Tim Cook daje najjaśniejszą wskazówkę, że Apple robi słuchawki

Prezes Apple Tim Cook pozuje do zdjęcia obok grupy nowych MacBooków Air, gdy wchodzi do Steve Jobs Theatre podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii 6 czerwca 2022 roku.

Krzysztof Ćwierkać | AFP | Obrazy Getty

jabłko CEO Tim Cook niedawno zaoferował coś, co jest najbardziej zbliżone do potwierdzenia, że ​​Apple produkuje zestaw słuchawkowy.

Cook został zapytany w niedawnym wywiadzie z Chiny Codziennie USA Jego zdaniem kluczowymi czynnikami są sukcesy rozszerzonej rzeczywistości lub rozszerzonej rzeczywistości na rynku konsumenckim.

„Jestem bardzo podekscytowany rozszerzoną rzeczywistością, wiesz. A kluczową rzeczą dla każdej technologii, w tym rozszerzonej rzeczywistości, jest umieszczenie ludzkości w jej centrum” – powiedział, powtarzając komentarze, które poczynił w przeszłości na temat tego, jak ważna jest rzeczywistość rozszerzona. do firmy.

Następnie opisał dotychczasową pracę Apple w kosmosie, która koncentrowała się na aplikacjach AR na iPhone’a i iPada, po czym dodał: „Myślę, że wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju tej technologii. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany o możliwościach, które widzieliśmy w tym miejscu”. Bądź na bieżąco, a zobaczysz, co mamy do zaoferowania”.

Rzeczywistość rozszerzona lub „rzeczywistość mieszana” opisuje technologię, która nakłada obrazy generowane komputerowo na widoki świata rzeczywistego, w przeciwieństwie do rzeczywistości wirtualnej lub rzeczywistości wirtualnej, która całkowicie zanurza widza w świecie generowanym komputerowo.

To jeden z najjaśniejszych jak dotąd przykładów przyznania przez Cooka, że ​​Apple ma w planach coś większego. Chociaż istniejące aplikacje mogą być przydatne do takich rzeczy, jak mapowanie pokoju lub sprawdzanie, czy nowy mebel jest dobrze dopasowany, prawdopodobnie Apple buduje bibliotekę i narzędzia dla programistów do tworzenia aplikacji do czegoś takiego jak zestaw słuchawkowy.

Bloomberg powiedział w maju To, że Apple niedawno pokazał zestaw słuchawkowy AR / VR na tablicy Apple i że firma planuje ogłosić to już pod koniec tego roku, chociaż może wpaść w przyszły rok. Ten sam raport mówi, że Apple planuje sprzedać zestaw słuchawkowy w 2023 roku.

READ  WhatsApp pozwala teraz ukryć zdjęcie profilowe, ostatnio widziane i aktualizacje statusu od niektórych kontaktów

Apple będzie odgrywać rolę nadrabiania zaległości z wieloma innymi dużymi firmami technologicznymi, w szczególności nie żyjektóry zmienił swoją nazwę z Facebooka w zeszłym roku, aby to oznaczyć ponowne skupienie O zanurzaniu użytkowników w wirtualnych światach znanych jako „metaverse” i Microsoft, który jako pierwszy wprowadził okulary Hololens do rzeczywistości rozszerzonej w 2016 roku.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top