The Weather Network – Oczekiwane niebezpieczne warunki drogowe w związku z poważną burzą zimową w Quebecu

The Weather Network – Oczekiwane niebezpieczne warunki drogowe w związku z poważną burzą zimową w Quebecu

z Głowa przejmującej zimowej burzy Quebec Road Wkrótce ludzie powinni rozważyć odłożenie podróży, które nie są niezbędne, do czasu poprawy warunków. Ale nie jest to łatwe, gdy burza zbiega się z weekendem wakacyjnym, kiedy miliony ludzi wybierają się na wycieczki do swoich miejsc docelowych. Szybko gromadzący się śnieg utrudni podróż, więc zaplanuj odpowiednio i wyjedź wcześniej niż planowano lub poczekaj, aż burza ustąpi. h

Zagrożenia obejmują obfity śnieg, deszcz, wichurę i potencjalnie niszczące wiatry, a także możliwość wystąpienia gwałtownych zamarznięć i zamieci śnieżnych. Odpowiednio zaplanuj swoją wakacyjną podróż.


Związane z: Wakacyjny chaos: potężna burza o zasięgu 3000 km zagraża planom podróży


Deszcz zaczyna się od czwartku w nocy do piątku

Istnieją ostrzeżenia i zegarki dotyczące burz zimowych, a także specjalne dane pogodowe dla całego Quebecu.

burza Pojedzie na wschód przez środkową Kanadę Przylot do Quebecu w czwartek. Śnieg zacznie się rozprzestrzeniać w południowym Quebecu od późnego czwartku do piątku.

„W miarę przesuwania się systemu na północ i wschód, smuga ciepłego powietrza przedostanie się na wschodnie przedmieścia i wzdłuż rzeki Świętego Wawrzyńca, gdy śnieg będzie się mieszał i padał przez cały dzień” – mówi Kelly Sonnenberg, meteorolog z The Sieć pogodowa. . „Oczekuje się, że temperatury wzrosną do średnich i wysokich pojedynczych cyfr”.

W ciągu dnia wiatr będzie się wzmagał, osiągając prędkość 70-90 km/h.

„Gdy zimny front nadejdzie późnym wieczorem, temperatury gwałtownie spadną, powodując zamarznięcie lub zamarznięcie wszelkich mokrych powierzchni. Możliwości szybkiego zamarznięcia dróg i społeczności w południowych częściach prowincji są prawdopodobnie późnym piątkiem w nocy” – dodaje. Sonnenberg.

QCSNOW

Do piątku spodziewane są znaczne opady śniegu w Laurentian i społecznościach wzdłuż rzeki Świętego Wawrzyńca, w tym w Montrealu. Możliwe piątkowe efekty to m.in Zaciemnienia i niebezpiecznych warunków jazdy.

READ  Indyjski stan przygotowuje się na Tauktę, „najsilniejszy huragan” od dziesięcioleci Wiadomości o pandemii koronawirusa

Przypominamy mieszkańcom b Zapakuj zestawy ratunkowe do ich samochodu Jeśli w ogóle nie da się uniknąć podróży.

QCWIND

Silne wiatry i śnieg Sobota (Wigilia)

Chociaż opady śniegu zmniejszą się, zagrożenia pogodowe utrudnią podróżowanie w sobotę, ponieważ wiatry będą porywiste przez całą Wigilię, a opady śniegu będą kontynuowane. Ze śniegiem wiejącym na miejscu, Nadal możliwe będą białe przerwy w dostawie prądu.

Zimowa jazda: szkic Barrona, hamulce, droga, prędkość, bezpieczeństwo, śnieg

Oczekuje się, że w sobotę temperatury będą niższe z minus jedną cyfrą dla dziennych maksimów.

Utrzymują się niskie temperatury, ale w niedzielę (Boże Narodzenie) słaby śnieg

Opady śniegu i zaspy śnieżne utrzymają się w całym hrabstwie w Boże Narodzenie, ale opady śniegu będą raczej niewielkie. Temperatury pozostaną bardzo niskie i od niedzieli do początku przyszłego tygodnia w północnej części prowincji osiągną wysokie wartości minus dwucyfrowe.

ZOBACZ: Aby mieć „białe święta”, trzeba spełnić określone kryteria

Sprawdź najnowsze prognozy dla Quebecu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *