ty czy nie? Sprzedaż sneakersów Yeezy rośnie wraz ze wzrostem liczby fanów, firmy dzielą się, dając Kanye Westowi but

Rafael Joseph staje przed kosztownym dylematem. Zwykle nie zastanawia się dwa razy, zanim założy osiem par sneakersów Yeezy – popularnego partnerstwa między Adidasem i Kanye Westem, znanego również jako Ye.

Ale po niedawnych antysemickich wypowiedziach rapera w mediach społecznościowych i podcastach Joseph – który jest Żydem – zastanawia się, czy dać swój drogi zestaw.

„Uwielbiam je nosić, wiesz? I znalazłem się w sytuacji, w której cała moja kolekcja została zniszczona” [his] Józef powiedział.

Jest jednym z milionów kolekcjonerów sneakersów i fanów muzyki, którzy zastanawiają się, czy mogą oddzielić kontrowersyjne opinie i działania Westa od jego dzieł.

Oglądaj | Żydowski właściciel sneakersów wyjaśnia, dlaczego nie nosi swoich Yeezys:

Żydowski szewc dzieli grupę Yeezy z powodu antysemityzmu Kanye Westa

Raphael Joseph ma nadzieję, że pewnego dnia raper przeprosi za swoje uwagi na temat narodu żydowskiego. Do tego czasu Joseph mówi, że nie będzie nosił własnej kolekcji sneakersów Yeezy.

W filmie TikTok Wyjaśnia jego mieszane uczuciaJoseph namawiał rapera, by przeprosił – mówiąc, że to jedyny sposób, w jaki mógł ponownie założyć zestaw Yeezy.

„Nie mam zamiaru prosić wszystkich Żydów, aby nie nosili już Yeezys. To sprawa osobista” – powiedział Joseph CBC News ze swojego domu w Londynie w Anglii.

„Mam osobisty problem z markową odzieżą, ponieważ promuję kogoś, kto naprawdę sprawia kłopoty moim ludziom”.

Ale tam, gdzie Józef ma kłopoty, wielu innych widzi szansę w odpadnięciu Zachodu od łaski.

Adidas Split Yeezy Fuel Hype

Po tym, jak Adidas zerwał we wtorek więzi z Westem, zakończył produkcję i zamówił autoryzowanym sprzedawcom, takim jak Foot Locker, usunięcie produktów Yeezy ze sklepów, rozpoczął się rynek odsprzedaży hipernapędów.

Większość Adidas Yeezys sprzedawała się w oryginalnej cenie detalicznej od 200 do 300 USD, ale mogła sprzedać za setki więcej przy odsprzedaży.

READ  Dlaczego Shawn White nie był pewien, czy oglądanie swojej dziewczyny Niny Dobrev w „Pamiętnikach wampirów” jest dla niego „zdrowe”

W tym tygodniu ceny odsprzedaży poszybowały w górę, ponieważ właściciele sneakersów spieszą się, by kupić upragnione buty, które są bardziej ekskluzywne niż kiedykolwiek z powodu rezygnacji Adidasa z marki.

Od poniedziałku robię trampki i sandały Yeezy Siedem z 10 najlepiej sprzedających się butów giganta StockX zostało sprzedanych.

West został sfotografowany w Nowym Jorku 6 listopada 2019 r. Kilku partnerów biznesowych i innych związanych z raperem zerwało w ciągu ostatnich miesięcy więzi z powodu jego kontrowersyjnego zachowania, które obejmowało noszenie koszulki White Lives Matter na imprezie modowej. (Evan Agostini/Invision/The Associated Press)

„Dopóki jest na to popyt, a ludzie nadal przychodzą do nas i są gotowi zapłacić trzy- lub czterokrotnie wyższą cenę, nie ma sensu tego nie sprzedawać, prawda?” zapytał Richard Chang, współwłaściciel internetowego dystrybutora Sneaker Source Toronto, który ma w magazynie około 100 par Yeezys.

W przeciwieństwie do dużych detalistów, Chang i jego partner biznesowy, Sean Alonto, nie mogą sobie pozwolić na niesprzedawanie pozostałych zapasów — choć są zaniepokojeni ostatnimi zachowaniami Westa.

„Mówiąc przestań sprzedawać, nie mogę ci tego obiecać” – powiedział Alonto. „Ale po prostu noszenie tego produktu teraz, tak, jest zbyt nowy, aby można go było skarżyć na niektórych Yeezys”.

Sean Alonto, po lewej, i Richard Chang, współwłaściciele Sneaker Source Toronto, mówią, że nie planują przestać odsprzedawać Yeezys, ale sami nie będą nosić marki w dającej się przewidzieć przyszłości. (Dostarczone przez Sneaker Source Toronto)

W każdym razie wiele par, które wciąż pływają na rynku odsprzedaży, prawdopodobnie nigdy nie dotknęło krawężnika: metki cenowe od setek do Kilka tysięcy dolarów na mężaSą uważane za przedmioty kolekcjonerskie i oczekuje się, że ich wartość wzrośnie w nadchodzących latach.

