Trump chce, aby Sąd Najwyższy przeczytał wywiad Washington Post z Bennym Thompsonem

W wywiadzie demokrata z Mississippi powiedział, że śledztwo komisji w sprawie zwłoki Trumpa w wezwaniu jego zwolenników do zakończenia zamieszek na Kapitolu może doprowadzić do skierowania sprawy do Departamentu Sprawiedliwości.

„To zaniedbanie obowiązków wzbudza w nas prawdziwy niepokój”, powiedział Thompson gazecie. „Jedną z tych obaw jest to, czy było to celowe i czy brak zainteresowania tym dłuższym okresem uzasadniałby skierowanie”.

„Mogę zapewnić, że jeśli skierowanie do sprawy karnej jest uzasadnione, ta komisja nie będzie się wahać przed zrobieniem tego”, dodał Thompson, według gazety.

Prawnicy Trumpa powiedzieli sędziom W środę komentarze popierają jedną z jego głównych spraw, twierdząc, że próby uzyskania jego danych w Białym Domu nie miały uzasadnionego celu legislacyjnego i dlatego powinny zostać zakazane.

Prawnicy Trumpa napisali: „Komisja nie może naśmiewać się z konstytucyjnego mandatu Kongresu, aby jego wnioski i dochodzenia były poparte „dobrym celem legislacyjnym””.

Kiedy sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych, Trump podniósł podobne komentarze członków komisji na temat możliwości, że ich śledztwo ujawniłoby nieprawidłowości Trumpa.

„Sama perspektywa ujawnienia wykroczenia nie czyni wniosku Komisji o wszczęcie ścigania” – powiedział na początku tego miesiąca sąd apelacyjny, odwołując byłego prezydenta. Poślizgnięcia i wykroczenia są powszechną pożywką dla ustawodawstwa.

Sąd Najwyższy nie wskazał, jak zamierza postąpić z wnioskiem Trumpa o rozpatrzenie jego sprawy. Oczekuje się, że Izba Reprezentantów prowadzona przez Demokratów i administracja Bidena złożą akta na prośbę Trumpa w czwartek.

READ  Demokraci z Senatu USA uchwalili plan wydatków w wysokości 3,5 biliona dolarów

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top