Transmisja na żywo: London Knights kontra Windsor Spitfires

W piątkowy wieczór czołowi zawodnicy drużyny London Knights z drużyny OHL będą gościć swoich dawnych rywali, drużynę Windsor Spitfires, która w klasyfikacji generalnej przystąpi do meczu z remisem na ostatnim miejscu.

Treść artykułu

Oliver Bonk obserwował, jak Logan Maylox prowadził w zeszłym roku drużynę Ontario Hockey League z 25 golami jako obrońca.

Zawodnik London Knights nigdy nie marzył, że będzie miał szansę przekroczyć tę sumę, zwłaszcza po suszy na początku sezonu. Jednak ostatni wzrost pozwolił mu zdobyć 21 goli, w tym dwa gole w grze w przewadze w wygranym 5:1 meczu z Windsor Spitfires przed 9036 golami w piątek w Budweiser Gardens.

„Na początku sezonu, w którym zanotowałem 15 meczów bez punktów, starałem się po prostu strzelić jednego gola i osiągnąć sumę, którą zdobyłem w zeszłym roku (10)” – powiedział 19-letni zawodnik Flyers. „To wspaniałe, że teraz jadą. To naprawdę wspaniałe”.

Bonk, który urodził się, by grać na pozycji bullpen, prowadzi w lidze z 15 golami w grze w przewadze. Jego wzrost punktacji pomógł Rycerzom w utrzymaniu obecnej passy 20-0-2.

Jego i Jacoba Juliena, który biegnie przy linii bramkowej z przewagą męską, łączy szczególna więź. Bonk miał otwartą bramkę po szybkim ataku napastnika Jets, który w drugiej kwarcie podwyższył na 3-1.

„Jest jedyny w swoim rodzaju” – powiedział Bonk o swoim koledze z drużyny. „Jeśli nie będę go miał w przyszłym roku, myślę, że oszaleję. Nie sądzę, że jest ktoś tak dobry jak on w znajdowaniu tych małych podań”.

Czy Punk skontaktuje się z Mailloxem, gwiazdą MLB grającą w drużynie Laval, filii Montrealu, i poinformuje go, że puka do drzwi?

Jeszcze nie.

„Mam nadzieję, że przez to przejdę” – powiedział Bonk. „Nie chcę sobie zawracać głowy”.

Rycerze
Oliver Bonk z London Knights kieruje strzałem Sama Dickinsona obok bramkarza Windsor Spitfires Maxa Donoso i remisuje 1:1 w meczu OHL w Budweiser Gardens w Londynie, piątek, 9 lutego 2024 r. Derek Rutan/London Free Press

Odsetki netto: Michael Simpson, główny zawodnik Londynu z nadwyżką, nie przegrał w regulaminowym czasie od 10 grudnia. Owen Wilmore, który zwyciężył w meczu z Windsorem po 33 obronach, nie stracił regulaminowego wyniku od zaciętego pojedynku, w którym strzeliło dziewięć bramek 24 listopada w Sudbury. 19-letni lokalny produkt ma bilans 8-0-1 po swojej ostatniej serii zwycięstw.

„Gra nieco dłużej daje ci trochę więcej pewności siebie” – powiedział bramkarz mierzący 180 cm wzrostu. „Ja też wciąż się uczę gry. W każdym meczu, w którym gram, spotykam się z różnymi sytuacjami. To jest to samo, to wciąż tylko hokej. Moim zadaniem jest zatrzymać krążek. To wszystko”.

Bonk grał w Wilmore z Jr. B. St. Thomasem, zanim ukończyli studia w Londynie. Miał miejsce w pierwszym rzędzie w rozwoju małego absolwenta hokeja Elgin-Middlesex.

„Rycerze dostrzegli coś w Owenie i sprowadzili go” – powiedział Bonk. „Przyjemnie było obserwować jego rozwój i myślę, że mamy dwóch najlepszych bramkarzy w lidze”.

punkt zwrotny: Spitfires mieli dobrą pierwszą połowę, ale poddali się po bramce Kaspera Halttunena na zaledwie 6,8 sekundy przed przerwą. Pozwolili także na punt Eastona Cowana w 14 sekundzie trzeciej sekundy.

„To był nokaut” – powiedział tymczasowy trener Windsoru Casey Torres. „Na 15 sekund przed końcem doszło do wznowienia w strefie ataku i mentalnie poddaliśmy się, poddając się 2 na 1. Te bramki w końcówce i na początku tercji zawsze stawiają cię w złej pozycji. Mieliśmy 15 strzałów w obronie dwie tercje i 20 w trzeciej tercji. Dwa bardzo dobre okresy. Na wyjeździe i (te gole) decydują o tym, jak nie chcesz zaczynać, kiedy musisz wrócić.

„Ich gra w przewadze jest zabójcza, a ich rzuty karne są tak dobre, jak kiedykolwiek widziałem. To bardzo dobry zespół i elitarny zespół ze swoimi kijami”.

