3 zapasy ropy lecące pod radarem po OPEC + cięcia

Po początkowym rajdzie po ogłoszeniu przez OPEC, że zmniejszy produkcję o 2 miliony baryłek dziennie, ceny ropy gwałtownie spadły z powodu wielu negatywnych katalizatorów, w tym silnego dolara, jastrzębiej Rezerwy Federalnej, wysokiej inflacji i obaw o globalny spowolnienie gospodarcze w celu zaspokojenia popytu. Co więcej, pojawiły się doniesienia, że ​​administracja Bidena może wkrótce zostać: Wypuść kolejne 15 milionów baryłek Ropa ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej w celu przeciwdziałania ruchowi OPEC i oswajania cen.

Jednak ceny ropy wydają się być na dobrej drodze do odrobienia dwóch kolejnych tygodniowych strat, w dużej mierze dzięki temu Duży popyt na ropę naftową Słabość dolara. Po nieustannym zwyżce, w wyniku której dolar wspiął się do 20-letniego maksimum wobec koszyka sześciu głównych walut, dolar spadł do jednomiesięcznego minimum w nadziei, że Fed w końcu cofnie duże podwyżki stóp procentowych. Ropa naftowa wzrosła w czwartek, przedłużając swój prawie 3% wzrost w poprzedniej sesji, ponieważ eksport ropy z USA osiągnął rekordowe poziomy.

Wydaje się, że obawy o recesję ostatnio opadły, ale dalsze stawianie na zdrowy wzrost gospodarczy okaże się lekkomyślne,„…”, powiedział Reuterowi Tamas Varga, analityk w firmie brokerskiej PVM.

Podczas gdy krótkoterminowe perspektywy dla ropy i gazu pozostają niejednoznaczne, perspektywy długoterminowe pozostają korzystne, ponieważ utrzymuje się globalne zapotrzebowanie na energię, podczas gdy ropa i gaz pozostaną dominującymi źródłami energii na świecie. raport z Administracja Informacji Energetycznej (OOŚ) Szacuje się, że globalne zapotrzebowanie na energię wzrośnie o 47 proc. do 2050 r., ponieważ coraz więcej osób dotrze do klasy średniej. W szczególności oczekuje się zwiększonego popytu na gaz ziemny, ponieważ nadal się utrzymuje Wybitne paliwo mostowe w przesyłaniu energii.

Oto 3 niektóre mniej znane akcje ropy i gazu, które skorzystają z obecnego otoczenia rynkowego i które są również bardzo popularne wśród funduszy hedgingowych.

READ  co jest w imieniu? Rosja zmienia nazwę sieci restauracji McDonald's | wiadomości o jedzeniu

# 1. NexTier Oilfield Solutions Inc.

YTD Wydajność: 177,8%

Wartość rynkowa: 2,74 miliarda dolarów

Z siedzibą w Houston w Teksasie NexTier Oilfield Solutions Inc. (NYSE: NEX) jest spółką zajmującą się infrastrukturą wiertniczą działającą w sektorze szczelinowania ropy i gazu w Stanach Zjednoczonych. Łącznie 30 funduszy hedgingowych ma w swoich portfelach akcje NEX.

Zgłoszono następny poziom Dobre wyniki za III kwartał 2022 r. We wtorek przychody wyniosły 896 mln USD, co oznacza wzrost o 127,9% rok do roku, a zysk netto 104,7 mln USD (0,42 USD na akcję rozwodnioną), co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z 44,0 mln USD straty netto odnotowanej w porównywalnym kwartale ubiegłego roku. Co więcej, firma wydała pozytywne prognozy dla amerykańskiego przemysłu naftowego łupkowego, zauważając w swoich wynikach, że chociaż „wąskie gardło” i trend w kierunku dyscypliny kapitałowej ograniczają zdolność łupków do „dostarczenia w pełni przez co najmniej następny rok”, tak naprawdę jest to korzystne położenie łupkowe od 2023 r.”

Zapewne perspektywy wieloletnie nigdy nie były lepsze dla podstaw budowy odwiertów gruntowych w Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy obawy o recesję nadal napędzają rynki, NEX jest przekonany, że popyt na łupki w USA pozostanie silny.

„Istnieją wyraźne oznaki recesji w całej gospodarce. Daje to niektórym wyraźne obawy, że popyt na ropę w najbliższym czasie znajdzie się pod presją makro. Spowolnienie przemysłu nie jest naszym głównym przypadkiem. Biorąc pod uwagę ekstremalne napięcie panujące obecnie nawet w czasie recesji, spodziewamy się stosunkowo dobrej dynamiki popytu w USA w 2023 r. NEX podał w swoim wezwaniu do wyników.

2. Goular LNG Limited

Powroty do tej pory: 108,3%

Wartość rynkowa: 2,90 mld USD

Goular LNG Limited (NASDAQ: GLNG), spółka zajmująca się skroplonym gazem ziemnym, która obsługuje infrastrukturę morską do skraplania i regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego. Siedziba firmy znajduje się w Hamilton na Bermudach.

READ  Volkner's Performance S Camper ma wbudowany garaż dla Bugatti - Robb

Popyt na LNG był niezwykle silny, ponieważ Europa ciężko pracowała, aby odzwyczaić się od rosyjskich towarów energetycznych po inwazji tego ostatniego na Ukrainę.

według Raport Bloomberg New Energy Finance„…Oczekuje się, że światowy rynek LNG będzie napięty w latach 2022-26, ponieważ dążenie Europy do zmniejszenia swojej zależności od rosyjskiego gazu zwiększa popyt na LNG. Oczekuje się, że intensyfikacja nowych projektów dostawczych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, zwiększy globalną podaż do 460 mln ton, czyli o 19% od 2021 r. Na wzrost popytu na LNG prawdopodobnie wpłynie podaż w latach 2021-26, przy wzroście o 18 Szacuje się, że w tym okresie w Europie nastąpi wzrost importu. „

Golar LNG Limited również czerpie korzyści ze wzrostu cen ropy naftowej, dzięki umowie do skraplania, która pozwala firmie zarobić 3,1 miliona dolarów każdy za 1 1 wzrost ceny ropy Brent.

3. Comstock Resources, Inc.

Powroty do tej pory: 106,8%

Wartość rynkowa: 4,11 miliarda dolarów

Frisco, Teksas Comstock Resources, Inc. (NYSE: CRK) to niezależna firma energetyczna zajmująca się rozwojem i produkcją ropy naftowej i gazu ziemnego głównie w północnej Luizjanie i wschodnim Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

Od zeszłego roku Comstock skorzystał na dużym popycie na gaz ziemny i ograniczonych dostawach. Spółka wykorzystała wzrost cen gazu do poprawy swojego bilansu i agresywnie spłacała swoje zadłużenie, co zapewniło jej ochronę przed spadkiem i wytrzymanie niskich cen.

Chociaż ceny gazu od tego czasu spadły, nadal są powyżej średniej z pięciu lat, a firmy takie jak Comstock nie będą miały większych problemów z dalszym zwiększaniem zysków.

Alex Kimani dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top