Timberwolves prowadzą 30 punktami nad Blazers i kończą mecz zwycięstwem 128-91.

PORTLAND, OREGON (AP) – Antoni Edwards Zdobył 34 punkty i Minnesota Timberwolves Zbudował 30-punktową przewagę po najbardziej dysfunkcjonalnej pierwszej kwarcie w NBA w tym sezonie, co doprowadziło do rozstrzygnięcia Portland Trail Blazers Szósta porażka z rzędu i zwycięstwo 128-91 w czwartkowy wieczór.

Miasta Carla Anthony'ego Dodał 23 punkty dla Timberwolves, liderów Konferencji Zachodniej, którzy po jednej kwarcie prowadzili 44-14 po czwartym zwycięstwie z rzędu.

Jeramiego Granta Trail Blazers zdobyli 20 punktów i w trzeciej kwarcie zmniejszyli deficyt do jednocyfrowego poziomu. Jednak w ostatniej kwarcie Timberwolves powiększyli prowadzenie do 112-81 Monty'ego Morrisa„Kurtka, rękawiczki lub sweter.

Obie drużyny spotkały się także we wtorek wieczorem, a Minnesota odskoczyła w czwartej kwarcie i zwyciężyła 121-109.

Trener Blazers Chauncey Billups Nowicjusz poruszył się Scotta Hendersona Wrócił do wyjściowego składu po niedawnej grze na ławce rezerwowych. 19-letni Henderson, który w zeszłym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej NBA, zakończył rozgrywki z 15 punktami.

„Jest bardzo dojrzały jak na swój wiek i pozwala mi ciężko go trenować. Intensywnie go trenuję i zawsze jestem z nim szczery. Lubię tak postępować: najlepsi trenerzy, z którymi grałem, są wobec niego szczerzy mnie” – powiedział Billups. „Można go bardzo dobrze trenować i jestem zadowolony z jego rozwoju.” „Grał naprawdę dobrze”.

Mecz zakończył pięciomeczową podróż Timberwolves przed przerwą na All-Star. W przyszłym tygodniu Minnesota rozpocznie serię siedmiu meczów na własnym boisku.

„Wydaje się, że dużo byliśmy w trasie, naprawdę tak było” – powiedział trener Timberwolves, Chris Finch. „Ale kiedy grasz w obronie i jesteś w nią zaangażowany, a chłopaki uwielbiają grać każdego wieczoru, oni wyjdź na górę.” „Droga nie jest trudna”.

Pomimo męczącej drogi, Timberwolves zdominowali pierwszą kwartę. Edwards miał w tym okresie 13 punktów, co zakończyło się drugą co do wielkości różnicą punktową w dowolnej kwarcie w historii zespołu.

READ  NHL99: szkic, który zawiera ranking najlepszych graczy we współczesnej historii NHL

Portland nieco zmniejszyło różnicę w drugiej kwarcie i do przerwy schodziło z przewagą 66-51.

Toumani KamaraPrzerwa w trzeciej kwarcie zapewniła Minnesocie prowadzenie, zmniejszając deficyt do 73-63. Grant dodał parę rzutów wolnych, aby zmniejszyć deficyt do 10.

Jednak Timberwolves odpowiedzieli serią 14-4 i zakończyli spotkanie. Edwards zdobył 15 punktów w kwarcie. To jego 21. mecz w tym sezonie, w którym zdobył 30 lub więcej punktów.