„Wiele osób, które mają w swojej garderobie kolekcję, którą pewnego dnia mogą nosić i które prawdopodobnie ją sprzedają, prawdopodobnie zachowa ją na zawsze” – mówi Andrei Zelenine, jeden z właścicieli Toronto Sneakers. Sklep Kenshi, który w tym tygodniu doświadczył własnej fali myśliwych Yeezy.

„Większość ludzi to kupuje, wydaje się, że nie obchodzi ich, co się dzieje [with West]. Po prostu je kochają, bo są dobrymi butami… to tylko trampki, na koniec dnia. But sam w sobie nie wydaje dźwięku”.

Andrei Zelenin po prawej i Pat Pryjak są sfotografowani przed ścianą pudełek po butach Yeezy w sklepie z odzieżą uliczną w Toronto, Kinshi, podczas wywiadu dla CBC News we wtorek. (Wiadomości CBC)

Przeszukuj listy odtwarzania odporne na Ye

Nawet firmy niezwiązane z biznesem Westa szybko zdystansowały się od rapera – w tym sklepy, restauracje i siłownie, które teraz usuwają jego muzykę ze swoich list odtwarzania.

powiedział Ola Sars, dyrektor generalny Soundtrack Your Brand, który dostarcza muzykę do około 22 000 firm na całym świecie. SARS odmówił podania nazwy zaangażowanych firm.

West występuje na Coachella Music Festival w Indio w Kalifornii, 21 kwietnia 2019 r. Niektóre firmy, w tym sklepy, siłownie i restauracje, usuwają muzykę Westa ze swoich list odtwarzania. (Rich Fury/Getty Images dla Coachelli)

Melanie Volker, dyrektor ds. klientów rywala Sars, Startle Music, powiedziała, że ​​główne marki są szczególnie zaniepokojone postrzeganiem przez klientów, co prawdopodobnie będzie wywierać większą presję na muzykę West.

„Wystarczy, w skrajnych przypadkach, że klient usłyszy piosenkę i zdenerwuje się nią, a to jest trwały związek między nim a tą marką” – powiedział Volcker.

„W wielu przypadkach firmy chcą rozmawiać o sprawach, ale także [to] Przez pomyłkę są ostrożni i po prostu upewniają się, że się chronią”.

Giganci fitness Peloton i Equinox są wśród marek potwierdzających, że nie będą już używać muzyki Westa na swoich zajęciach. Duże kanadyjskie sieci gimnastyczne, w tym GoodLife Fitness i Fitness World, odmówiły komentarza.

W skrajnych przypadkach wystarczy, że jeden klient usłyszy piosenkę i zdenerwuje się nią, a to jest trwały związek między nim a tą marką.— Melanie Volker, Startle Music, o największych markach pobierających muzykę Westa ze swoich list odtwarzania

Trenerka rowerowa z Winnipeg, Hannah Pratt, zdecydowała w poniedziałek, że nie będzie grać piosenek West podczas zajęć w Wellhouse Cycling Club, które obejmują przejażdżki hip-hopem w niedzielne poranki.

Moja rola jako trenera kolarstwa halowego [involves] „Twórz playlisty, które starają się wnosić pozytywność, radość, więź, motywację i inspirację ludziom, którzy przechodzą przez te drzwi”, powiedział Pratt, który jest także dyrektorem marketingu studia.

„Grając w Kanye Westa, nie robiłbym tych rzeczy – zwłaszcza, gdyby na moich trasach byli ludzie ze społeczności żydowskiej”.

Kolekcjonerzy sportowych butów spieszą się, aby kupić buty Yeezy, podnosząc ich ceny, ponieważ Adidas ogłosił, że zakończy produkcję marki Yeezy. Tutaj niektóre modele Yeezys zostały sfotografowane we wtorek w sklepie ze sneakersami w Paramus w stanie New Jersey. (Seth Wing/The Associated Press)

Chociaż adidas nie powiedział, co zamierza zrobić ze swoimi zapasami niesprzedanych Yeezys, Znawcy branży i entuzjaści sneakersów są optymistami Gigant odzieży sportowej będzie nadal tworzyć te same kultowe projekty – bez powrotu na Zachód.

Podczas gdy Joseph czeka na przeprosiny, które mogą nigdy nie nadejść, jest rozdarty, co zrobić ze swoimi parami ośmiu kopnięć Yeezy: trzymać je w swojej szafce? Sprzedajesz jednemu z wielu kolekcjonerów, którzy chcą kupić? A może przekaż je na szczytny cel.

„To były drogie buty” – powiedział. „Nie będę kłamać, naprawdę nie chcę ich stracić”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top