziej odporne na wysokie temperatury, i przesadzanie ich na obszarach o idealnych warunkach, które jeże nie są atrakcyjne, to kolejny potencjalny sposób na odtworzenie.

READ  Duże miejsce na śmieci na Pacyfiku niewidoczne z kosmosu

Powiedział, że różnorodność wodorostów na wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej jest niezrównana i zapewnia wyjątkowe możliwości badań i odbudowy, dodając, że jedna czwarta wszystkich gatunków wodorostów występuje wzdłuż wybrzeża Pacyfiku w Ameryce Północnej.

„Mamy tę interesującą mieszankę zarówno gatunków północnych, które zwykle występują na Alasce, jak i gatunków południowych występujących w Kalifornii” – powiedział Starkow.

„Dlatego naprawdę jesteśmy w centrum ich różnorodności. Wiele z ich ewolucji faktycznie miało miejsce (na zachodnim wybrzeżu) i rozprzestrzeniły się stąd na resztę świata”.

Jednak morskie fale upałów, które charakteryzują się nienormalnie długimi i długotrwałymi temperaturami wody spowodowanymi zmianami wzorców pogodowych i zachowaniem oceanów, różnią się od atmosferycznej kopuły upałów i rekordowych temperatur, jakie miały miejsce w Kolumbii Brytyjskiej zeszłego lata.

Mniej więcej tydzień bardzo gorącej pogody może zabić wodorosty wystawione na płytkich wodach w strefie pływów, powiedział Starkow, ale nie wpłynie to znacząco na wodorosty głębokowodne.

„Woda oceaniczna nie nagrzała się tak naprawdę, jak podczas bańki”, powiedział.

Starkow dodał, że wciąż pozostaje wiele nierozstrzygniętych pytań badawczych dotyczących wodorostów wzdłuż wybrzeża i tego, jak ekosystemy morskie w niektórych lokalizacjach przystosowują się do zmian klimatycznych.

„Naprawdę myślę, że to podwodny odpowiednik lasu deszczowego” – powiedział.

„I uważam, że to naprawdę ekscytujące… prowadzić badania nad ważną grupą organizmów, o których tak mało wiemy”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top