Rycerze
Isaiah George z London Knights ściera się z Cole’em Davisem z Windsor Spitfires w pierwszej kwarcie meczu OHL w Budweiser Gardens w Londynie, piątek, 9 lutego 2024 r. Derek Rutan/London Free Press

Pozdrowienia myśliwego: Rycerze upamiętnili swojego absolwenta, Logana Huntera, który zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 39 lat na raka trzustki, ogłaszając 21-sekundową minutą ciszy. W ekscytującej scenie troje dzieci Logana, Maddox, Millar i Merrick, wjechało na lód w mundurach Rycerzy i pełnym wyposażeniu przed meczem, zostało mianowanych honorowymi kapitanami i odbyło uroczyste starcie z Maxem McCoo.

„Alicja (żona Logana) w dzieciństwie dobrze radziła sobie z łyżwiarstwem figurowym, więc oni wszyscy są dobrymi łyżwiarzami” – powiedział asystent trenera z Londynu, Rick Steadman, kuzyn Logana. „To było trudne, ale widać, jak wszyscy, od rolników, przez byłych hokeistów, po (członków drużyny Hydro One) Logan zbudował w ten sposób ogromną rodzinę. To było ogromne wsparcie”.

Steadman i jego kuzyn Dylan Hunter powrócili na ławki rezerwowych po opuszczeniu środowego meczu we Flint, aby wziąć udział w uroczystości upamiętniającej życie Logana. „Hokej daje ci miejsce, do którego możesz się udać i skupić na czymś, choćby na kilka godzin” – powiedział.

READ  Przesłanie Billa Guerina do kandydatów do igrzysk olimpijskich i Czterech Narodów Stanów Zjednoczonych: Nie schrzańcie World Series

„Logan chciał, żeby tak było. Kochał hokej i był to wspaniały wieczór dla całej rodziny i zespołu. Uwielbiał nas oglądać, śledził nas, a jego dzieci kochają wielu naszych graczy. Jest tu rodzina i my” przepracowuję (stratę)”.

W piątkowej loterii 50/50 Rycerze zebrali rekordową kwotę 30 305 dolarów, a dochód zostanie przekazany Becker Center for Pancreatic Cancer Research w London Health Sciences Centre.

O pierścionku: Cowan przedłużył swoją osobistą passę punktów do 20 meczów dzięki asyście w pierwszej kwarcie. To najdłuższa passa w OHL w tym sezonie. . . Pierwszy gol Bonka w sezonie padł przeciwko Windsorowi w jego 16. meczu. . . W meczu wzięło udział kilku dyrektorów naczelnych NHL, w tym Brad Treliving z Maple Leafs i St. Louis Cardinals. Louis Generalny Doug Armstrong. . . Sam O'Reilly strzelił gola na początku drugiej połowy, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego na początku zmiany. Rycerze utrzymali krążek, biegali i ostatecznie zdobyli bramkę – bezskutecznie. . . Sam Dickinson w pierwszej kwarcie został uderzony w twarz i przez resztę meczu nosił tarczę. . . W listopadzie Knights tracili 11 punktów do Kitchener Rangers. Teraz w wyścigu Midwest Division zajmują 13. miejsce nad Blueshirts. To niesamowita przemiana.

Pierwszy okres
1., Windsor, Morneau 7 (Smith, Woodall) 10:06 (AM)
2. Londyn, Punk 20 (Dickinson, Cowan) 15:16 (AM)
3. Londyn, Haltonen 25 (Sim, George) 19:53
Kary – Parkey, Laden (sprawdzenie wstecz) 8:08, Abraham, Sir (cięcie) 14:47.

Drugi okres
4. Londyn, Punk 21 (Julian, Parky) 6:32 (obie strony)
Kary – Martin, WSR (zgrubnie) 5:36, Cowan, Ldn (zgrubnie) 8:18, Leonard, Ldn (opóźnienie gry) 16:29, Davies, WSR, Sim, Ldn (zgrubnie) 19:47.

Trzeci okres
5. Londyn, Cowan 24 (Parkey) 0:14
6. Londyn, Leonard 3 (Cowan, O'Reilly) 7:46
Kary – Struthers, WSR (ustalanie) 2:42, George, Ldn (ustalanie) 10:43, Leonard, Ldn (sprawdzanie krzyżowe), O'Reilly, Ldn, Lawrence, Ldn (10 minut nieodpowiedniego zachowania), Nesbitt, wsr (rąbanie, 10 minut niewłaściwego postępowania), martin, wsr (10 minut niewłaściwego postępowania) 16:35.

Windsor 12 13 9-34
Londyn 7 8 20-35

Zagrania o władzę: Wsr 1-4. Plastik 2-3.

Bramkarz: Donoso, WSR (L, 11-19). Wilmore, Londyn (W, 12-6).

Sędziowie: Scott Ferguson, Mac Nicol. Asystenci sędziów – Dave Pfohl, Ryan Cadwell.

Frekwencja – 9036.

Trzy gwiazdki: 1. Oliver Bonk, Rycerze; 2. Denver Parkey, Rycerze; 3. Owen Wilmore, Rycerze