Przeprowadzanie szybkich testów będzie trudniejsze dla wielu mieszkańców Ontario: oto, co musisz wiedzieć

Ontario zmienia zasady dotyczące tego, kto może wykonać szybki test na obecność antygenu, ponieważ publiczny dostęp za pośrednictwem wyskakujących witryn wygasa po 14 stycznia, a jednorazowe szybkie testy nie są już zalecane – na przykład przed wydarzeniami towarzyskimi.

Zgodnie z nowymi wytycznymi szybkie testy są zalecane w trzech kontekstach:

  • Próba pracy dla pracowników w najniebezpieczniejszych miejscach województwa. Te placówki obejmują opiekę długoterminową, domy spokojnej starości, szpitale, operacje pogotowia ratunkowego, schroniska i inne miejsca opieki dla kongregacji, jak również społeczności i organizacje Aborygenów i Pierwszego Narodu.

  • Osoby z objawami COVID-19 w sektorze edukacji i sektorach, w których obowiązują obowiązkowe zasady szczepień.

  • Częste i szybkie testy u osób bezobjawowych bez potwierdzonej ekspozycji na COVID-19, w tym pracowników służby zdrowia, którzy mogą być zobowiązani do wykonywania regularnych testów w warunkach wysokiego ryzyka co najmniej dwa razy w tygodniu. Dzieje się tak, ponieważ, jak twierdzi hrabstwo, ryzyko fałszywego wyniku negatywnego było nieco wyższe w przypadku Omicron niż w przypadku poprzednich szczepów.

Możesz zobaczyć nową strategię szybkiego testu bojkotu na dole tej historii.

Idąc dalej, hrabstwo twierdzi, że osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19 za pomocą szybkiego testu, nie potrzebują dodatkowego testu PCR jako potwierdzenia, ani nie muszą zgłaszać wyniku testu do zdrowia publicznego.

Ponadto, jeśli u osoby z objawami występują dwa negatywne zestawy RAT oddzielone od siebie od 24 do 48 godzin, wystarczy ją izolować przez 24 godziny po ustąpieniu objawów, ale nie przez wcześniej zalecany pięciodniowy okres izolacji.

Publiczny dostęp do testów ekspresowych poza grupami priorytetowymi zależy od prezentacji. Hrabstwo twierdzi, że ma do czynienia ze znacznie większym zapotrzebowaniem na szybkie testy – od 18 milionów testów tygodniowo do stycznia, przy ograniczonym zarządzaniu dostawami.

READ  Pelosi wprowadza uchwałę powołującą komisję do zbadania buntu w Kapitolu

Oglądaj | Lekarz Ontario najlepszy w testach na COVID-19 w prowincji:

„Testowanie to luksus”: Główny Lekarz Zdrowia Ontario

Dyrektor medyczny ds. Zdrowia, dr Kieran Moore, powiedział, że każdy, kto ma objawy COVID-19, powinien zakładać, że jest zarażony i izoluje się. „Testowanie to luksus” – powiedział. Dzieje się tak, gdy Ontario zmienia zasady dotyczące dostępu do ekspresowych testów. 1:22

Na konferencji prasowej w czwartek dyrektor medyczny Ontario, dr Kieran Moore, powiedział, że każdy z objawami COVID-19 powinien zakładać, że jest zarażony i powinien się izolować.

„Testowanie to luksus” – powiedział, dodając, że na całym świecie brakuje szybkich testów.

Hrabstwo twierdzi, że planuje rozszerzyć publiczny dostęp do szybkich testów teraz, gdy kwalifikacja do testów PCR jest ograniczona, ale będzie to zależeć od podaży.

Nowe wytyczne pojawiają się dzień po tym, jak rząd federalny ogłosił, że w tym miesiącu rozprowadzi w całym kraju 140 milionów szybkich testów — cztery razy więcej niż w grudniu.

Prowincja twierdzi, że w styczniu przeprowadziła 65 milionów testów i chociaż rząd federalny obiecał kolejne 54,3 miliona, do tej pory otrzymano tylko 100 000 testów.

Wiele osób uciekło się do szybkiego testowania antygenu w Ontario niedawno po tym, jak rząd prowincji ograniczył finansowane ze środków publicznych testy PCR. Hrabstwo utrzymuje swoją zdolność do przetwarzania 100 000 testów PCR dziennie, chociaż nie osiągnęło jeszcze tej zdolności w żadnym momencie pandemii i ograniczyło testy w zeszłym tygodniu do tych uważanych za wysokie ryzyko.

W środę w Ontario wprowadzono szereg bardziej rygorystycznych środków zdrowotnych – w tym powszechne zamykanie firm i tymczasowy powrót do edukacji online.

Województwo nakazało również szpitalom zaprzestanie operacji niepilnych ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażeń COVID-19 i hospitalizacji.

READ  FBI aresztuje „podejrzanego seryjnego mordercę” odpowiedzialnego za śmierć w Missouri w stanie Kansas

Dowiedz się o nowych zasadach Ontario dotyczących ekspresowego testu dla siebie tutaj:

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top